Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Ani vývoj briketovacích lisů nespí…
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Ani vývoj briketovacích lisů nespí…

Fakt, že vývoj vlastních výrobků je důležitou činností každého výrobce, a to v jakémkoli oboru, je neoddiskutovatelný. Bez této drahé a náročné činnosti každý výrobce riskuje propad a nečinností dává náskok konkurenci. To jsou obecná pravidla, která každý zná, ale ne každý z řad středních podniků toto dokáže realizovat samostatně a ve vysokém tempu. Společnost Briklis taková je. Na svém stánku na MSV 2017 v Brně svůj vlastní vývoj představí.

Společnost Briklis se vývoji dlouhodobě věnuje, investuje do něj nemalé prostředky a energii svých zaměstnanců, a to se stále se zvyšující intenzitou, jak vyplývá z rešerše patentů a užitných vzorů z databáze Úřadu průmyslového vlastnictví. Za dobu existence společnosti získali 12 užitných vzorů nebo patentů, z toho 9 za posledních 10 let a 3 pouze za rok 2017. A právě ten poslední v řadě bude prezentován na MSV v Brně.

Briketovací lis iSwarf 800, konečná verze podoby lisu v grafickém zpracování

Slévárny ocení

Jedná se o zcela nový typ briketovacího lisu s obchodním označením iSwarf 800. Princip stroje je inovativní ve výhodnějším zorganizování pohybů jednotlivých nástrojů, které zefektivnily pohyb hlavního lisovacího válce, hlavní pracovní součásti lisu, který se přímo podílí na tvorbě výkonu stroje. Výsledkem vývoje je stroj s velkým výkonem vzhledem k jeho příkonu. Tento zcela nový briketovací lis dokáže vyrábět brikety s vynikajícími parametry, které jsou vyžadovány zpracovateli – slévárnami –, a navíc při velmi nízké spotřebě energie. Objemová hmotnost od 2 g.cm-3po hodnoty převyšující 2,3 g.cm-3, s nízkou zbytkovou vlhkostí a nárokem na dodanou energii v poměru 0,02 kW na 1 kg Al třísek, je velký náskok před konkurencí a může být rozhodujícím parametrem při výběru vhodného zařízení.

Briketovací lis iSWARF 800 je řešen výhodně i dispozičně. Lisovací jednotka s násypkou, která je součástí výbavy lisu, je oddělena od hydraulického agregátu, což umožňuje snadnější instalaci do stávajících prostor či linek. Lis je vybaven vynikající diagnostikou a umožňuje napojení na podnikovou síť, což jsou všechno nutné atributy moderních zařízení dnešní doby.


Briketovací lis iSwarf 800 v reálném provozu

 

Bez ověření nesmí na trh

Další kapitolou vývoje je ověření prototypu v ostrém provozu, což je nutností pro ověření si teoretických předpokladů ve srovnání s realitou před uvedením stroje na trh. Díky společnosti Confal, významnému zpracovateli a výrobci hliníku, která si stroj pořídila jako prototyp, bylo možné ho odzkoušet ve velmi těžkém provozu. Vzhledem ke zkušenostem svým a ke zkušenostem vybraných předních výrobců hydraulických prvků bylo nutné stroj po prvních testech pouze „doladit“ pro klidnější a plynulejší chod.

Společnosti Briklis se tedy podařilo přivést na trh novinku dobře připravenou a ověřenou, vhodnou pro lisování kovových třísek z obrábění, která splňuje stále náročnější požadavky uživatelů i legislativy.

 


Briketovací lis iSwarf 800 zařazený do technologické linky na zpracování hliníku


 
Briklis
Umístění na MSV: pavilon P, stánek 135

Ing. Libor Kejř

libor.kejr@briklis.cz

www.briklis.cz
 
 

Další články

Renovace a údržba
Nekonvenční technologie
Obráběcí stroje a technologie
Technologie tváření, slévárenství
Hutnictví/ Slévarenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: