Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Atraktivní projekty - Nejvyšší na západ od Chicaga
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Atraktivní projekty - Nejvyšší na západ od Chicaga

Jde o pouhých 82 stop, ale jsou rozhodující! Celkem totiž bude měřit 1 100 stop čili 335 metrů, a bude tedy vyšší než vedle stojící U. S. Bank Tower, který byl dosud se svými 1 018 stopami (310 m) nejvyšší. Mám na mysli budovaný areál nového hotelu Grand na bulváru Wilshire v centru Los Angeles, který tak bude nejvyšší na západ od Chicaga.

Po teroristických útocích na mrakodrapy Světového obchodního centra v New Yorku se mohlo zdát, že mrakodrapům je odzvoněno. Opak je pravdou. Všude rostou nové výškové stavby jako houby po dešti. O nejvyšším obytném domě jsem ostatně referoval v březnovém dílu tohoto seriálu pod názvem New York jen nevzpomíná.


Budoucí panorama centra Los Angeles

Boom se odehrává i v dalších městech. Patří mezi ně i Los Angeles. Roste zde unikátní komplex s 900 pokoji, kancelářemi a obchodním centrem na rohu Wilshire Boulevardu a Figueroa Street v samém centru. Bude mít 73 nadzemních a 8 podzemních poschodí. Tento velkolepý projekt, který má být dokončen v roce 2017, dokazuje ambiciózní plány svého majitele, letecké společnosti Korean Air. Náklady přesahují 1 miliardu dolarů.


Nový hotelový a obchodní komplex Grand


Na střeše mrakodrapu nebudou moci přistávat helikoptéry. 

I když se město rádo chlubí krásnými vilami v moři zeleně, centrum patří samozřejmě vysokým domům. Ten první byl dokončen v roce 1903, vyrostl do výše 46 metrů, má 13 poschodí a jmenuje se Continental Building. Tři roky si udržel výškové prvenství a dnes je chráněn památkovým úřadem.

První úkol: změnit předpis

Mrakodrapy se líbí v Los Angeles i dnes. Chci vidět krásnou architekturu, řekl prý starosta města Eric Garcetti, když zrušil – jako jeden ze svých prvních úkonů – nařízení z roku 1970, které vyžadovalo, aby na střechách výškových staveb bylo místo pro přistávání helikoptér.


Výstavba úspěšně pokračuje.

Předpis původně prosadili hasiči, ale ve všech ostatních amerických velkoměstech se už od tohoto bezpečnostního opatření upustilo. Odborníci říkají, a zkušenosti to potvrdily, že v případě velkého požáru nebo jiné katastrofy vrtulníky stejně nemohou na střeše objektu přistát a spíš by takový pokus mohl vyústit v tragédii.

Architekti si zase stěžovali, že jim tento zákaz brání v tvůrčím rozletu a nutí je stavět jenom krabice s rovnou střechou.


Architektonického řešení nového mrakodrapu se ujal ateliér AC Martins a Partner, v jehož čele stojí David C. Martin, vnuk zakladatele firmy a slavného architekta.


Unikátní řešení zastřešení prostoru mezi hotelem a obchodním centrem. Střecha se skládá ze 475 skleněných panelů a bude dlouhá 74 m. Zastřešení bude ve výšce 27 m. Vytvoří strop vnitřního atria s přírodními stromy. Šířka střechy bude 18 m a bude končit ve výšce 7 metrů.

Starosta Los Angeles se tedy přece jen potěšil prvním architektonickým řešením bez heliportu – tím je nová verze Grand hotelu na křižovatce Wilshire Boulevardu a Figueroa Street. Právem, protože se jedná o krásnou stavbu.

Grand hotel

Nový Grand hotel se staví na místě starého, který se původně jmenoval Hotel Statler a prvního platícího hosta uvítal 6. srpna 1952. Měl 1 275 pokojů, což byl na tehdejší dobu úctyhodný počet, a náklady na jeho výstavbu dosáhly 25 milionů dolarů. Stavěl se šest let. Měl 13 poschodí a v každém pokoji byl televizor. Hotel část svých prostor pronajímal různým firmám, jež si zde zřídily kanceláře.


Tento Grandhotel Grand musel být zbourán.

Celkem 15 konferenčních sálů mělo celkovou kapacitu 3 500 lidí a do garáží se vešlo 500 aut.

Slavnostní otevření se však konalo až 27. října a jeho moderátorem byl hollywoodský herec Ronald Reagan. Později přešel hotel pod správu řetězce Hilton a v roce 1968 byl renovován za 2,5 milionu dolarů. V srpnu 1983 jej za 70 milionů dolarů koupila společnost Reliance Group, . přičemž renovace si vyžádala dalších 30 milionů.
A v roce 1989 koupily hotel Korejské aerolinky Korean Air Lines za 168 milionů. Vedení si nechalo vypracoval šest studií možného rozvoje hotelu a nakonec došlo k názoru, že bude nejvýhodnější starý hotel strhnout a na jeho místě postavit nový, vyšší, krásnější. Na projekt vyčlenilo jednu miliardu dolarů!

První se ke slovu dostali geologové, kteří museli prozkoumat stabilitu podloží. Pronikli hluboko pod úroveň terénu, až k základům budovy, kterou zde v roce 1873 postavil Samuel Calvert Foy. Byla to tehdy první třípatrová budova ve městě.

Architektonického řešení nového mrakodrapu se ujal ateliér AC Martins a Partner a v roce 2011 získal projekt stavební povolení. Samotná výstavba začala o dva roky později.

Staveniště zabírá rozlohu fotbalového hřiště a základy jsou hluboké 32 metrů. K pilotážím a základovým pracím se váže několik rekordů. Vytěženo bylo 160 556 m³ zeminy. Betonovalo se bez přestávky 20 hodin! Bylo nasazeno celkem 2 100 cisteren, jež přivezly rekordních 36 000 tun betonu.

S hotelem bude spojena nižší budova kanceláří o rozloze 37 tisíc m2 doplněná nákupním centrem s obchody a restauracemi na ploše větší než 4 000 m2.
Jak ukazují snímky, komplex je architektonicky zajímavý. Největší pozornost přitahuje střecha hlavní budovy, jež připomíná plachtu a v noci bude osvětlena lampami LED.

Karel Sedláček 

Karel.sedlacek@mmspektrum.com

Další články

Stavebnictví & Strojírenství
Zajímavosti ve vědě a technice

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: