Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Aplikace průmyslového robota
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Aplikace průmyslového robota

Firma Denso Manufacturing Czech nedávno rozšířila svůj strojní park o nové pětiosé centrum Hermle C 250, které obsluhuje průmyslový robot Zerobot 100V, jehož výrobcem je německá firma Zeroclamp. Robot dodala a nainstalovala firma Grumant.

Firma byla založena v roce 2001 a v současné době je největším zaměstnavatelem v Libereckém kraji s téměř 3 500 zaměstnanci. Hlavním produktem jsou klimatizační jednotky do automobilů a jejich komponenty. Zákazníky jsou významné světové automobilky. Projekt má na starost pan Marek Ehm, vedoucí nástrojárny. Informace o tom, jaký byl důvod pro pořízení robota a co od něho očekává, přináší následujíc rozhovor.

Z. Bělín: Jaký byl důvod pro pořízení robota k novému centru Hermle?

M. Ehm: Tento projekt automatizace není v Densu prvním. Ve firmě již v minulosti několik projektů proběhlo. Jedna z divizí naší matky ostatně průmyslové roboty vyrábí. Dalším logickým důvodem je akutní nedostatek pracovníků na pracovním trhu. S tím se potýkáme již delší dobu. Když se řešil nákup nového stroje pro naši nástrojárnu, od začátku bylo jasné, že se bude řešit i pořízení robota.


Robotizované pracoviště s robotem Zerobot 100V a strojem Hermle C250

Z. Bělín: Zmínil jste, že firma Denso vyrábí průmyslové roboty. Proč tedy Zerobot 100V od firmy Grumant?

M. Ehm: Těch důvodů bylo několik. Zerobot je velice variabilní. Je schopen manipulovat obrobky na paletách, v samostředicích svěrácích nebo samotné polotovary. Vzhledem k povaze naší výroby jsme si vybrali samostředicí svěráky. Součástí robota je zakladač, ze kterého robot manipuluje obrobky. Výrobce udává, že je robot možno efektivně využívat pro dávky s minimálním počtem kusů. A to je právě náš případ. Polotovary různých velikostí jsou upnuty ve svěrácích. Po založení svěráku do stroje robot předá informaci o tom, jaký má stroj vykonat program. Nic se nemusí složitě nastavovat. Dalším důvodem bylo to, že oba výrobci mají vyvinutý a odladěný komunikační interface. Zeroclamp využívá stroje Hermle ve své výrobě. Robot tak byl dodán jako „plug and play“. Firma Hermle nainstalovala stroj, Grumant robot. Zprovoznění komunikace spočívalo v propojení dvou konektorů. Důležitá byla také naše předešlá spolupráce s Grumantem jako dodavatelem nástrojů pro obrábění. Jedná se o etablovanou firmu. Navíc vyniká silným technologickým týmem, který je schopen řešit naše složité technické problémy rychle a úspěšně. To nám dává jistotu stabilní partnerské firmy, která bude schopna dostát svých závazků.


Díky automatické výměně úchopníků může robot manipulovat svěráky dvou rozdílných velikostí v automatickém cyklu

Z. Bělín: Jak probíhala spolupráce Grumantu, jako dodavatele robota, a Hermle, jako dodavatele stroje?

M. Ehm: To byl jeden z klíčových bodů, které jsme dlouze diskutovali. Samozřejmě jsme preferovali možnost jednoho dodavatele pro obě zařízení. Již jsem ale zmínil odladěný komunikační interface a dlouhodobou spolupráci s Grumantem. Firma přece nebude riskovat to, že ztratí plody své dlouholeté práce. I v praxi fungovala a funguje spolupráce na výbornou. Po instalaci stroje a následně robota proběhlo testování za přítomnosti techniků obou firem. Když bylo později nutno seřídit některé senzory na stroji Hermle, byl opět přítomen technik Grumantu. Pozitivně musím hodnotit i podporu. Například poskytnuté školení našich operátorů bylo nad rámec domluveného rozsahu.

Z. Bělín: Co od nasazení robota očekáváte?

M. Ehm: Když to řeknu zjednodušeně, očekávám nepřetržitý provoz stroje s jedním operátorem. Naši programátoři připraví potřebné programy. Operátor nachystá obrobky do zakladače robota a připraví program pro robota. To vše na ranní směně. Na odpolední a noční směně a o víkendech bude stroj s robotem pracovat v automatickém režimu. Minulý víkend bylo v automatickém režimu obrobeno osm kusů obrobků, každý za cca pět hodin. To je celkem 40 hodin bezobslužného provozu. Při hodinové sazbě 1 500 Kč za hod. to je 60 000 korun úspor. Nezapomeňme na to, že tato víkendová výroba nepotřebovala mít ve výrobě žádný personál, který by stroj musel hlídat a obsluhovat. A úspory jsou vypočtené z toho, že bez robota nebo bez víkendové obsluhy, kterou stejně nemáme, by firma měla drahý stroj mimo provoz. A to jsou značné ztráty, které jsme díky robotu eliminovali. Při optimálním využití předpokládám využití robota na cca 120 hodin bezobslužného provozu za týden. A to nám přinese 720 000 Kč dodatečných příjmů za měsíc, díky navýšení využití stroje. Předpokládám také, že se postupně se získávanými zkušenostmi zkrátí čas potřebný pro přípravu na bezobslužný provoz.


Pasivní úchopník se samostředicím svěrákem

Z. Bělín: Jaké jsou vaše plány? Budete pokračovat s automatizací dalších strojů?

M. Ehm: V nástrojárně máme další stroj Hermle. Ten ale nemá přípravu na robota ani automatické dveře nebo průchod stlačeného vzduchu stolem. Chtěli bychom automatizovat i tento stroj. Z Grumantu nás již informovali, že mají řešení i pro starší stroje bez přípravy a zpracují nabídku.

Z. Bělín: Děkuji za rozhovor.

Grumant

belin@grumant.cz    

www.grumant.cz

www.denso.cz

Další články

Průmysl 4.0
Inovace
Štíhlá výroba a logistika
Management a řízení
Výzkum/ vývoj
Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: