Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Atraktivní projekty - Neviditelný a efektivní
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Atraktivní projekty - Neviditelný a efektivní

Neviditelnost byla vždy oblíbeným činitelem v pohádkách, ale je i častým prvkem v současných sci-fi románech. Není divu, že lákala i konstruktéry. Jejich sen se podařilo uskutečnit už před třiceti lety díky technologii stealth, ale dnes má ve spojení s bezpilotními letadly novou dimenzi.

První letošní květnovou noc zaútočily americké vrtulníky na opevněnou vilu v Abbottabádu, v níž se několik let skrýval nejhledanější terorista světa bin Ládin.

V boji s teroristy

Zásah komanda byl úspěšný z řady důvodů, ale důležitou roli hrály i nové technologie. Jeden vrtulník se při operaci poškodil a vojáci jej vyhodili do vzduchu.

Anotace
Unikátní vrtulník: velice tichý a neviditelný.

Zprvu se usuzovalo, že tento krok byl nezbytný proto, aby se elektronické vybavení nedostalo do rukou teroristů. O několik dní později však experti podle zbylých trosek došli k jinému názoru - jednalo se o zcela nový, unikátní vrtulník: velice tichý a neviditelný. Radarem byl totiž nezachytitelný. Dosud se netušilo, že USA takové vrtulníky mají.

Zřejmě jde o upravenou verzi vrtulníku MH-60 Black Hawk, který je pro podobné nebezpečné mise nejlepší. Pojme 11 vojáků, a i když váží deset tun, může se přesouvat rychlostí až 300 km/h. Doletí až na vzdálenost 1 200 kilometrů a může tankovat i ve vzduchu. Je vybaven samopaly, kulomety a řízenou střelou, jež díky infračerveným senzorům přesně zasáhne každý cíl.

Americká armáda v té souvislosti oznámila, že nad podezřelými oblastmi Pákistánu krouží „viditelné" modely bezpilotních letounů. V této akci však byl kromě vrtulníku nasazen také méně známý neviditelný letoun. O jeho existenci se ví asi dva roky. Podle listu Washington Post se jedná zřejmě o stroj RQ-170 Sentinel, který vyrobila firma Lockheed Martin. Může prý natáčet videa v ostrých úhlech a různých směrech, a tak se nemusí vznášet přímo nad svým cílem. Pravděpodobně díky jemu mohl americký prezident a další představitelé USA sledovat zásah proti bin Ládinovi v přímém přenosu na obrazovkách v Bílém domě ve Washingtonu.

Třicetiletá tradice

Vývoj „neviditelného" letadla začal už v roce 1973. Tehdy napadly arabské státy Izrael a způsobily jeho letectvu těžké ztráty, protože používaly moderní sovětské radary. Američané proto začali pracovat na stroji, který by byl pro sovětské radary „neviditelný". Zadání bylo sice těžké, ale podařilo se jej splnit. Autorem konceptu, který se osvědčil, byla firma Lockheed. Své revoluční technologii dala jméno stealth (tajný, neviditelný, nepozorovatelný). Princip spočívá v konstrukci hranatých tvarů, jež odklánějí radarové paprsky do různých směrů. „Neviditelnosti" napomáhá také speciální nátěr, který pohlcuje část energie radarových paprsků. Kvůli utajení nemá F-117 ani vlastní aktivní radar.

V prosinci 1977 dodaly firmy Lockheed a Northrop první prototyp, o rok později si už americká armáda mohla letouny F-117 objednat. V roce 1981 vzlétl neviditelný letoun, který dostal jméno Nighthawk (noční jestřáb) poprvé a o dva roky později byl zařazen do armády. Na bojový zásah ale čekal až do panamské invaze v roce 1989.

Nyní už tři roky odpočívá v hangáru v Nevadě. Americké letectvo uložilo na základně Tonopah celkem 45 těchto „nočních jestřábů". Byly vyřazeny kvůli vysokým provozním nákladům a také vzhledem k nastupujícím modernějším typům.

Nová generace nastupuje

Letos začátkem února se na základně Edwards v Kalifornii uskutečnil první zkušební let nového, radarem nezjistitelného modelu bezpilotního bojového letadla. Trval 29 minut a byl označen za úspěšný. Podle oficiálních zpráv má tento letoun X-47B od firmy Northrop Grumman podniknout asi padesát zkušebních letů. Po jejich vyhodnocení bude pokračovat další vývoj.

Tento demonstrátor bojového bezpilotního systému (UCAS-D - Unmanned Combat Aerial System - Demonstration) není ozbrojen, ale disponuje zbraňovou šachtou stejně jako uvažovaný sériový stroj a má také stejné rozměry a hmotnost. Je dlouhý 11,6 m, s rozpětím 18,9 m a výškou 3,1 m. Hmotnost prázdného stroje činí 6 350 kg, maximální vzletová váha je stanovena na 20 215 kg. Doletí téměř 4 000 km a operační dostup je 12 000 metrů. Jde o novelizovanou verzi stroje X-47A Pegasus. Stroj by měl být schopen tankovat ve vzduchu. Společnost Northrop Grumman vyvíjí X-47B od roku 2007, kdy získala zakázku od U. S. NAVY za 636 milionů dolarů. Vývoj by měl skončit do roku 2013.

Anotace
Northrop Grumman vyvíjí X-47B od roku 2007.

Čína nespí

Neviditelná letadla samozřejmě vyvíjejí v Rusku a v Číně, která se začátkem letošního roku pochlubila novou stíhačkou. Stroj byl označován jako J-20 a jeho testovací let trval asi patnáct minut. Ke zkušebnímu pokusu došlo u města Čcheng-tu v provincii S'-čchuan. Stalo se tak v průběhu návštěvy amerického ministra obrany Roberta Gatese.

Podle některých náznaků má Peking zatím dva prototypy neviditelné stíhačky - jeden s ruským motorem a druhý s čínským. Ovšem nebylo oznámeno, který z nich podnikl zkušební let. Podle odborníků může J-20 být pro radary neviditelný. Dosahuje údajně nadzvukové rychlosti. Tato stíhačka je prý čínskou odpovědí na ruský letoun Suchoj T-50 a americký neviditelný stíhací letoun F-22A Raptor.

Jak je možné, že Čína dosáhla takového pokroku? Odpověď nabízí havajský soud. Ten krátce po zmíněném testu čínské stíhačky odsoudil Američana indického původu Noshira Gowadiu na 32 let do vězení. Soud jej uznal vinným, že v letech 2003 až 2005 v Číně prodával informace, které napomohly tomu, že Číňané postavili prototyp vlastní neviditelné stíhačky J-20. Za informace dostal špion 110 000 dolarů. Za ně splatil hypotéku na dům na havajském ostrově Maui. Žalobci neúspěšně žádali doživotí.

Anotace
Čínská stíhačka J-20

Zatímco ruská stíhačka se teprve testuje a armáda ji získá do výzbroje až za několik let, americký F-22 je zatím jedinou stíhačkou na světě se „stealth" technologií, která je ve výzbroji. Pro americkou armádu ji vyvinuly firmy Lockheed Martin a Boeing. Není proto divu, že se koncem května objevila na veřejnosti zpráva o útoku hackerů na počítačový systém zbrojařského koncernu Lockheed Martin. Představitelé společnosti sice oznámili, že se neztratily žádné důležité citlivé údaje, ale nebezpečí je velmi velké. Ani vedení firmy ani americká vláda se nechtěly vyjádřit k tomu, kdo za útoky stojí. Někteří spekulovali o islámských teroristech, někteří o čínské armádě. Peking samozřejmě nařčení vehementně popřel.

Senzační fantom

Po dvou letech vývoje byl letos 10. května veřejnosti představen Phantom Ray, bezpilotní letecký systém (UAS). Slavnostní ceremoniál se odehrál v St. Louis, kde jej vyrobil Boeing. To už měl letoun za sebou první testovací let. „Phantom Ray nabízí celou řadu možností jako testování pokročilých technologií, včetně zpravodajství, sledování a průzkum, potlačení obrany nepřítele ze vzduchu a autonomní vzdušné tankování," řekl při této příležitosti Dennis Muilenburg, prezident a generální ředitel divize Phantom Works firmy Boeing Defense, Space and Security. Slavnostního aktu se zúčastnili nejen politici a vojáci, ale také stovky zaměstnanců Boeingu. Letoun je financován výhradně z firemních zdrojů a je dokladem faktu, že se firma stává jedničkou na světovém trhu bezpilotních systémů.

Anotace
Začátkem května byl veřejnosti představen Phantom Ray.

Obecná charakteristika 

Posádka: žádná (UCAV)
Délka: 36 ft (11 m)
Rozpětí křídel: 50 ft (15 m)
Maximální vzletová hmotnost: 36 500 liber (16 556 kg)
Pohonná jednotka: 1× General Electric F404-GE-102D
Maximální rychlost: Mach 0,85
Cestovní rychlost: 614 mph (534 kn, 988 km/h), Mach 0,8
Rozsah: 1 500 mi (1 303 nmi, 2 414 km)
Dostup: 40 000 stop (12.192 m)

Projekt Phantom Ray, interně nazývaný „Projekt Reblue" byl koncipován od poloviny roku 2007 a akceptován v červnu 2008. Byl držen v tajnosti i uvnitř společnosti, s výjimkou hrstky manažerů a inženýrů, až do května 2009. Phantom Ray navazuje na X-45C. Boeing 747 přenesl letoun Phantom Ray z výrobního závodu na základnu Edwards Air Force Base a 27. dubna 2011 se zde ve vší tichosti uskutečnil první let. Ve vzduchu byl 17 minut, dosáhl výšky 2,3 kilometru a rychlosti 330 km v hodině. Světu byl představen o dva týdny později.

Anotace
Boeing 747 přenesl letoun Phantom Ray z výrobního závodu na základnu Edwards Air Force Base v Kalifornii.

Anotace
Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili nejen politici a vojáci, ale také stovky zaměstnanců Boeingu.

Karel Sedláček

pressin@iol.cz

On-line verzi časopisu MM Průmyslové spektrum si můžete nově zakoupit v digitální trafice PUBLERO

Další články

Letecký průmysl
Výzkum/ vývoj

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: