Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Atraktivní projekty: Jak budeme létat?
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Atraktivní projekty: Jak budeme létat?

Otázka je aktuální: jak při zvyšující se letecké přepravě snižovat emise oxidu uhličitého a tím chránit klima? A k ní se přiřazují další: jaké dopady má rostoucí mobilita na kapacitu letišť a výkonnost letištní infrastruktury? Tyto i jiné otazníky můžeme shrnout do jediného: jak má vypadat letadlo budoucnosti?

Hledáním odpovědí se zabývají různé instituce po celém světě. Jednou z nich je také Bauhaus Luftfahrt v Mnichově. Asi pětadvacet vědeckých pracovníků zde zaměřilo svou pozornost na leteckou dopravu zítřka. V roce 2005 se výzkumníci podniků EADS (Luft und Raumfahrtunternehmen), Liebgerr-Aerospace a MTU Aero Engines ve spolupráci s Bavorským ministerstvem hospodářství spojili do projektu, jehož cílem je vytvořit inovativní vizi letecké dopravy budoucnosti. Bauhaus Luftfahrt získává od letošního ledna institucionální podporu z bavorského ministerstva hospodářství ve výši 1,5 milionu eur ročně. Dosud byl mnichovský výzkumný ústav podporován jen státem. Bavorský ministr hospodářství Martin Zeil při této příležitosti zdůraznil: „Institucionální podpora je pro Bauhaus Luftfahrt závazek a současně výrazný impulz.“

Základem je vize

Při výzkumu budoucího vývoje je třeba nejprve si stanovit cíle a na jejich základě hledat konkrétní technické řešení. S ohledem na klimatické změny a čerpání surovinové základny vytvořil Bauhaus vizi, podle níž by se lidé i náklady přepravovali efektivněji než dosud. A rovněž by došlo ke snížení škodlivých emisí i hluku. Jeden návrh doporučuje těsnější provázání jednotlivých dopravních systémů. Druhý vychází z faktu, že se dlouhé startovací a přistávací dráhy na hlavních velkoletištích doplní malými dráhami pro regionální provoz.

Dalším aspektem je vývoj nového leteckého ekologického paliva, protože se stávající přírodní zdroje vyčerpávají. Díky inovativním konstrukčním řešením by se měla spotřeba paliva snížit o šedesát procent a hladina hluku by měla klesnout o dvacet procent. Zatím asi největším úspěchem společnosti Bauhaus Luftfahrt je koncept letadla „Ce-Liner“. Interdisciplinární think-tank doporučuje, aby plně elektrický letoun určený pro krátké vzdálenosti dosáhl ambiciózní „trajektorie letu 2050“, jejíž emisní cíle stanovila Evropská komise. Elektroletadlo s potenciálně bezemisním provozem (obnovitelná výroba elektřiny) by mohlo požadavky EU dokonce snadno překonat.

Koncept letadla nabízí celou řadu inovativních myšlenek a technologií, které by mohly být k dispozici v Bauhausu Luftfahrt do definovaného vstupu na trh v letech 2035–2040. Kromě elektrické architektury jsou integrovány do vývoje letadla další inovativní postupy, jako je například tzv. C-Wing, křídlo, které výrazně zlepšuje aerodynamickou účinnost.

Výzkum trhu ukazuje, že se v letecké přepravě nejvíce využívají letadla se 180 až 200 cestujícími a že tomu bude zřejmě i v roce 2035. Z toho se odvíjejí další aspekty. Měli bychom vyvinout takové akumulátory, které budou dodávat adekvátní energii letadlům na dolet 600 mil a s postupně se zvyšující kapacitou baterií by se měl také prodlužovat dolet až na 1 400 mil v roce 2040. Takové letadlo bez emisí by se jistě těšilo všeobecné oblibě.

Pozornost také letišti

Dalším faktorem hodným pozornosti je konstrukce kabiny letadla tak, aby umožňovala cestujícím rychlý a pohodlný nástup, personálu snadné doplňování občerstvení i nakládku a vykládku nákladu a v neposlední řadě výměny nebo dobíjení akumulátorů. S pomocí procesní analýzy, simulace a posuzování nákladů a přínosů mohou vědci určit hlavní faktory těchto procesů již v raném stadiu navrhování letadel.


Největším úspěchem společnosti Bauhaus Luftfahrt je koncept letadla Ce-Liner.

 
Mezi nejzajímavější inovativní postupy patří tzv. C-Wing".

Hollywood bude mít muzeum

Velkým se muzeum stává tehdy, když se může pochlubit vynikající kolekcí exponátů. Takových je v kalifornském Los Angeles alespoň deset. V roce 2017 k nim přibude další nové hollywoodské muzeum filmů. Mezi obdobnými institucemi bude jistě na světově úrovni, protože zachytí vývoj dějin pohyblivého obrazu a shromáždí a uchová filmy a související materiály od roku 1930.

Tento atraktivní projekt chystá americká Akademie filmových umění a věd (Academy of Motion Picture Arts and Science), která stojí třeba za každoročním udílením filmových Oscarů. Akademie se chlubí mimo jiné jedinečnou sbírkou více než deseti milionů fotografií, 146 tisíc filmů a videí. Dále vlastní 80 000 scénářů, 46 tisíc plakátů a dvacet tisíc kostýmních návrhů i samotných kostýmů. Sbírka také obsahuje více než 1 400 speciálních kolekcí dokumentů o filmových legendách, jakými jsou Cary Grant, Katharine Hepburnová, Alfred Hitchcock a John Huston. Tyto speciální sbírky obsahují mimo jiné osobní korespondenci, výstřižky, smlouvy, rukopisy a další památky.

Nové muzeum bude umístěno v revitalizované a zmodernizované budově na bulváru Wilshire těsně vedle nádherné obrazárny LACMA (Los Angeles County Museum of Art) a naproti největšímu automobilovému muzeu na světě. Oživí a dotvoří zdejší umělecký areál. Autorem architektonického řešení je v USA žijící 74letý italský architekt Renzo Piano, který se v poslední době zviditelnil třeba jako autor londýnského mrakodrapu nazývaného Shard (Střep). Spolupracuje však také s americkým kolegou Zoltanem Palim, jenž má maďarské kořeny. Pro muzeum vybrali památkovým úřadem chráněnou budovu (od roku 1992) Wilshire May Company building na rohu ulic Wilshire a Fairfax. Byla otevřena v roce 1939 a původně v ní sídlil obchodní dům Máj. Stavbu navrhli Albert C. Martin a Samuel A. Marx a ve své době představovala mezník ve vývoji obchodních domů v Los Angeles. V roce 1946 bylo přistavěno severní křídlo.

Průčelí původní budovy je dokonalým příkladem architektonického stylu tzv. Streamline Moderne, který se objevil v průběhu roku 1930. Zdůrazňoval aerodynamickou eleganci, zakřivené formy, dlouhé vodorovné linie a zjednodušil ozdobné prvky art deco. Konstrukce budovy naznačovala pohyb a čerpala inspiraci z průmyslových, vědeckých a technologických inovací té doby. Odrážela moderní módní prvky rozvoje dopravy, například letadla, vlaky a zaoceánské parníky a obsahovala nákladově efektivní průmyslové materiály, jako je sklo, cement a ocel. Architekti Piano a Pali chtějí svou vizí obnovit historické průčelí a ke stávajícímu objektu přidají kulový přírůstek na severní straně. Návrh reprezentuje svazek vědy a techniky, protože přidává promítací sály a velkolepě řešenou střešní terasu s neobvyklým výhledem na město.

V Akademii vedou kampaň za realizaci tohoto projektu slavné hvězdy Annette Beningová a Tom Hanks. Náklady na stavbu se odhadují na tři sta milionů dolarů. Hollywoodské celebrity tedy musejí přitáhnout investory a sponzory. Prvních 25 milionů věnoval letos v dubnu filmový a divadelní producent David Lawrence Geffen.

 
Takto bude v roce 2017 vypadat hollywoodské muzeum filmů.


V budově bude několik kinosálů


Také průčelí budovy vyřešili architekti velmi přitažlivě.

Psaní mimo klávesnici

Místo toho, aby člověk pracně vyťukával zprávu na malou klávesnici telefonu, stačí ji napsat ve vzduchu. Je to možné? Odpověď zní ano a nabízejí ji vědci z oddělení vývoje počítačů německého výzkumného ústavu Karlsruhe Institute of Technology (KIT). Podmínkou je, aby si člověk navlékl speciální rukavici osazenou senzory, jež zaznamenávají pohyby ruky do počítačového systému, který rozpozná základní signály a převádí je do textu. Pro další zkoumání mobilního gesta získali nyní informatik Christoph Amma a profesorka Tanja Schultzová vyznamenání „Google Fakulta Research Award“ a 81 000 dolarů.

Systém poskytuje nové rozhraní pro nošení výpočetních aplikací, tj. pro počítačové systémy, které mohou být například umístěny v oblečení nebo přímo na lidském těle a mohou být integrovány do každodenního života uživatele.

„Budeme využívat informační technologie kdykoliv a kdekoliv. Psaní pomocí gest umožňuje nové inovativní formy vstupu například do mobilních zařízení,“ říká Christoph Amma. „Airwriting rukavice umožní psát ve vzduchu jako na neviditelné tabule.“ Nové rychlejší senzory s větším úhlem záběru (gyroskopy) umožní zmenšení, ztenčení a zjednodušení potřebné rukavice, jež předává informace prostřednictvím bezdrátového připojení do počítače. V budoucnu budou takto ve vzduchu napsané texty přenášeny určitému příjemci do brýlí s miniaturní obrazovkou nebo třeba na náramek.

V současné době je systém schopen rozpoznat celé věty napsané velkými písmeny na základě slovníku o 8 000 slovech. „Tento systém má v současné době chybovost jedenáct procent. Musíme jej přizpůsobit individuálnímu stylu pisatele, jeho rukopisu. Až se to podaří, klesne počet chyb pouze na tři procenta,“ říká Christoph Amma.


Místo vyťukávání zpráv na klávesnici stačí psát do vzduchu…


... a speciální rukavička přenese signály do počítače, kde se záznam gest změní v text.

Dvoustranu připravil Karel Sedláček

sedlacek.kar@seznam.cz

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Letecký průmysl
Informační technologie/E-business
Výzkum/ vývoj

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: