Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Atraktivní projekty
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Atraktivní projekty

Světově proslulý architekt Norman Foster navrhl kosmické nádraží pro privátní lety do vesmíru. Společnost Virgin Galactic, která tyto výlety připravuje, vybrala po dlouhém váhání prostor u Las Cruces v americkém státě Nové Mexiko. Kosmodrom dostal jméno Spaceport America, už se začal stavět a do provozu má být uveden v příštím roce.

Kosmické nádraží v poušti

Architektonická kancelář Foster a partneři se společně s americkou konstruktérskou společností URS Corporation prosadila v tvrdé mezinárodní konkurenci odvážným a nápaditým řešením. Od státu zastoupeného úřadem New Mexico Spaceport Authority (NMSA) a od privátní společnosti Virgin Galactic britského miliardáře sira Richarda Bransona obdržela objednávku na architektonické a konstrukční řešení odbavovací haly, řídicí a kontrolní centrum, prostory pro cestující a návštěvníky, tréninkové středisko a hangáry částečně umístěné pod zemí. V nich budou umístěny dva nosné letouny typu White Knight 2 a celkem 5 kosmických lodí SpaceShipTwo z produkce společnosti Scaled Composites.

Anotace
Spaceport America z ptačí perspektivy

„Jsme nadšeni nabídkou být součástí týmu, který jako první na světě připravuje komerční kosmické lety,“ říká Norman Foster. Tento architekt má na svém kontě plejádu vynikajících projektů, jako například dostavbu Říšského sněmu v Berlíně, střechu Hlavního nádraží v Drážďanech nebo mrakodrap Komerční banky ve Frankfurtu nad Mohanem.

Anotace
Průřez terminálem

Plány si vyžádají asi 30 milionů dolarů, protože se klade velký důraz na ekologické aspekty stavby vzhledem k očekávanému masovému přílivu turistů. Stavba musí splňovat přísné ekologické požadavky amerického „zeleného“ úřadu pro výstavbu U. S. Green Building Council. Letiště bude mít tvar mušle integrované do okolní přírody a bude hojně využívat lokální materiály a solární energii. Turisté z celého světa budou používat mezinárodní letiště Las Cruces International Airport s třemi startovacími a přistávacími dráhami. Cestující, kteří si za 200 tisíc dolarů koupí letenku, se na výlet do kosmu budou tři dny připravovat v tréninkovém centru kosmodromu Spaceport America, připomínajícím podle některých kritiků tak trochu létající talíř, který právě přistál. Podle konceptu společnosti Virgin Galactic by turisté po krátké přípravě nastoupili do kosmické lodi SpaceShipTwo, kterou vynese letadlo White-Knight 2 do výšky asi 16 kilometrů. Vedoucí kosmické mise zapne raketový pohon a kosmická loď se od letadla odpoutá a bude vypuštěna do kosmu. Do jaké vzdálenosti od rodné planety se dostane, není dosud zcela jasné. Podle všeobecné definice začíná kosmický prostor ve výši 100 kilometrů nad Zemí. Po několika minutách ve stavu beztíže začne loď „plachtit“ zpět a přistane opět na základně Spaceport America.

Anotace
Takový bude interiér.

Celému projektu předcházela dlouhá řada úvah, analýz, ekonomických a technických propočtů. Autor jedné studie Státní univerzity Nového Mexika předpovídá, že Spaceport America bude za pět let provozu zaměstnávat asi 2 300 lidí a ekonomický přínos pro region odhaduje téměř na miliardu dolarů. To vše ovšem za předpokladu, že nedojde k nějakému dramatickému neštěstí jako naposledy na letišti v Mojavské poušti severně od Los Angeles. Při testování motoru lodě SpaceShipTwotam zemřeli tři lidé a další tři byli těžce zraněni. Letu, který potrvá celkem asi dvě hodiny, se může účastnit až šest pasažérů a dvoučlenná posádka. Podle novinových zpráv projevilo zájem o tyto lety už několik desítek tisíc lidí. Jako první však prý poletí majitel Branson se svými dětmi a rodiči.

Anotace
Profil letu

Karel Sedláček

Jako houby po dešti

Rusko chce vybudovat v oblasti Amuru na Dálném východě nový kosmodrom. Ruské kosmické lety ale budou nejméně do roku 2020 startovat z tradičního kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu. Od osamostatnění Kazachstánu uvažuje Rusko o možnostech, jak být nezávislé na Bajkonuru, za jehož pronájem platí ročně 77 milionů eur. Smlouva platí do roku 2050. Druhý kosmodrom je v Plesecku v Rusku a slouží především k vypouštění satelitů. Třetím byl Svobodnyj na Amuru, ale v březnu byl uzavřen.

Anotace
Nosné letadlo s kosmickou lodí

Anotace
SpaceShipOne

Kosmodrom se bude jmenovat Vostočnyj a první start se zde uskuteční v roce 2015. O tři roky později by odsud mohly startovat i lodi s lidskou posádkou. O vývoj nové víceúčelové kosmické lodi s lidskou posádkou spolu soupeří dva výrobci raket, a to firma Energije a Centrum Chruničev.

Americká společnost Space Adventures, jediná firma která zatím vyslala soukromé osoby do kosmu, má v plánu postavit kosmodrom ve Spojených arabských emirátech. Jako první by měl za doprovodu čtyř astronautů z nového vesmírného městečka odstartovat místní čtyřicetiletý bohatý podnikatel Adnan Jajkání. Emirát Rás al-Chajma, kde bude stavba realizována, slíbil, že do projektu investuje 30 milionů dolarů, a již povolil starty suborbitálních letů ve svém vzdušném prostoru. Vybudování vesmírného městečka přijde podle předpokladů společnosti na minimálně 265 milionů dolarů.

Čína má velké plány a už jí nestačí tři stávající kosmodromy. Peking proto rozhodl o výstavbě čtvrtého na jihočínském ostrově Chaj-nan nedaleko rovníku, který chce využívat hlavně k vynášení satelitů na oběžnou dráhu.

Anotace

–ks-

ATRAKTIVNÍ PROJEKTY

Vodík v přízni techniků i ekonomů Vodík se těší velké pozornosti ve všech oborech. O slovo se hlásí i v leteckém průmyslu. Společnost Boeing nyní oznámila, že společně s firmou Ford Motor vyvinula vodíkové bezpilotní letadlo pro pobyt ve vysokých výškách HALE High Altitude Long Endurance). První test simulovaného letu dopadl dobře a podle viceprezidenta a generálního ředitele Darryla Davise prokázal, že vodíkový motor dodá letadlu potřebnou rychlost a že stroj může létat hodně vysoko a daleko. Během zkoušek létal stroj téměř čtyři dny v kontrolovaném prostoru ve výzkumném středisku v Manassasu v americkém státě Virginie. Podmínky odpovídaly výšce 20 000 metrů. Test pomůže přesvědčit zákazníky z řad vojenských i obchodních kruhů, že vodíkový motor má perspektivu i v letadlech.

Anotace
Vodíkové letadlo Boeing úspěšně prošlo prvními testy.

Pozadu nechce zůstat ani konkurence. Letadlo na tekutý vodík, zvané někdy cryoplan, tvoří jádro projektu 35 partnerů z 11 evropských zemí. Koordinátorem je společnost EADS Airbus. Evropští analytici se domnívají, že k výměně současného kerosinu za vodík však nedojde dřív než za 15 či 20 let.

Japonský vlak

Vodík má budoucnost i na železnici. Vodík má budoucnost i na železnici. Například v Hydrogen Innovation & Research Centre v dánském Herningu se s podporou EU zabývají vývojem vodíkového vlaku. „Do roku 2010 chceme představit první vlak na palivové články,“ říká vedoucí projektu Claus Torbensen. Hystrator, jak jej nazývají, by měl nejdříve jezdit na kolejích jedné privátní železniční společnosti a spojovat 60 kilometrů vzdálená městečka Lemvig a Vemb na západě země.

Anotace
Japonský New Energy Train

Zatímco se v Evropě o vodíkovém vlaku hovoří, Japonci se už chlubí prvními výsledky. V čele závodního pelotonu je East Japan Railway Company (JR East). Ta se svým magnetickým vlakem MLX02 dosáhla rychlosti 583 km/h a výrazně překonala německý Transrapid. Nyní se intenzivně věnuje vodíkovým aplikacím. Už více než před rokem představila světu svůj první New Energy Train. Pomocí palivových článku přeměňuje 270 litrů vodíku v elektrický pohon. Dosahuje rychlosti 100 km/h a jeho provoz se stal už rutinou. Jezdí na trati dlouhé 79 kilometrů mezi Naganem a Yamanaši. Společnost JR East nyní připravuje další generaci vodíkové lokomotivy.

Anotace
Americký důlní vodíkový vláček

Americký plán

V USA se očekávají první lokomotivy na vodíkový pohon letos na jaře, kdy mají začít testy posunovací lokomotivy s palivovými články. Společnost Vehicle Projects z Denveru v Coloradu už má s tímto principem dost zkušeností. Před pěti lety totiž vyvinula „Malého důlního koně“ – první vodíkovou lokomotivu, která se zkoušela v jednom dole v Ontariu v Kanadě. Její hmotnost činí 3,6 tuny a je vybavena palivovými články o výkonu 17 kW. „Nabíjení olověných baterií trvalo 8 hodin, díky novému řešení trvá dobíjení jen půlhodiny,“ říká vynálezce a ředitel firmy Arnold Miller. Nyní firma dokončuje 109 tun těžký prototyp čtyřosého stroje s výkonem palivových článků 250 kW.

Projekt podporuje Nuvera Fuel Cells, známý americký výrobce palivových článků. O bezemisní posunovací lokomotivu se zajímá především vedoucí železniční společnost Burlington Northern Santa Fe Railway (BNSF) z Fort Worthu, která na západě Spojených států provozuje své vlaky na více než 50 tisících kilometrů. Enormní zájem dala najevo i americká armáda. Pentagon by chtěl letos v létě otestovat vodíkovou lokomotivu na seřaďovacím nádraží v Los Angeles, kde se připravují vlaky do amerických základen v Utahu.

Taková lokomotiva by dokonce v případě nouze posloužila jako malá elektrárna. Mohla by být poháněna ale také třeba zemním plynem, metanolem nebo čpavkem. Konventor, vyvinutý firmou MesoFluel z Albuquerque, by na lokomotivě měnil nosiče energie ve vodík. Karel Sedláček

ATRAKTIVNÍ PROJEKTY

Stejnosměrně do San Franciska Jedno z nejkrásnějších amerických měst bude zásobováno elektrickou energií lépe než dosud díky nové technologii, která snižuje ztráty během přenosu. Jedno z nejkrásnějších amerických měst bude zásobováno elektrickou energií lépe než dosud díky nové technologii, která snižuje ztráty během přenosu.

Anotace
Podmořský kabel spojí San Francisco s rozvodnou poblíž Pittsburgu.

San Francisco připravuje projekt výstavby asi 88 kilometrů dlouhé podmořské kabelové trasy na přenos stejnosměrného proudu velmi vysokého napětí (HVDC) mezi elektrickou přenosovou sítí v centru San Franciska a rozvodnou poblíž kalifornského Pittsburgu. Už za dva roky bude systém HVDC Plus přenášet až 400 MW stejnosměrného napětí 200 kV. Hlavními výhodami nového spojení HVDC Plus jsou zvýšené zabezpečení sítě, vyšší spolehlivost díky aktualizaci sítě a snížené systémové ztráty.

Anotace
Pohled na zátoku

V současnosti přichází většina dodávek elektřiny pro San Francisco z jižní části sanfranciského poloostrova. Město spoléhá hlavně na sítě střídavého proudu, které jsou vedeny podél spodní části zálivu – s novým propojovacím spojením povede energie přímo do jeho centra. Kromě toho, že zajistí přímou cestu energie z oblasti East Bay, sníží projekt Trans Bay celkové zahlcení přenosové sítě v této oblasti a zvýší bezpečnost a spolehlivost elektrického systému.

Spojení je navrženo tak, aby bylo energeticky účinné a ekonomické. Navíc omezí nutnost stavět ve městě další nové elektrárny.HVDC Plus stačí malý prostor, což je klíčové pro měnírny v městských oblastech a minimalizuje dopad na životní prostředí, jako jsou vizuální aspekty, hluk a přeprava během výstavby. S použitím měničů zdroje napětí (VSC) je HVDC Plus preferovaným řešením pro instalace při nedostatku místa. Je ideální pro připojení vzdálených platforem u pobřeží a větrných farem k síti na pevnině a také pro velmi hustě obydlené oblasti. HVDC PLUS zvyšuje výkon přenosové sítě, zlepšuje spolehlivost a snižuje požadavky na údržbu a montáž.

Středem měníren HVDC Plus je měnič IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor), umožňující přeměnu přenášeného střídavého proudu na stejnosměrný a naopak. Na rozdíl od technologie měniče se síťovou komutací funguje systém HVDC Plus s výkonnými polovodiči, které lze zapnout a vypnout. Systém využívá výhod nabízených víceúrovňovou technologií měničů zdroje napětí, umožňující připojení k systémům velmi nízké energie, dodávky do pasivních systémů a nezávislé nastavení aktivní a reaktivní energie.

Anotace
Most Golden Gate je jedním z charakterických znaků
města.

-ks-

Plovoucí robot

Z Grónska do Španělska se má plavit robot, kterého představujeme na vedlejším snímku. Má sbírat informace jak o teplotě mořské vody, tak o obsahu soli. Jestliže půjde vše podle plánu, mohl by tento „plavec“ dosáhnout rekordu v dálkovém podmořském plavání. Tato miniponorka bez lidské posádky se jmenuje Spray a je společným projektem Woods Hole Oceanographic Institution v Massachusetts a Scripps Institution of Oceanography v Kalifornii. Získaná data by měla pomoci vědcům lépe porozumět různým procesům v oceánech, na něž má vliv globální klima. Plánovaná trasa by měla otestovat jak výdrž, tak spolehlivost zařízení. Vzdálenost 1 864 mořských mílí by znamenala rekordní vzdálenost, kterou uplavala ponorka bez podsádky. Vědci doufají, že se jim to podaří do roku 2011.

Anotace

–ks-

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: