Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Atraktivní projekty: Nejvyšší v Las Vegas
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Atraktivní projekty: Nejvyšší v Las Vegas

Ráj hazardu a zábavy v Las Vegas obohatí nová atrakce - vyhlídkové kolo o průměru 160 metrů. V dohledné době se má roztočit a pochlubit se nejen atraktivní konstrukcí, ale i svou výškou - 167,6 metru. Bude tedy nejvyšším vyhlídkovým kolem na světě. Náklady přesahují 550 milionů dolarů.

Záměr postavit tento High Roller byl oznámen v létě roku 2011 a nyní se těší na první návštěvníky. Obří kolo je ověnčeno 28 kabinami o průměru 6,7 metru se čtyřvrstvými skly. Každá pojme čtyřicet lidí, takže jízdu trvající asi třicet minut si najednou bude moci užívat 1 120 turistů. Předpokládá se každodenní provoz plných 18 hodin. Jednotlivé kabiny bude možné si také pronajmout, třeba i s barem na kolečkách.

 
Nejvyšší vyhlídkové kolo na světě je v Las Vegas – 167,6 metru.

Za každého počasí

V Las Vegas bývá v létě kolem 40 °C a v zimě ukazuje teploměr většinou 20 °C. V kabinách však bude stálá teplota mezi 19 °C a 23 °C. Každá bude vybavena cirkulačním klimatizačním systémem, který bude zajišťovat návštěvníkům příjemnou pohodu.

New York chtěl vyhlídkové kolo ještě vyšší. Měl to být jakýsi pomník Michaela Bloomberga, který koncem loňského roku uzavřel své působení ve funkci starosty. Letos se měla atrakce vysoká 190,5 metru začít budovat na State Islandu a první návštěvníci se měli podívat na město v září roku 2016. Do každé z 36 kabin by se vešlo 40 lidí. Začátkem letošního roku bylo však rozhodnuto, že se plán odsouvá, protože nejsou zajištěny dostatečné finanční zdroje. Náklady na výstavbu se odhadují na 480 milionů dolarů. Konstrukční řešení připravil stejný tým, který postavil „Londýnské oko“ vysoké 135 m.

 
Každá kabina je vybavena cirkulačním klimatizačním systémem.

Obří kolo v Singapuru

V současné době se nejvyšší obří kolo nachází v Singapuru a nabízí rozhled ve výši 165 metrů. Skleněné kabiny kola nazvaného „Singapore Flyer“ nabízejí fantastický rozhled do širokého okolí. Příjemně pomalu se nadnášejí sedm metrů dlouhé skleněné vyhlídkové kapsle až do výše odpovídající budově s 42 poschodími. Okolo jsou mrakodrapy, přístav, pobřeží a při dobrém počasí je vidět až do sousední Malajsie a Indonésie. Atrakce se nachází uprostřed Singapurské promenády v proskleném atriu s tropickým pralesem a vodopády. Do každé z 28 klimatizovaných vyhlídkových kabin o hmotnosti šestnáct tun se vejde 28 cestujících.

 
Stavba trvala tři roky.

Idylické časy, když v roce 1897 u příležitosti 50. výročí korunovace císaře Františka Josefa I. postavili ve Vídni kolo Riesenrad vysoké 64 metrů, zmizely v nenávratnu. K původnímu železu přibyl beton a sklo. Proměnila se technika, řízení převzaly počítače, ale současný turista žádá stále intenzivnější zážitky.

Je zajímavé, že myšlenka stavět obří kola pochází z Bulharska. Jedno takové tam viděl anglický cestovatel Peter Mundy, který 16. května 1620 ve městě Phillippopolis, dnešním Plovdivu, pozoroval několik dětí. Na velké kolo otáčející se na hřídeli umístily sedačky a velice dobře se při takové jízdě bavily. Podobné atrakce byly později v 17. století k vidění na různých místech v Anglii.

 
Nyní se kolo testuje a provoz má začít v dohledné době.

Novodobou historii obřích kol odstartoval George Washington Gale Ferris, stavitel mostů z Pittsburgu, při příležitosti světové výstavy v roce 1893 v Chicagu. Jeho obří kolo bylo odpovědí na Eiffelovku postavenou v Paříži, rovněž ke světové výstavě, a to v roce 1898 (pozor, to bylo 1889, jinak by to časově neodpovídalo). Ferrisovo kolo bylo vysoké 80,5 metru, jeho průměr činil 76,2 metru a v každé z 36 vyhlídkových gondol mohlo být 60 lidí. Po chicagské výstavě jej pouze rozebrali a v roce 1904 postavili na další světové výstavě v St. Louise. O dva roky později skončilo ve šrotu.

Dvojstranu připravil Karel Sedláček

sedlacek.kar@seznam.cz

Další články

Všeobecné strojírenství
Zajímavosti ve vědě a technice
Výzkum/ vývoj
Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: