Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> ATRAKTIVNÍ PROJEKTY - Nejdelší mořský most na světě
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

ATRAKTIVNÍ PROJEKTY - Nejdelší mořský most na světě

Mezi nejvýznamnější události loňského roku ve světě vědy a techniky patří bezesporu dokončení výstavby mostu Donghai, který spojuje čínská přístavní města Šanghaj a Ningbo.

Většina obyčejných Evropanů se dívá na Čínu stále jako na obrovskou zanedbanou zemi živořící pod komunistickým vedením. I když si o politickém či společenském životě jistě nemůže nikdo dělat iluze, jisté je, že raketový ekonomický růst s sebou přináší jednak určité politické uvolnění a jednak vědecko-technický rozvoj.

Anotace
Unikátní most Donghai je dlouhý 36 kilometrů.

Čínský export se v 21. století zvyšuje každoročně asi o třetinu, což vyvolává také tlak na zlepšení infrastruktury.Vzhledem k ekonomické krizi sice i Čína očekává ekonomické ochlazení, ale pozitivní trendy zůstávají.

V tomto ohledu si vede velmi dobře Šanghaj. Toto druhé nejlidnatější čínské město s téměř 10 miliony obyvatel leží při ústí řeky Jang-ce, v jejíž deltě žije téměř 70 milionů lidí. Už tento počet nás uvádí do jakéhosi nám vzdáleného světa velkých čísel.

Důvodem k výstavbě gigantického díla byla především vzrůstající čínská ekonomika na přelomu tisíciletí a sílící snaha Číny prezentovat se jako velmoc. Nelze podcenit ještě jeden fenomén – sebevědomí Číňanů. Všechny záměry se podařilo splnit.

Anotace
Uprostřed mostu se buduje turistická platforma.

Riziko grandiózní výstavby

Téměř deset let na přípravu a výstavbu tak grandiózní stavby, jakou Donghai je, není přehnaně dlouhá doba. Vždyť architekti a stavební konstruktéři potřebovali dostatek času pro své počítačové výpočty i laboratorní zkoušky. Celkem se jednalo o 120 technických projektů, na nichž se podílelo asi 700 expertů z celého světa.Téměř deset let na přípravu a výstavbu tak grandiózní stavby, jakou Donghai je, není přehnaně dlouhá doba. Vždyť architekti a stavební konstruktéři potřebovali dostatek času pro své počítačové výpočty i laboratorní zkoušky. Celkem se jednalo o 120 technických projektů, na nichž se podílelo asi 700 expertů z celého světa.

Výstavba na moři je vždycky těžší než na pevnině. Například zde nebyla elektřina, musely stále běžet agregáty, všechno se muselo dovážet na lodích.

Přírodní podmínky představovaly pro účastníky tohoto projektu pekelně tvrdý oříšek.

Mořské vlny zde dosahují výšky 6 metrů, proudění 2 metry za sekundu, voda obsahuje agresivní soli a každoroční tajfuny zde demonstrují svou ničivou sílu.

Navíc tady stále existuje hrozba zemětřesení. A otázka – jak se vyrovnat s erupcemi plynu v mořském podloží v okolí mostu.Díky moderním vědecko-technickým postupům a nejnovějším technologiím se podařilo náročné zadání zvládnout a na všechny otázky najít odpovědi. Brzy bylo jasné, že takovým podmínkám může odolat jen visutá konstrukce. Mezi závažné problémy patřilo nestabilní dno v hloubce 10 až 20 metrů, jež bylo měkké a bahnité – vlastně to byl nános slavné řeky a jejích přítoků. Teprve v dvacetimetrové hloubce mohly být ukotveny základy do skalního podloží.

Anotace
Šanghajský most Lupu patří k největším mostům svého druhu na světě.

Technické podrobnosti

Loni zprovozněný unikátní most je dlouhý 36 kilometrů a náklady dosud činily 1,1 miliardy eur. Poprvé v čínském infrastrukturním projektu tvořil podíl soukromých investorů 30 procent.Loni zprovozněný unikátní most je dlouhý 36 kilometrů a náklady dosud činily 1,1 miliardy eur. Poprvé v čínském infrastrukturním projektu tvořil podíl soukromých investorů 30 procent.

Spojení přístavních měst Šanghaj a Ningbo přes zátoku se tak zkrátí o 120 kilometrů, což znamená o dvě hodiny. Most je jen o 2,4 kilometry kratší než nejdelší most na světě přes jezero Pontchartrain v americkém státě Louisiana.

Samotná výstavba začala v roce 2003. Mostní dálnice má šest proudů a její hlavní odbočka směřuje do obrovského kontejnerového přístavu Yanshan, vybudovaného v moři na umělém ostrově. Jeho kapacita, výkonnost a tím i význam každoročně stoupá.

Most se může pochlubit elegantním tvarem ve formě spirály. Stojí na 6 000 základových pilířích. Ukládaly se s přesností 5 milimetrů pomocí navigace GPS a pěti družic. Jednotlivé betonové segmenty byly vyrobeny na souši a na své místo dopraveny na speciálních lodích.

Mezi charakteristické rysy stavby patří dva závěsné úseky o rozpětí 318 metrů na jižním konci a 448 metrů na severním konci. Most je přibližně 62 m nad hladinou a umožňuje průplav i těm největším lodím a celkový provoz hlídá 80 kamer.

Turistická atrakce

Most je už od samotného uvedení do provozu turistickou atrakcí. Některé noviny dokonce psaly o chaosu, když se mnozí řidiči zastavovali uprostřed mostu, aby se pokochali rozhledem na záliv. Ostatně tady se nyní staví jedinečná platforma o rozloze 10 tisíc čtverečních metrů. Zatím sloužila jako sklad stavby či ubytovna pro dělníky a nyní z ní vyrůstá turistická atrakce. Kromě občerstvovacích a servisních zařízení, jaká bývají u dálnic, zde bude 51 metrů vysoká vyhlídková věž nabízet nezapomenutelné pohledy.

Bez významu není ani fakt, že nyní bude posílena i síť příjezdových silnic, a tím se výrazně zlepší propojení menších měst a vesnic v okolí.

V současné době se dá v Číně mluvit dokonce o „horečnatém“ budování mostů, momentálně je jich ve výstavbě 13, a tato horečka prý vydrží nejméně dvacet let.

Lupu bude překonán

Jen v samotné Šanghaji se budují tunely a menší mosty, ale město se stále rádo chlubí mostem Lupu, který byl uveden do provozu v roce 2003.Jen v samotné Šanghaji se budují tunely a menší mosty, ale město se stále rádo chlubí mostem Lupu, který byl uveden do provozu v roce 2003.Celkem je dlouhý 3 900 metrů a stavební náklady dosáhly asi 250 milionů eur. Patří k největším mostům svého druhu na světě. (Ještě předtím dlouho kraloval ve světě obloukových mostů New River Gorge Bridge v Západní Virginii s obloukem dlouhým 520 m).

Anotace
Supermost v Dubaji má být dokončen v roce 2012.

Architekti jej navrhli tak, že silnice vede uprostřed mezi dvěma ocelovými oblouky. Ty měří dokonce 550 metrů a ve výši 100 metrů na vodní hladinou jsou spojeny. Není bez zajímavosti, že jsou v nich zabudovány výtahy, které dopravují turisty k vyhlídkovým plošinám.

Dubaj chce však Šanghaj pokořit, a proto plánuje další unikátní projekt. Most široký 64 metrů s dvanáctiproudovou komunikací bude měřit kolem 1 700 metrů. Za hodinu přes něj přejede 2 000 aut. Paralelně s vozovkou povede linka metra. Největší oblouk má být vysoký 205 metrů a dlouhý 667 metrů. Dubajský most překlene záliv (The Creek) mezi čtvrtěmi Bur Dubai na levém břehu a Deira na pravém.

Náklady na realizaci supermostu, který by měl být hotov v roce 2012, se odhadují na 817 milionů dolarů.

Karel Sedláček

Umístění: U města Cixi (asi 54 km od přístavu Ninbo) a u města Jiaxing (asi 70 km od centra Šanghaje)

Délka: 36 km

Šířka: 33 m (šest jízdních pruhů, každý široký 3,75 m, uprostřed 2 metry široký zelený pás a pás pro event. nehody)

Počet pracovníků: asi 3 000 Číňanů

Použitý materiál: 2,2 mil. m3 betonu, 940 000 tun oceli

Očekávaný provoz: 2009: 52 000 aut, 2015: 80 000 aut, 2027: 96 000 aut

Mýtné: v přepočtu asi 5,32 € pro obě cesty

Povolená max. rychlost 100 km/h

Plánovaná životnost: 100 let

pressin@iol.cz

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: