Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> ATRAKTIVNÍ PROJEKTY
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

ATRAKTIVNÍ PROJEKTY

Skleněná podkova indiánům pro štěstí, Ponorky s palivovými články, Nové typy navigace

Skleněná podkova indiánům pro štěstí

Železné vyhlídkové konstrukce se těšily velké oblibě kolem roku 1900. Za všechny jmenujme Obří kolo ve Vídni, Eiffelovku v Paříži nebo rozhlednu na Petříně. Zdá se, že se opět dostávají do módy. Stále se po celém světě stavějí vysoké věže s ochozem pro turisty, i když dnes je jejich prioritní rolí sloužit jako nosič televizních antén. Nyní si dokonce indiáni postavili vyhlídkovou podkovu nad americkým Grand Canyonem. Grand Canyon, nejmohutnější ze soutěsek řeky Colorado v severní Arizoně, bývá právem označován za jeden z divů světa. Kaňon dlouhý 347 kilometrů je v některých místech široký šest a jinde až 29 kilometrů. Návštěvníci přijíždějící do tohoto Národního parku nevidí před sebou žádné vysoké hory, krajina se zvedá pozvolna. O to větší je údiv, když se turisté najednou ocitnou na okraji propasti, v některých částech hluboké téměř dva tisíce metrů. Stěny jsou tvořeny z mnohobarevných vrstev vápence a pískovce. Nejúchvatnější pohledy se poutníkům, jichž sem ročně zavítají asi čtyři miliony, nabízejí z vyhlídek na jižní straně. Do východní části zamíří jen málokdo. A to se nelíbilo indiánskému kmenu Hualapai, který sídlí právě tady. Turistům sice nabízejí návštěvu indiánského ranče, ale ten si ročně prohlédne jen asi 300 tisíc lidí. Proti čtyřem milionům u kaňonu je to málo.

Anotace
Grand Canyon – nádherný zázrak přírody

Anotace
Vyhlídka v prvních představách

Anotace
Stavba začala v roce 2005.

Anotace
Indiánský náčelník má nefalšovanou radost.

Skleněná atrakce

Náčelníci proto přemýšleli, jak do svého sídliště přilákat více lidí a peněz. Na pomoc jim přišel podnikatel čínského původu David Jin z 200 kilometrů vzdáleného Las Vegas již v roce 1996. Jeho nápad byl od samého počátku atraktivní: postavíme zde architektonický i technický unikát - skleněný most Skywalk ve tvaru podkovy, z něhož bude úchvatný pohled do hloubky 1200 metrů. Tato atrakce přivábí dostatek zvědavců z celého světa.Indiáni se nerozhodovali snadno. V místě plánované stavby se totiž nacházejí posvátná pohřební pole. Hualapaiové věří, že pocházejí právě z Grand Canynonu. Nakonec nad tradicemi zvítězil příslib prosperity. Z 2000 členů kmene totiž třetina žije ve velmi nuzných poměrech. Dohoda stanoví, že vlastníky podkovy budou indiáni, ale 25 let budou platit polovinu ze vstupného autorovi nápadu. Smělý projekt si vyžádal 30 milionů dolarů. David Jin si jistě vše dobře propočítal a věří, že neprodělá. Jeden lístek stojí 25 dolarů.

Fascinující řešení

Architekt Mark Johnson umístil ocelovou konstrukci se skleněnou podlahou v místě označovaném jako Grand Canyon West´s Eagle Point. Zahrnuje tříposchoďovou budovu návštěvnického centra s indiánským muzeem, promítacím sálem, obchodem se suvenýry a několika restauracemi. Jedna z nich bude přímo na střeše a chtějí v ní pořádat různé společenské akce, a především svatby! Architektonické řešení je atraktivní a konstrukční parametry jsou fascinující. Technické zpracování je dílem renomované firmy Lochsa Engeneering z Las Vegas. Most je vysunut 21 metrů do prostoru nad propast, a to ve výši 1220 metrů. Má tvar podkovy a ocelová konstrukce, která si vyžádala 450 tun nejkvalitnější oceli, snese obrovské zatížení. Odpovídá prý hmotnosti 70 letadel typů Boeing 747. Odolá také náporu větru o síle tornáda z osmi různých směrů. Bez problémů prý vydrží i zemětřesení o síle 8 stupňů Richterovy stupnice s epicentrem na vzdálenost 80 kilometrů. Areál bude chráněn skleněnou stěnou vysokou dva a půl metru. Pro zajímavost dodejme, že zmiňované sklo je speciálně tvrzené, bylo vyrobeno v Německu a bylo ho zapotřebí 90 tun.Skywalk byl slavnostně otevřen koncem letošního března. Mezi prvními návštěvníky přivítali hrdí indiánští náčelníci amerického astronauta Buzze Aldrina, který se proslavil v roce 1969 v misi Apollo 11, kdy po Neilu Amstrongovi jako druhý člověk vstoupil na povrch Měsíce. Nyní tato sedmasedmdesátiletá legenda kosmického výzkumu komentovala procházku v podkově Skywalk: "Není to sice takové jako špacírovat kosmem, ale je to nádherné."

Anotace
Mezi prvními návštěvníky byl americký kosmonaut
Buzz Aldrin.

Anotace
Z pohledu do propasti se může zatočit hlava.

Anotace
Skywalk byl otevřen koncem letošního března.

Kritické hlasy

Všechna pro mají také svá proti. Nad projektem se rozčilují ctitelé rituálních pohřebišť i někteří ekologové. Ale reprezentanti Hualapaiů se brání odkazem na své nelehké životní podmínky. A protože se nemusí podřizovat pravidlům národních parků, chtějí u podkovy vybudovat letiště pro vyhlídkové vrtulníky i větší letadla nebo lanovku až na dno kaňonu. Věří, že jim tento projekt přinese štěstí.

ZE SVĚTA VĚDY A TECHNIKY

Ponorky s palivovými články

Dvě nové ponorky typu U 212A německého námořnictva budou vybaveny palivovými články. Nyní jsou stavěny společnostmi Howaldtswerke-Deutsche Werft GmbH (HDW) v Kielu a Nordseewerken GmbH v Emdenu. Obě loděnice patří firmě ThyssenKrupp Marine Systems. Dodávka společnosti Siemens zahrnuje synchronní pohonný motor Permasyn a palivové články PEM (Polymer Electrolyte Membrane), které jsou hlavní součástí dodávky elektřiny nezávislé na vzduchu, spínače stejnosměrného proudu a systém pro správu platformy. Použitá řešení a systémy patří do produktové řady Sinavy SUB speciálně vyvinuté pro ponorky. Elektrické pohony motoru Permasyn pro dodávku stejnosměrného proudu se vyznačují vysokou spolehlivostí, kompaktním designem a jednoduchým ovládáním. Systém palivových článků PEM je zodpovědný za dodávku energie umožňující pohon (AIP) při ponoření ponorky na vzduchu nezávislý. Systém AIP, dodávaný společností HDW, začlení moduly palivových článků i řídicí a monitorovací přístroje. Integrovaný systém řízení platformy bude kontrolovat, monitorovat a koordinovat veškeré vybavení a systémy. Operátorské řízení a vizualizace budou soustředěny do inženýrské řídicí konzoly. To operátorovi ulehčí práci s prováděním rutinních úkolů, pomůže s provozem ponorek a zvýší jejich bezpečnost a spolehlivost.

Anotace
KSPonorka
typu U 212A německého námořnictva

Nové typy navigace

Na největším evropském veletrhu spotřební elektroniky CeBIT v Hannoveru si odbyly premiéru mj. nové navigační přístroje. Přístroje firmy Garmin International Inc., světové jedničky mezi výrobci navigačních zařízení GPS, jsou moderními, stylovými navigacemi, pro něž byl nově vyvinut systém mimořádně jednoduchého ovládání bez zbytečných funkcí. Navigace Garmin Nüvi 200 & 250 jsou vybaveny novou generací jasných dotykových displejů o úhlopříčce 3,5" s čitelností na přímém slunci. Stylový design je podtržen kompaktními rozměry, díky nimž se přístroje vejdou bez potíží do kapsy saka nebo do dámské kabelky. Navigační přístroje Garmin, jako jediné na trhu, jsou kompatibilní s automobilovými, turistickými, námořními nebo dokonce leteckými mapami. Nové Nüvi 200/250 jsou díky dostatečné výdrži akumulátoru (4 - 5 hodin provozu) použitelné nejen při automobilové navigaci, ale i ve volném čase mimo automobil.Navigační přístroje Nüvi 200 & Nüvi 250 obsahují také předehranou databázi policejních radarů a kamer, často měřených úseků a omezení rychlosti pro Českou republiku, což řada řidičů ocení. Systém Garmin Lock(tm) zabezpečuje přístroj proti krádeži PIN kódem.

Anotace
Navigační zařízení Garmin Nüvi 200/250

Karel Sedláček

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: