Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Aerospace - vlajkový průmysl s extrémními nároky
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: CAD/CAM/CAE/CIM

Aerospace - vlajkový průmysl s extrémními nároky

Letecký průmysl je ve Francii významným oborem, a tak není divu, že společnost Missler Software získala v této oblasti jedinečné zkušenosti díky spolupráci s většinou subdodavatelů v oboru. To ji spolu s tisíci díly obráběnými pomocí TopSolidCam řadí mezi špičky v leteckých technologiích.

Strategie obrábění v TopSolid Cam splňují všechny požadavky tohoto odvětví, ať už jde o přesnost, nebo typ materiálu. Stále více složitých dílců je výhodné obrábět na soustružnicko-frézovacích centrech, což je jednou ze specialit CAD/CAM systému TopSolid.
Obrábění na soustružnicko-frézovacím centru v TopSolid a ukázka z praxe

Historicky TopSolid Cam vždy obráběl součásti navržené v externích CAD systémech. Díky funkci FreeShape umožňuje uplatňovat požadované tolerance na jmenovitých rozměrech, nastavit přídavky na broušení nebo přiřadit metody obrábění k otvorům se závity.


Načítání formátu STEP 242 s PMI kótovánímDeformace 3D tvaru obecnou plochou

Pro zkrácení dodacích lhůt a zvýšení produktivity

Výroba leteckých součástí vyžaduje krátké dodací lhůty, přesnost, opakovatelnost a sledovatelnost. Vše za stále klesající cenu. TopSolid díky svému integrovanému CAD/CAM systému a odbornosti v této oblasti pomáhá zvýšit produktivitu a chránit marže výrobců součástí. Ostatně za vše mluví zkušenosti uživatelů z branže.
Obrábění malosériových dílců s vysokou technickou úrovní je výzva, které denně čelí firma Usirea se sídlem v regionu Rhone-Alpes. Plně využívat velmi rychlé CNC stroje jí umožňuje právě řešení TopSolid Cam. Technický ředitel Abdel Shaki vysvětluje: „Vyrábíme složité součásti s vysokou přidanou hodnotou. Obrábíme až v pěti osách kontinuálně, takže potřebujeme robustní CAD/CAM řešení pro naše velmi složité operace. Naší volbou byl jednoznačně TopSolid Cam.“
Také společnost Freyssinet chce ve střednědobém horizontu investovat do další licence TopSolid Cam, aby získala lepší znalosti své digitální platformy a zvýšila svou průmyslovou výkonnost. Tento aspekt je hlavním bodem strategie společnosti Freyssinet Aero. „Jsme servisní společností a výrobcem dílů,“ zdůrazňuje prezident společnosti Philippe Parsoire. „Jedinou možností, jak si udržet své zákazníky, je nabídnout jim své služby za konkurenceschopnou cenu.“

Aktualizace systému TopSolid Cam


Volumill pro čtyřosé kontinuální operace


Pravidelné aktualizace systému TopSolid Cam jsou pro firmy spojené s leteckým průmyslem velmi důležité. V roce 2019 bude na trh uvedena verze V7.13, která s sebou přináší vylepšení a nové strategie obrábění. Například:

  • načítání formátu STEP 242 s PMI kótováním;
  • deformace 3D tvaru obecnou plochou;
  • Volumill pro čtyřosé kontinuální operace;
  • čtyři různé typy Voluturn hrubování;
  • pětiosé kontinuální operace se soudečkovým nástrojem;
  • novou strategii obrábění Boost.
     
Pětiosé kontinuální operace se soudečkovým nástrojem.


Jedním z certifikovaných prodejců CAD/CAM systému TopSolid je firma Centersoft, s. r. o., která na českém a slovenském trhu působí již více než 10 let. Poskytuje kompletní péči pro své zákazníky od prezentace, zaškolení a odladění postprocesorů pro různé CNC stroje až po on-line technickou podporu. Dalším produktem firmy je simulační program NC Simul, který má pro TopSolid modulární rozhraní.

 
Centersoft

Ing. Karel Preis

www.topsolid.com/industries/aerospace.htm

www.centersoft.cz
 

Další články

CAD/CAM/CAE/CIM

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: