Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Atraktivní projekty: Berlínské letiště ve finiši
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Atraktivní projekty: Berlínské letiště ve finiši

Vlastně chybí už jen letadla. Nové letiště v berlínském Schönefeldu je už skoro hotové. Ponese jméno významného německého politika Willyho Brandta a provoz zahájí 3. června 2012.

V minulých letech měl Berlín tři letiště. V západní části Tegel a Tempelhof a ve východním Schönefeldu. Letiště v samém středu velkoměsta neměla možnost dalšího rozvoje a také nesplňovala ekologická kritéria. To v bývalé NDR bylo zastaralé, a tak logicky vznikl plán vybudovat v hlavním městě Německa jedno velké, centrální. Po několika letech diskusí a sporů položil starosta města 5. září 2006 základní kámen k výstavbě nejmodernějšího letiště v Evropě.

Anotace
Berlínské letiště je ve finiši.

Nachází se na hranici města, v katastru Schönefeldu, částečně v místech starého letiště NDR. Zaujímá plochu 1 470 hektarů. Bude zde pracovat čtyřicet tisíc lidí a roční kapacita této dopravní křižovatky se v první fázi plánuje na 27 milionů cestujících ročně (letiště ve Frankfurtu nad Mohanem vykazuje více než padesát milionů a v Mnichově asi pětatřicet milionů). V další etapě stoupne tento počet na padesát milionů pasažérů. Celkové náklady ve výši 2,83 miliardy eur prý nebudou překročeny.

Anotace
Nové centrální berlínské letiště bude otevřeno 3. června 2012.

Jednoduchá elegance

Nový odbavovací terminál již stojí. Nachází se mezi dvěma startovacími a přistávacími dráhami. Jednoduchá a elegantní budova ze skla, betonu a železa je široká 220 metrů, dlouhá 180 metrů a vysoká 32 metrů. Již koncem minulého roku uzavřela hlavní halu skleněná fasáda, takže mohla být vytápěna a vnitřní práce nerušeně pokračovaly. Energii dodává vlastní energetické centrum, jež bylo zprovozněno také už loni.

Hlavní nástupní molo je dlouhé 715 metrů, zahrnuje šestnáct dvouposchoďových nástupních můstků, takže cestující mohou současně nastupovat i vystupovat, aniž by se potkávali. Tři brány jsou větší než ostatní. To proto, aby mohly obsluhovat i Airbus A 380, zatím největší letadlo pro cestující. Zda tyto letouny budou v Berlíně skutečně přistávat, záleží na dalším rozvoji zdejšího leteckého provozu. Zatím by se zde obří letadla nenaplnila 853 pasažéry a jejich kapacita by tedy nebyla využita.

Anotace
Jižní dráha je dlouhá čtyři kilometry a široká šedesát metrů.

Jižní nástupní molo je kratší, měří pouze 350 metrů a má devět nástupních gatů. Severní molo dlouhé rovněž 350 metrů zatím nemá žádné „rukávy", ale jen šestnáct jednoduchých východů. Zde budou odbavována letadla nízkonákladových společností a jejich cestující pojedou k letadlům autobusem nebo půjdou pěšky. Tím se aerolinkám samozřejmě snižují náklady.

V odbavovacím terminálu se instaluje třicet jednotek pro bezpečnostní kontroly, jež mají kapacitu až 5 500 cestujících. V hale se už také objevují kontury nákupního střediska s plánovanými 150 obchody, které budou nabízet produkty především ze zdejšího regionu. Není bez zajímavosti, že nájem z tohoto „tržiště" má tvořit téměř polovinu obratu nového letiště.

Podlaha haly o rozloze 120 tisíc metrů čtverečních bude pokryta přírodní žulou. Už je nainstalován třídicí a transportní zavazadlový systém. Testy ukazují, že se za hodinu může zkontrolovat a roztřídit až patnáct tisíc kufrů a tašek. O poschodí níže postavili letištní nádraží. Jeho napojení na železniční síť začalo opožděně, a proto musel být dokonce posunut termín zprovoznění celého letiště. Původní plán počítal s 30. říjnem letošního roku a nyní byl stanoven jako den D 3. červen roku příštího. Celkem osm kilometrů dlouhá trať berlínského S-bahnu z nádraží Schönefeld na letiště s mezistanicí Wassmansdorf je už téměř dokončena. K novému terminálu budou jezdit vlaky S-bahnu každých deset minut a regionální vlaky vždy po čtvrthodině. Zda zde budou zastavovat i mezinárodní vlaky, není ještě rozhodnuto.

Anotace
Na jižní dráze už úspěšně proběhly kontrolní zkoušky.

Současně start i přistání

Letiště disponuje dvěma startovacími a přistávacími dráhami, jež jsou od sebe vzdáleny 1,9 km, takže na obou mohou současně přistávat či startovat letadla. Jižní, betonová dráha musela být nově postavena. Je dlouhá čtyři kilometry, široká šedesát metrů a už byla úspěšně otestována. Severní, asfaltová, široká pětačtyřicet metrů je původní, pouze prodloužená na 3,6 km.

Nová řídicí věž je vysoká 72 metrů a už se začalo s montáží výbavy interiéru. Stojí už také tři požární stanice, jejichž vozy musí v případě nutnosti zasáhnout do tří minut v jakémkoli místě areálu nového letiště, jež zabírá plochu 2 000 fotbalových hřišť.

V novém hangáru pro servis letadel společností Air Berlin a Germania bude příští léto pracovat asi sto techniků. Také Lufthansa uvažuje o výstavbě svého hangáru.

Letištní areál doplňuje čtyřhvězdičkový hotel řetězce Steigenberger, kancelářská budova, centrum pro pronájem aut a čtyři parkovací domy.

Nová šance architektům

Vysoce kvalitní hliník nabízí novou šanci architektům a konstruktérům: je lehký, nelámavý, snadno tvarovatelný, a přesto neobyčejně stabilní a absolutně odolný proti rzi, a tím bezúdržbový. Navíc je stoprocentně recyklovatelný.

Anotace
Hliník se uplatnil na administrativním komplexu „10 Hills Place" na Oxford Street v Londýně.

Trojrozměrné volné tvary

V moderní architektuře nacházejí trojrozměrně zakřivené volné tvary stále častěji uplatnění jako podstatný prvek provedení budovy. „Architekti byli dosud svázáni technickými limity podmíněnými materiálem, naše novinka Prefa Pinical otevírá novou dimenzi pro kreativní realizace plášťů budov," říká Mike Bucher, jednatel skupiny Prefa.

Odpovídající prohnutí profilů Prefa Pinical se vytváří již ve výrobní hale. Pomocí speciálního počítačového programu se na základě přesných plánů vizualizuje individuální vytvarování profilů a následně realizuje na speciálně k tomuto účelu vyvinutých zařízeních. Skryté upevnění na budově je jednoduché a stabilní zároveň - hliníkové profily se do sebe zaklesávají háky a šroubují se na rámovou konstrukci. Realizace architektonicky neopakovatelných povrchů nemohla být nikdy jednodušší a trvanlivější. Díky pokládce beze spár je plocha z Prefa Pinical vodotěsná a chrání tak budovu jako plášť do nepohody.

Anotace

Systém Pinical se již osvědčil na řadě významných staveb. Mezi architektonicky i technicky nejzajímavější patří například části kupole obnoveného německého Reichstagu v Berlíně. Elegantně je díky hliníku řešená také centrální trafostanice svazu rakouských elektráren Verbund-Austrian Power Grid ve Vídni a střecha muzea Casa natale di Enzo Ferrari v Modeně.

Budova se spoustou denního světla

Zvláštní pozornost si zaslouží administrativní komplex zvaný „10 Hills Place" na Oxford Street v samém středu Londýna. Hlavním záměrem londýnského objektu, započatého Janem Kaplickým před jeho smrtí a dokončeného jeho partnerkou Amandou Levete, bylo vytvoření moderní, funkční administrativní budovy se spoustou denního světla. Levete se přitom nechala inspirovat prořezávanými obrazy Lucia Fontanase. Takto navržená fasáda byla realizována pomocí výrobku Prefa Pinical a podobá se plastickému, hladkému plátnu se čtyřmi velkými výřezy směřujícími k nebi a zachycujícími světlo.

Anotace
V řezu je řešení dobře patrné.

Hliníkové produkty Prefa si za posledních šedesát let udělaly jméno v celé Evropě díky svému rozvoji, produkci a prodeji střech a fasádních systémů z hliníku. V současnosti je úspěšně zastoupena v šestnácti evropských zemích, sídlo firmy je v Marktl/Lilienfeldu (Dolní Rakousko). Skupina Prefa zaměstnává 320 pracovníků a je součástí skupiny podniků průmyslového celku Dr. Cornelius Grupp, který na více než třiceti místech celého světa poskytuje práci více než pěti tisícům lidí.

Anotace
Elegantní a praktická stavba centrální trafostanice svazu rakouských elektráren Verbund-Austrian Power Grid ve Vídni.

Anotace

Anotace
Střecha musea Casa natale di Enzo Ferrari v Modeně je také z hliníku.

Karel Sedláček

sedlacek.kar@seznam.cz

On-line verzi časopisu MM Průmyslové spektrum si můžete zakoupit v digitální trafice PUBLERO.COM 

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Materiály konstrukční kovové
Nekonvenční technologie
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: