Témata
Reklama

Internetový gigant Google není už dávno jen vyhledávač. Připravuje nové atraktivní projekty, a proto rozšiřuje svůj investiční záběr.

Tento článek je součástí seriálu:
Atraktivní projekty
Díly
Karel Sedláček

Celý život se věnuje popularizaci vědy a techniky. Promoval na Fakultě sociálních věd UK v Praze. 
V letech 1960 až 1968 pracoval v plzeňském rozhlasovém studiu, potom až dokonce roku 1989 byl nejprve redaktorem pro vědu a techniku a později zástupcem šéfredaktora deníku Svobodné slovo. Po krátkém působení jako šéfredaktor nakladatelství Melantrich byl redaktorem a hlasatelem Rádia Svobodná Evropa až do ukončení vysílání české redakce v roce 2002. Externě spolupracoval s celou řadou českých a slovenských odborných časopisů a s Českým rozhlasem.  
Vědeckotechnická témata popularizoval v knihách Laser v mnoha podobách (Praha, 1982), Pod šifrou 2001 (Praha 1984), Atom skrývá naději (Praha 1987 - spolu s Janem Tůmou). Historii unikátní rozhlasové stanice shrnul v knize Volá Svobodná Evropa (Praha 1993). Vzpomínky na konec komunistického režimu ve Svobodném slově a vydavatelství Melantrich obsahuje publikace Balkon, fenomén listopadu 1989 ( Praha 2010 - spoluautor Milan Nevole). Události okupace Československa v srpnu 1968 přibližuje publikace Vzpomínky na Plzeň – Čas lámání chleba a charakterů (Praha 2011). V roce 2018 vydal soubor cestopisných reportáží a fejetonů Toulky s Karlem Amerikou.

Google koupil v minulých dnech společnost Titan Aerospace, jež sídlí v Novém Mexiku. Má sice jen dvacet zaměstnanců, ale vyrábí velmi ceněná solární letadla na baterie s rozpětím křídel padesát metrů, což je jen o něco méně, než má letadlo pro cestující Boeing 777.

Reklama
Reklama
Bezpilotní letadlo má motor o výkonu 5 kW, který umožňuje dosáhnout rychlosti až 100 km/h. Na nosných plochách jsou umístěny 3 000 slunečních článků.

Už dříve se spekulovalo, že o koupi Titanu Aerospace usiluje firma Facebook. Ta se ale nakonec rozhodla pro jiného výrobce bezpilotních letounů Ascent asi za dvacet milionů dolarů. Zástupce firmy Google neuvedl částku transakce s Titan Aerospace.

Internet a sluneční energie

Google si od tohoto kroku slibuje pokračování své vize o vytvoření podmínek pro příjem internetu i v místech, kde to dosud není možné. Snad naváže těsnější spolupráci se starším projektem Loon, který je zaměřen na stratosférické balony. S jejich pomocí chce Google přenášet internetové spojení do odlehlých oblastí. Projekt využívá výškové balony umístěné ve stratosféře ve výšce asi 32 km jako antény k vytvoření bezdrátové sítě s přenosovou rychlostí až 3G. Vzhledem k tomu, že jde o zdánlivě bizarní cíle projektu, nazvali jej vizionáři firmy Google „Projekt Loon“ (Blázen).

Heliem plněné balony jsou základním prvkem projektu Loon.

Balony se mají řídit na dálku a polétávat ve větrných proudech pomocí dat z Národního úřadu pro oceány a atmosféru (National Oceanic and Atmospheric Administration – NOAA). Uživatelé budou mít na střeše budov přijímací antény.

Tajný výzkum tohoto neobvyklého řešení začal v tajuplné laboratoři Google X v kalifornském Central Valley v roce 2011, ale oficiálně byl tento záměr oznámen až o dva roky později.

Loni 16. června zahájil Google pilotní experiment na Novém Zélandu, kde vypustil asi třicet balonů ve spolupráci se správou civilní letecké dopravy v oblasti Tekapo na jihu ostrova. Testu se účastnilo také padesát místních uživatelů internetu kolem měst Christchurch a Canterbury. Po tomto prvním pokusu plánuje Google vyslání až 300 balonů po celém světě a chce internetem pokrýt nejen Nový Zéland, ale i Austrálii, Chile a Argentinu. Google doufá, že nakonec budou ve stratosféře létat tisíce balonů.

Tato technologie umožňuje připojení na internet, aniž by se musely ukládat do země drahé optické kabely. Balony z polyetylenu plněné heliem ve výši 20 km by s sebou nesly solární panely o velikosti karetního stolku a generovaly by dostatek elektřiny pro napájení vysílačů, jež by vysílaly signál pozemním přijímacím stanicím. Ty by byly od sebe vzdáleny asi sto kilometrů. Tak by se pokrývala internetem oblast o rozloze 1 256 km2. Balony by se pohybovaly dvakrát výš, než létají letadla, ale níž než družice.

Připomeňme, že projekt Loon není úplnou novinkou. Již v roce 2003 podpořila Evropská unie výzkum stratosférických balonů pro šíření internetu do venkovských oblastí v rámci projektu Capanina.

Místo balonů letadla

Možná nebyly pokusy s balony tak úspěšné, jak se podle prvních zpráv zdálo. A tak se Google rozhodl – co nedokážu udělat sám, to si koupím. Volba padla na bezpilotní letadla.

Podle informací ze společnosti Titan Aerospace by internetové přenosy prostřednictvím létajících objektů mohly dosáhnout rychlosti 1 gigabyte za sekundu a byly by tak rychlejší než širokopásmové spojení. Mohly by létat asi pět let bez nutnosti přistát na zem.

První test projektu se uskutečnil na Novém Zélandu.

Záměr se zdá být logický. Vývoj solárních článků tak pokročil, že sluneční záření stačí k pohonu i velkých letadel. Energetický výkon dosahuje až 7 kW denně. Podstatně se také zlepšily možnosti skladování energie. Lithioiontové baterie instalované na křídlech by tak zajišťovaly klidný provoz motorů a vysílačů i v noci. A nezanedbatelný není ani fakt, že hmotnost bezpilotního letadla se pohybuje kolem 175 kg, takže si vystačí se slunečním pohonem. Pasažérské letadlo Boeing 777 se stejným rozpětím křídel jako bezpilotní model Solara váží téměř devadesát tun.

Nejen internet

Bezpilotní letadla chce Google využívat také pro snímkování a tvorbu map. A podle listu Wall Street Journal byl třetím důvodem ke koupi společnosti Titan Aerospace projekt Makani. Je sice teprve na počátku, ale letecká technologie by mu také mohla pomoci. Hlavním cílem Makani je efektivní získávání energie pomocí větrných elektráren, jež by byly umístěny ve vzduchu.

Připravil Karel Sedláček

Sedlacek.Kar@seznam.cz

Reklama
Vydání #6
Kód článku: 140607
Datum: 11. 06. 2014
Rubrika: Servis / Zajímavosti
Seriál
Firmy
Související články
Atraktivní projekty - Vojenská základna plná tajemství

V rámci pěstování vztahů s veřejností – public relations – se v Americe nejen soukromé firmy, ale i vládní organizace snaží vycházet zájemcům vstříc a pořádají různé dny otevřených dveří. Tak jsem měl možnost prohlédnout si například Pentagon, ale i vojenskou základnu v Novém Mexiku, kde se testovaly atomové bomby.

Atraktivní projekty: Jak budeme létat?

Otázka je aktuální: jak při zvyšující se letecké přepravě snižovat emise oxidu uhličitého a tím chránit klima? A k ní se přiřazují další: jaké dopady má rostoucí mobilita na kapacitu letišť a výkonnost letištní infrastruktury? Tyto i jiné otazníky můžeme shrnout do jediného: jak má vypadat letadlo budoucnosti?

Stroje v pohybu – Vrtulník na Marsu

Vědci a technici z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) právě řídí jednu z nejnáročnějších operací v dějinách kosmonautiky. Expedice Mars 2020 hledá známky bývalého života na sousední planetě. Kromě pojízdné laboratoře je na Marsu také první stroj, který létá vlastní silou na jiné planetě, než je Země.

Související články
Integrovaný obvod o tloušťce jedné molekuly

Lidstvo již zvládlo přeměňovat světlo na elektřinu a vytvořit akumulátory, v nichž nedochází k chemickým reakcím. Problémem však je, že tyto přístroje mají velmi nízkou účinnost. Nejlepších parametrů by se dosáhlo při použití polovodičů o tloušťce jediné molekuly. A ty se nyní naučili vyrábět vědci z ruského institutu MISiS, který je partnerem ruské korporace pro atomovou energii Rosatom.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Atraktivní projekty: Odsud až ke hvězdám

Světově proslulý architekt Norman Foster navrhl kosmické nádraží pro privátní lety do vesmíru. Společnost Virgin Galactic, která tyto výlety připravuje, vybrala po dlouhém váhání prostor u Las Cruces v americkém státě Nové Mexiko. Kosmodrom dostal jméno Spaceport America, už se začal stavět a do provozu má být uveden v příštím roce.

Atraktivní projekty: Jen vítr to ví…

Zkrotit vítr a využít jej ve svůj prospěch toužil člověk už od úsvitu dějin. Dodnes jsou známé větrné mlýny na starověké Krétě nebo ve středověkém Holandsku. I na některých místech Čech a Moravy se v minulosti osvědčily. Moderní doba však proměnila i tuto techniku.

Atraktivní projekty: FEL ČVUT v Praze s USA proti teroru

Velkými výzvami současnosti jsou jednak řízení a koordinování bezpilotních letadel a jednak ochrana lodí před piráty a teroristy. Těmito tématy se kromě jiných zabývají také vědečtí pracovníci, pedagogové a studenti na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze.

Atraktivní projekty: Chytře na energetiku

Stále častěji se hovoří o chytrých sítích v energetice (smart grids), ale cesta k nim je ještě daleká. Zatím je nutné se držet spíš při zemi a myslet na inteligentní energetické řešení budov. Těch nových, ale i těch stávajících.

Atraktivní projekty: Roboty jako mouchy

Ze všech létajících tvorů na Zemi nás nejvíc fascinuje hmyz. Může se vznášet, snadno pohybovat v libovolném směru a umí se vyhnout šíleně rychle letící plácačce. Není divu, že inspiroval skupinu vědců a inženýrů postavit nejmenší a nejvíce agilní létající roboty.

Atraktivní projekty: Zajímavé experimenty NASA

Na výstavě EXPO, kterou u příležitosti 15-ti let svého trvání uspořádala začátkem letošního roku Akademie aeronautických modelů v jihokalifornském městě Ontario, prezentovala NASA model kosmického kluzáku.

Atraktivní projekty: Wi-fi s novým trendem

Na letišti se neztratíte, v muzeu získáte atraktivního průvodce a v nemocnici budete stále v lékařské péči. Umožňují to nové trendy v technologii wi-fi.

Atraktivní projekty: Kříženci jsou v módě

Podle definice je za hybridní dopravní prostředek pokládán takový, jenž využívá k pohonu nejméně dvou energetických zdrojů a má v sobě zabudovány dva zásobníky energie. Někteří kříženci stanovenou normu přesně nedodržují, ale přesto jsou za hybridy označováni. Pojmenování není důležité, důležitý je výsledek.

Atraktivní projekty: Plyn v centru pozornosti

V celosvětovém hledání zdrojů energie se nyní do centra pozornosti dostává plyn. Podle novinových zpráv se nejrůznější experti domnívají, že tento trend bude mít závažný dopad nejen na světový trh s energií, ale doufají, že i pozitivní odraz ve větší bezpečnosti USA i Evropy.

Atraktivní projekty: Jaké bude letadlo budoucnosti?

Na tuto otázku hledají odpověď vědci a konstruktéři z významných výzkumných center po celém světě. Patří mezi ně i odborníci z Německého výzkumného ústavu pro letectví a kosmonautiku (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt - DLR).

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit