Témata
Reklama

Mít při sobě stále laptop nebo smartphone není problém. Anebo nosit sebou velký monitor je už náročné. To ale může změnit tzv. spontánní displej. Dá se skládat a rozkládat podobně jako deštník, takže jej může mít uživatel stále po ruce. Kdo pracuje s počítačem ví, jak je výhodné mít druhý monitor. Ať už se jedná o paralelní vyhledávání nebo současné sledování twiteru a facebooku. A co teprve na cestách!

Stačí k telefonu připojit druhý monitor a sledovat film na větší ploše. To byl také důvod, který vedl vynálezce startu-upu Arovia, aby tento nápad dovedli do praktické podoby. Pod názvem Spontaneous Pop-up Display, krátce SPUD, zhotovili mladí nadšenci z Houstonu za podpory National Science Foundation po dvouletém snažení obrazovku, která se vejde kapsy.

Reklama
Reklama
Reklama
Místo tradičního monitoru s obrazovkou LCD nebo TFT je výsledkem jejich práce asi 900 gramů těžká kombinace miniprojektoru a promítacího plátna. Jejich monitor se dá složit do balíčku velikosti malé knížky s držátkem. Stiskem a tahem se složený monitor z polymeru rozevře podobně jako deštník a vytvoří na své spodní straně promítací plochu o rozměrech 24 palců a s maximálním rozlišením 1280 x 720 pixelů. V držátku umístěná baterie vydrží 3 hodiny a v temném prostředí dokonce 6 hodin. Obraz se ostří zabudovanou čočkou. Projektor se připojuje buď přes HDMI nebo do USB zdířky.


Video řekne vše.

-ks-

Zdroj : tisková zpráva

Reklama
Firmy
Související články
Auto jako digitální platforma

Každý druhý vůz na evropských silnicích by v polovině příštího desetiletí mohl být autonomní. Studie společnosti Ericsson se zabývá tím, co všechno by takový systém zahrnoval, včetně infrastruktury podél silnic založené na konceptu IoT a neustálé vzájemné komunikace nejen mezi auty samotnými, ale s celým dopravním ekosystémem.

Drony pro humanitární operace

Skupina MRS (Multi-Robot Systems) působící v rámci katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT v uplynulých týdnech na poušti ve Spojených arabských emirátech testovala let roje dronů. Pro realizaci skupinového letu se vědci inspirovali hejnem ptáků či plovoucích ryb. Drony by pak mohly být zapojeny do humanitárních operací vyhledávání a záchrany osob.  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit