Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Atraktivní projekty: Google chce létat
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Atraktivní projekty: Google chce létat

Internetový gigant Google není už dávno jen vyhledávač. Připravuje nové atraktivní projekty, a proto rozšiřuje svůj investiční záběr.

Google koupil v minulých dnech společnost Titan Aerospace, jež sídlí v Novém Mexiku. Má sice jen dvacet zaměstnanců, ale vyrábí velmi ceněná solární letadla na baterie s rozpětím křídel padesát metrů, což je jen o něco méně, než má letadlo pro cestující Boeing 777.


Bezpilotní letadlo má motor o výkonu 5 kW, který umožňuje dosáhnout rychlosti až 100 km/h. Na nosných plochách jsou umístěny 3 000 slunečních článků.

Už dříve se spekulovalo, že o koupi Titanu Aerospace usiluje firma Facebook. Ta se ale nakonec rozhodla pro jiného výrobce bezpilotních letounů Ascent asi za dvacet milionů dolarů. Zástupce firmy Google neuvedl částku transakce s Titan Aerospace.

Internet a sluneční energie

Google si od tohoto kroku slibuje pokračování své vize o vytvoření podmínek pro příjem internetu i v místech, kde to dosud není možné. Snad naváže těsnější spolupráci se starším projektem Loon, který je zaměřen na stratosférické balony. S jejich pomocí chce Google přenášet internetové spojení do odlehlých oblastí. Projekt využívá výškové balony umístěné ve stratosféře ve výšce asi 32 km jako antény k vytvoření bezdrátové sítě s přenosovou rychlostí až 3G. Vzhledem k tomu, že jde o zdánlivě bizarní cíle projektu, nazvali jej vizionáři firmy Google „Projekt Loon“ (Blázen).


Heliem plněné balony jsou základním prvkem projektu Loon.

Balony se mají řídit na dálku a polétávat ve větrných proudech pomocí dat z Národního úřadu pro oceány a atmosféru (National Oceanic and Atmospheric Administration – NOAA). Uživatelé budou mít na střeše budov přijímací antény.

Tajný výzkum tohoto neobvyklého řešení začal v tajuplné laboratoři Google X v kalifornském Central Valley v roce 2011, ale oficiálně byl tento záměr oznámen až o dva roky později.

Loni 16. června zahájil Google pilotní experiment na Novém Zélandu, kde vypustil asi třicet balonů ve spolupráci se správou civilní letecké dopravy v oblasti Tekapo na jihu ostrova. Testu se účastnilo také padesát místních uživatelů internetu kolem měst Christchurch a Canterbury. Po tomto prvním pokusu plánuje Google vyslání až 300 balonů po celém světě a chce internetem pokrýt nejen Nový Zéland, ale i Austrálii, Chile a Argentinu. Google doufá, že nakonec budou ve stratosféře létat tisíce balonů.

Tato technologie umožňuje připojení na internet, aniž by se musely ukládat do země drahé optické kabely. Balony z polyetylenu plněné heliem ve výši 20 km by s sebou nesly solární panely o velikosti karetního stolku a generovaly by dostatek elektřiny pro napájení vysílačů, jež by vysílaly signál pozemním přijímacím stanicím. Ty by byly od sebe vzdáleny asi sto kilometrů. Tak by se pokrývala internetem oblast o rozloze 1 256 km2. Balony by se pohybovaly dvakrát výš, než létají letadla, ale níž než družice.

Připomeňme, že projekt Loon není úplnou novinkou. Již v roce 2003 podpořila Evropská unie výzkum stratosférických balonů pro šíření internetu do venkovských oblastí v rámci projektu Capanina.

Místo balonů letadla

Možná nebyly pokusy s balony tak úspěšné, jak se podle prvních zpráv zdálo. A tak se Google rozhodl – co nedokážu udělat sám, to si koupím. Volba padla na bezpilotní letadla.

Podle informací ze společnosti Titan Aerospace by internetové přenosy prostřednictvím létajících objektů mohly dosáhnout rychlosti 1 gigabyte za sekundu a byly by tak rychlejší než širokopásmové spojení. Mohly by létat asi pět let bez nutnosti přistát na zem.


První test projektu se uskutečnil na Novém Zélandu.

Záměr se zdá být logický. Vývoj solárních článků tak pokročil, že sluneční záření stačí k pohonu i velkých letadel. Energetický výkon dosahuje až 7 kW denně. Podstatně se také zlepšily možnosti skladování energie. Lithioiontové baterie instalované na křídlech by tak zajišťovaly klidný provoz motorů a vysílačů i v noci. A nezanedbatelný není ani fakt, že hmotnost bezpilotního letadla se pohybuje kolem 175 kg, takže si vystačí se slunečním pohonem. Pasažérské letadlo Boeing 777 se stejným rozpětím křídel jako bezpilotní model Solara váží téměř devadesát tun.

Nejen internet

Bezpilotní letadla chce Google využívat také pro snímkování a tvorbu map. A podle listu Wall Street Journal byl třetím důvodem ke koupi společnosti Titan Aerospace projekt Makani. Je sice teprve na počátku, ale letecká technologie by mu také mohla pomoci. Hlavním cílem Makani je efektivní získávání energie pomocí větrných elektráren, jež by byly umístěny ve vzduchu.

Připravil Karel Sedláček

Sedlacek.Kar@seznam.cz

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Letecký průmysl
Informační technologie/E-business
Výzkum/ vývoj

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: