Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Atraktivní projekty: Jen vítr to ví…
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Atraktivní projekty: Jen vítr to ví…

Zkrotit vítr a využít jej ve svůj prospěch toužil člověk už od úsvitu dějin. Dodnes jsou známé větrné mlýny na starověké Krétě nebo ve středověkém Holandsku. I na některých místech Čech a Moravy se v minulosti osvědčily. Moderní doba však proměnila i tuto techniku.

Vedoucí postavení v evropském měřítku má v tomto ohledu koncern Siemens, který za posledních dvacet let vyrobil už tisíc větrných elektráren s celkovým výkonem asi 3 GW a nasadil je u evropských břehů.


S pomocí speciálního plavidla Sea Installer se dopravují větrné elektrárny a instalují se na otevřeném moři.


Lopatky rotoru měly délku 60 metrů.


Loď operuje v Severním moři čtyři roky.


Operace se podařila. Transport a instalace dopadly výborně.


Větrná elektrárna HelWin1 je umístěna na plošině, jež unese více než dvacet naložených a natankovaných letadel typu Airbus A380. Je dlouhá 75 metrů a široká 50 metrů, což odpovídá polovině fotbalového hřiště. Její celková výška dosahuje 27 metrů.


Platforma HelWin1 je umístěna na tzv. spodní konstrukci, jež váží 1 000 tun. Loděnici opustila loni v létě a byla do mořského dna ukotvena deseti ocelovými pilíři do hloubky 23 metrů.

Největší větrný park u mořských břehů v Evropě se jmenuje London Array, zahrnuje 175 větrných elektráren s výkonem 630 MW a zásobuje půl milionu domácností. Ročně tak nevznikne 900 000 tun CO2, což odpovídá emisím 300 000 osobních aut. Park leží nedaleko ústí Temže, asi dvacet kilometrů od pobřeží Kentu a Essexu. Turbíny Siemens mají průměr rotoru 120 m a jednotlivý výkon 3,6 MW.

Jak instalovat větrnou elektrárnu na moři?

Sestavit větrnou elektrárnu není snadné ani na souši, natož u pobřeží rozbouřeného Severního moře. Konstruktérům společnosti Siemens se přesto podařil husarský kousek. S využitím speciálního plavidla Sea Installer společnosti A2SEA dokázali na otevřeném moři u pobřeží Velké Británie nainstalovat dvě větrné elektrárny, každou v rekordním čase necelých 24 hodin. Tyto elektrárny poskytují výkon 6 MW, což dokáže pokrýt spotřebu přibližně šesti tisíc domácností.
S firmou A2SEA, která se zaměřuje na budování větrných elektráren v přímořských vodách, spolupracuje Siemens už od roku 2010. Její Sea Installer je 132 metrů dlouhé a 39 metrů široké plavidlo, které dokáže najednou přepravit základové části, nosné věže, gondoly i lopatky až deseti větrných elektráren. Jeho nosnost činí 5 000 tun, ponor pět metrů a dosahuje rychlosti 12 uzlů čili asi 22 km/h.

Posádku tvoří 35 mužů, kteří mají k dispozici nejen 35 dobře vybavených kabin a kantýnu, ale i fitness centrum. V budoucnu by měla loď umožnit snazší instalaci i těch nejrozměrnějších turbín s rotorem o průměru 154 metrů.

Jak proud dostat na pevninu

Stále častěji se ukazuje, že není rozhodující elektřinu získat z proudění větru nad mořskou hladinou, ale přepravit ji na pevninu. Siemens nyní vytvořil konsorcium Petrofac, jež se zapojilo do atraktivního projektu přenosu stejnosměrného proudu.

Od distribuční holandsko-německé firmy TenneT s pěti přenosovými trasami vysokého napětí z německé části Severního moře získalo atraktivní zakázku. Jde o projekt BorWin3 s výkonem 900 MW, který má být dokončen v roce 2019. Díky tomuto spojení bude moci jeden milion domácností dostávat elektrický proud generovaný na plošině HelWin1. Dá se říci, že jde o rozhodující etapu technologického rozvoje přenosu energie z větrných přímořských parků. Díky přenosu vysokého napětí jsou ztráty velmi malé, menší než čtyři procenta.

Základem dodávky jsou trafostanice, které přeměňují střídavý proud na stejnosměrný, a na pevnině zpět na střídavý. Větrné přímořské farmy jsou spojeny s pevninou kabely dlouhými přibližně 160 kilometrů.


Schéma projektu

V této technické oblasti platí Siemens za průkopníka v hledání nejvýhodnějších řešení. Jinými slovy – čím vyšší napětí se přenáší, tím nižší jsou ztráty.

Karel Sedláček

Sedlacek.Kar@seznam.cz

Další články

Všeobecné strojírenství
Zajímavosti ve vědě a technice
Letecký průmysl
Výzkum/ vývoj
Ekologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: