Témata
Reklama

Odborná studie na téma Ochrany motorů pro revoluci IE3

Společnost Eaton, působící v oboru řízení energie, uveřejnila novou odbornou studii Ochrana motorů pro revoluci IE3, která se zabývá dopadem směrnice o výrobcích spojených se spotřebou energie (ErP) na spínací a ochranné systémy pro elektrické motory. Studie, jejímž autorem je produktový manažer společnosti Eaton Jan Nowak, poskytuje výrobcům strojů a systémů představu o dopadech směrnice na konstrukci motorů i praktická doporučení pro výběr ochranných zařízení.

„Povědomí energetické účinnosti se v průmyslovém sektoru díky směrnici ErP nesmírně zvýšilo,“ vysvětluje autor Jan Nowak. „Výrobci elektromotorů nyní uvádějí na trh výrobky se stále vyššími úrovněmi účinnosti, což je jedině správné a vhodné. Je však důležité si uvědomit, že toto má dopad nejen na konstrukci motorů, ale i na ochranné systémy, které jsou u nich používány.“

Reklama
Reklama
Reklama
Odborná studie společnosti Eaton „Ochrana motorů pro revoluci IE3“Studie se zabývá tím, jak požadavky stanovené ve směrnici ErP a v předpisech pro motory nutí výrobce elektromotorů provádět u výrobků konstrukční změny. Projednáván je dopad směrnice, který je patrný v mnoha oblastech elektrických charakteristik, od většího průřezu vodičů pro vinutí statoru po vyšší startovací proudy.


Odborná studie Eatonu analyzuje dopad na spínací a ochranná zařízení. Výrobcům strojů a systémů poskytuje pomůcku při výběru správného zařízení pro splnění potřeb specifických aplikací i požadavků směrnice. Popsány jsou i konstrukční změny pro ochranné systémy motorů a vysvětlena jsou rizika související s těmito změnami.

Odhaduje se, že elektromotory se podílejí téměř ze dvou třetin na průmyslové spotřebě elektrické energie. Evropská unie rozpoznala potenciál snížení tohoto objemu i souvisejících emisí CO2 prostřednictvím používání účinnějších technologií a zavedla celou řadu opatření včetně směrnice o výrobcích spojených se spotřebou energie (ErP) 2009/125/ES.

-gb-

Zdroj: Tisková zpráva Eaton

Redakčně upraveno

Reklama
Firmy
Související články
14 tisíc EV nabíječek týdně

Státy EU musejí  na svých území do roku 2030 vybudovat 6,8 milionu dobíjecích stanic, pokud chtějí do tohoto data dosáhnout snížení emisí CO2 o 55 %. Podle výsledků studie Evropské asociace výrobců automobilů (ACEA), kterou si nechala vypracovat u konzultační firmy McKinsey, by měly státy EU až sedminásobně přidat s výstavbou dobíjecích stanic pro elektromobily.  Podle této studie by to znamenalo stavbu 14 tisíc nových dobíječek týdně oproti dvěma tisícům, které se ve státech Unie budují nyní. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Znal je již Napoleon a dá se s nimi i hnojit

Před více než dvěma staletími spatřil tento vynález světlo světa a dodnes hraje nezastupitelnou roli v naší každodennosti. Řeč je o bateriích. Jejich objevitelem je italský fyzik Alessandro Volta, na jehož počest slavíme 18. února, v den vynálezcových narozenin, Mezinárodní den baterií. Jaká tajemství se skrývají pod jejich tvrdou „slupkou“ a které interesantní příběhy jsou s vývojem baterií spojeny? 

Podpora pro poskytovatele IT řešení

Nově spuštěný program Edge Software & Digital Services společnosti Schneider Electric nabízí finanční výhody a podporu poskytovatelům IT řešení. Program zahrnuje nabídku benefitů, podpůrných nástrojů a certifikací umožňujících poskytovatelům IT řešení začít podnikat v oblasti poskytování služeb Managed Power Services.

Sonda pro bezkontaktní sledování odběru energie

Výzkumníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT z telekomunikační katedry vyvinuli v rámci projektu Chytrá řešení pro Prahu sondu, která dokáže měřit spotřebu libovolného spotřebiče a na dálku ji odesílat prostřednictvím sítě internetu věcí (IoT). Inteligentní sonda v podobě krabičky se připevní na napájecí kabel a bezkontaktně indikuje aktivity spotřebičů a odběr energie. Nyní prochází poslední fází testování v terénu.

Továrna budoucnosti musí být variabilní a efektivní

Společnost Bosch na veletrhu Hannover Messe představila, jak si představuje továrnu budoucnosti. Tato modelová továrna, ve které poptávka určuje takt a produkt určuje proces, pak bude od léta 2021 přístupná v novém zákaznickém a inovačním centru společnosti v Ulmu. Následující zpráva popisuje, jak bude vypadat.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit