Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Anodové koše a závěsné háky pro povrchové úpravy
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Anodové koše a závěsné háky pro povrchové úpravy

Společnost M. A. G. galvanochemie, a. s., Jablonec nad Nisou rozšířila svůj sortiment o doplňkový materiál pro firmy zabývající se povrchovými úpravami.

Titanové anodové koše a háky

Akciová společnost M. A. G. galvanochemie zastupuje od roku 2002 německou firmu Trinon Titanium GmbH se sídlem v Karslruhe, která vyrábí široký sortiment produktů z titanového materiálu a dalších kovů.
Anodové koše a háky jsou určeny pro firmy zabývající se povrchovou úpravou, konkrétně procesy galvanického pokovování. Jsou využívány především pro zvýšení anodové plochy jednak použitím kulových anod různých průměrů (např. 40 či 50 mm), jednak také použitím úlomků ze sekaných materiálů. Důležitým využitím košů je možnost zpracovat jinak obtížně použitelné zbytky anod. Materiálem používaným pro výrobu anodových košů a háků je titan CP Grade 2 W. Nr. 3.7035, který je charakteristický vyváženou kombinací tažnosti spolu s dostatečnou pevností a také dobrou svařitelností. Pro aplikaci je důležitý fakt, že titanové koše a háky nevyžadují použití ochranných povrchových materiálů a jsou vysoce odolné vůči agresivnímu prostředí.
Anodové koše a háky jsou vyráběny na zakázku podle specifikací zákazníka. Podle přání odběratele je M. A. G. galvanochemie schopna dodat prakticky jakýkoliv rozměr a tvar koše či háku. Kromě standardních plochých košů se dodávají také méně obvyklé koše válcového tvaru. Při poptávce je vhodné vyžádat si zaslání rozměrového listu, kde stačí vyplnit požadované rozměry.

Závěsné háky Ultrabake

Háky Ultrabake vyráběné americkou firmou Shercon Inc. doplňují sortiment maskovacích přípravků pro povrchové úpravy, který společnost M. A. G. galvanochemie, a. s., dodává. Podobně jako výrobky ze silikonové pryže jsou háky určeny pro galvanizovny a lakovny práškové i lakovny pracující s "mokrou" barvou. Háky jsou vyrobeny z vysoce kvalitní kalené pružinové oceli, která v lakovnách odolává opakovanému zahřívání ve vypalovacích pecích, a to bez ztráty mechanických vlastností. Tyto háky mají vynikající zátěžovou charakteristiku (viz tabulka) a mohou být navařovány na závěsy. Háky jsou dodávány v široké paletě tvarů a rozměrů.

Další články

Technologie pro povrchové úpravy

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: