Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> ATRAKTIVNÍ PROJEKTY - Největší válečné lodě
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura:

ATRAKTIVNÍ PROJEKTY - Největší válečné lodě

Poněkud stranou pozornosti suchozemců jsou nejnovější válečné lodě, které v sobě soustřeďují nejaktuálnější vědecké a technické poznatky. Přinášíme informace alespoň o dvou. Experti o nich ve svých referátech hýří superlativy a nešetří předponami „nej“.

Nejmodernější letadlová loď

Na závěr svého druhého prezidentského období se George W. Bush zúčastnil slavnostního uvedení do služby nejmodernější letadlové lodi, jejímž patronem je jeho otec George Herbert Walker Bush, 41. prezident Spojených států amerických (1989–1993).Na závěr svého druhého prezidentského období se George W. Bush zúčastnil slavnostního uvedení do služby nejmodernější letadlové lodi, jejímž patronem je jeho otec George Herbert Walker Bush, 41. prezident Spojených států amerických (1989–1993).

Anotace
Nejmodernější letadlová loď George H. W. Bush

Letadlová loď USS George H. W. Bush (CVN-77) patří do třídy Nimitz. Proti jiným lodím tohoto typu je velmi modifikovaná a technologicky modernizovaná. S její stavbou se začalo vlastně už v lednu 2001, kdy byl uzavřen kontrakt se společností Northrop Grumman a 11. prosince 2002 bylo při slavnostním ceremoniálu v Pentagonu rozhodnuto, že nová letadlová loď bude pojmenována podle prezidenta George Bushe. Kýl plavidla byl položen 6. září 2003 a po třech letech stavby pokřtila loď jako kmotra Bushova dcera Dorothee.

Slavnostního uvedení do služby se nyní zúčastnili Bush starší a členové jeho rodiny i čelní představitelé americké administrativy. George Bush ml. vzdal ve svém projevu hold svému otci, jenž se za 2. světové války stal ve svých 18 letech nejmladším pilotem amerického válečného námořnictva.

„Tato loď vzdává čest skvělému muži,“ řekl Bush mladší v proslovu, jemuž naslouchalo na 10 tisíc hostů a námořníků. „Co dáte muži, který byl požehnán a má nade vše, co kdy potřeboval?“ žertoval. „No přece letadlovou loď,“ dodal.

Letadlová loď USS George H. W. Bush je jako všechny lodě třídy Nimitz dlouhá ve vodní linii 317 metrů, ale celkově, včetně startovací dráhy, měří 333 metrů. Šířka trupu činí 40,84 m a šířka letové paluby 76,8 m. Loď má ponor 12,5 metru a čtyři šrouby. Standardní výtlak dosahuje 97 tisíc tun, maximální rychlost asi 30 uzlů. Pohon obstarávají dva tlakovodní jaderné reaktory a výkon činí asi 200 MW. Posádku lodě tvoří 5 680 lidí, z toho je 3 200 námořníků. Loď může přijmout 85 letadel.

Konstrukční změny se týkají jak optimalizace hangáru v podpalubí, tak signálních systémů a zvýšení stupně automatizace všech zařízení.

Je třeba připomenout, že loď USS Nimitz (CVN-68) byla první letadlovou lodí a po ní jsou pojmenovány třídy největších letadlových lodí a největších válečných plavidel na světě vůbec. Budování této třídy je odpovědí Spojených států na časté požadavky řešení regionálních i mezinárodních krizí po celé zeměkouli. Loď byla pojmenována po admirálu Chesteru Williamu Nimitzovi (1885–1965), který za druhé světové války velel tichomořské flotile. Kýl USS Nimitz byl položen 22. června 1968. Loď byla slavnostně zařazena do služby 3. května 1975 za přítomnosti tehdejšího prezidenta USA Geralda R. Forda.

Nejmodernější torpédoborec

Koncem ledna se vrátil do svého domovského přístavu v Portsmouthu z první velké cesty nejmodernější torpédoborec britského námořnictva. Koncem ledna se vrátil do svého domovského přístavu v Portsmouthu z první velké cesty nejmodernější torpédoborec britského námořnictva.

Anotace
Britské námořnictvo se právem pyšní nejmodernějším torpédoborcem, nesoucím jméno Daring.

Jmenuje se Daring a je prvním z šestice nových válečných lodí s technologií stealth, což znamená, že je na radaru prakticky neviditelný. Nové koncepci a výzbroji odpovídají i finanční náklady, jež se pro celou zakázku odhadují na 6,5 miliardy liber. Armáda původně plánovala 12 takových lodí, ale loni musela své plány zredukovat vzhledem k finanční situaci. Přesto se předpokládá, že tyto lodě budou páteří britské protivzdušné obrany rozhodně do poloviny 21. století.

Historie torpédoborce třídy Daring, nyní také označovaného jako Type 45, začala už v devadesátých letech minulého století. O stavbě společné vícefunkční válečné lodi společně uvažovala Británie s Itálií a Francií. Plány se během let proměňovaly, až v roce 2003 začala s projektem sama Anglie.

Říká se mu torpédoborec, ale správnější by asi bylo označení „ničitel řízených útočných zbraní“, protože dokáže ničit nejen podmořská torpéda, ale i rakety. Proto se také předpokládá, že bude chránit Londýn před případným raketovým útokem během olympiády v roce 2012. Aby to byla obrana aktivní, je loď vybavena nejen kanony a torpédy, ale může nést také rakety s plochou dráhou letu. Díky radaru Sampson, který rozlišuje více než 1 000 objektů současně, lze monitorovat situaci i ve velké vzdálenosti, například na letištích v Paříži, ve Frankfurtu nad Mohanem nebo v Amsterdamu.

Na palubě dlouhé 152 metrů a široké 21 metrů by mohlo parkovat 20 londýnských autobusů, ale je otázka, proč by měly. Plocha je však dostatečně velká pro přistávání vrtulníků, včetně typu Chinook. Ponor činí 6,7 metru a dosah až 7 000 mil při rychlosti 18 uzlů. Zbývá dodat, že posádku tvoří 190 lidí.

Anotace

Anotace
Pobřežní bojová loď USS Freedom (LSC-1)

Důraz na rychlost

Mezi nejzajímavější novinky v kategorii vojenské námořní techniky patří bezesporu velmi rychlá pobřežní bojová loď USS Freedom (LSC-1), jež je první lodí nové třídy Freedom. Ačkoliv je určena k boji na hladině, může být nasazena i proti ponorkám či jako minolovka. Především však má podporovat bojové a humanitární akce na pobřeží. Mezi nejzajímavější novinky v kategorii vojenské námořní techniky patří bezesporu velmi rychlá pobřežní bojová loď USS Freedom (LSC-1), jež je první lodí nové třídy Freedom. Ačkoliv je určena k boji na hladině, může být nasazena i proti ponorkám či jako minolovka. Především však má podporovat bojové a humanitární akce na pobřeží.

Loď je pokládaná za důležitý element v boji s mezinárodním terorismem. Není velká, ale pohyblivá. Je 115,5 metru dlouhá, 13 metrů široká a pohánějí ji dvě plynové turbíny, takže dosahuje úctyhodné rychlosti 40 uzlů. Posádku tvoří 15 až 50 osob, ale v době bojové operace se jejich počet zvýší až na 75.

Loď postavili v loděnicích Marinette ve Wisconsinu a její spuštění na vodu se odehrálo loni s velkou pompou. Její patronkou se stala Birgit Smithová, vdova po Paulu Rayi Smithovi, který padl v Iráku. Nyní se plavidlo podrobuje nejrůznějším testům, které jsou plánovány až do konce dubna, a potom se přemístí do San Diega.

Anotace
Skica elektrické válečné lodi budoucnosti

Flexibilnost hraje prim

Vojenští experti pokládají za nejdůležitější požadavek na budoucí válečné lodě Vojenští experti pokládají za nejdůležitější požadavek na budoucí válečné lodě flexibilitu. Myslí tím především trvalou schopnost přizpůsobovat se stále novým hrozbám, ale i možnost přijímat stále modernější technologie, které se proti novému nebezpečí mohou postavit.Vize konstruktérů stále častěji zahrnují myšlenky na lodě se třemi trupy, které plavidlu zajišťují větší stabilitu, efektivitu, ekonomičnost plavby a také více místa pro umístění zbraňových systémů a pro přistávací plochu vrtulníků.

Do obliby se dostávají elektrické motory, jež by podle některých znalců mohly být stejně Defence Procurement Minister Baroness Symons said: "The introduction of electric ship propulsion may be as significant as the change from sail to steam.významné jako přechod z plachet na páru. Mohlo by to znamenat, že válečné lodě a ponorky budou v budoucnu účinnější, budou mít víc prostoru pro posádky a také nižší náklady, což bude výhodné pro daňové poplatníky. The work now underway will place the Royal Navy and the French Navy at the forefront of this exciting technological development.

Nové lodě budou konstruovány jako modulové, čili bude možné stavět je po částech a časem do nich vkládat nové moduly. Zní to sice jako hudba budoucnosti, ale možná že docela blízké.

Karel Sedláček

Další články

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: