Témata
Reklama

Automatické laserové řezací stroje LVD

Novinkou společnosti LVD je automatický systém řezání laserem, charakterizovaný nebývalou flexibilitou a vysokou rychlostí. Firma připravila pro manipulaci s plechy v rozmezí velikostí od 1000 x 1000 mm až po 3050 x 1525 mm nový automatický systém FA-L (Flexible Automation for Lasers) pro vlastní řezací stroje Sirius a Electra.

Reklama
Reklama
Reklama
Stroj LVD pro řezání laserem zajišťuje vysokou flexibilitu a produkční rychlost

Konstrukce laserových řezacích strojů plynule zlepšuje jejich funkční vlastnosti, s důrazem na zvýšení rychlosti řezání. Novinka FA-L dokáže vyložit již zpracovaný plech a nahradit jej na stole novým v čase kratším než 40 vteřin. To umožňují oddělené mechanizmy pro zakládání/vykládání, které tak mohou pracovat současně. V závislosti na velikosti plechu se automaticky aktivuje potřebný počet vzduchových úchytek. K dalšímu vybavení stroje patří i kontrola tloušťky plechu a automatická separace plechů, která zajistí vždy manipulaci jen s jedním plechem určité tloušťky.

Stroj LVD se standardním i doplňkovým vybavením FA-L představuje zařízení s nejvyšší úrovní flexibility na trhu. Systém manipulace s plechy FA-L je plně využitelný i na existujících skladovacích zařízeních nebo při opakovanému využití nákladních palet, s důrazem na zpracování dvou druhů různých typů a tloušťek plechů. Přitom je zaručena manipulace bez poškození povrchu plechů.

-zn-

Zdroj: Tisková zpráva

Redakčně upraveno

Reklama
Firmy
Související články
Na počátku byl nápad…

Přihlaste se do soutěže Inovační firma Zlínského kraje!

Mít nápad, to je začátek. Dostat se však díky němu na nové trhy, na špičku konkurenčního řetězce, k vyššímu zisku – to je cíl. A právě projekty, které mají tyto ambice, pravidelně oceňuje soutěž Inovační firma Zlínského kraje. Do jejího sedmého ročníku, který opět vyhlásil Zlínský kraj, je možné se přihlásit již od 31. května.

Vědci a firmy z ČR společně zkoumají vesmír

Čeští vědci a technici se významnou měrou podílejí na vědecké misi Plato, kterou připravuje Evropská vesmírná agentura (ESA). Přípravy probíhají už od roku 2014, vesmírná sonda Plato má být vypuštěna v roce 2026. Jejím úkolem je objevovat a zkoumat planety podobné Zemi v prostoru mimo Sluneční soustavu, tzv. exoplanety.

Modulární systémy pro ukládání elektřiny

Novou technologii pro ukládání energie uvedla na trh společnost Fluence, která je společným podnikem koncernu Siemens AG a americké AES.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit