Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> ATRAKTIVNÍ PROJEKTY Přínos pro formuli 1
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

ATRAKTIVNÍ PROJEKTY Přínos pro formuli 1

Je dobré mít svůj sen, a ještě lepší je si ho uskutečnit. To se podařilo mladému českému inženýru Josefu Dubskému, který od mládí miloval rychlá kola. Díky svému projektu se stal členem týmu ING Renault F1 a začal pracovat v oddělení výzkumu a vývoje.

Splnit si svůj sen

„Od dětství jsem měl rád motocykly a závodní auta, ale když jsem vyplňoval přihlášku do soutěže, ani ve snu mne nenapadlo, že se dostanu do týmu formule 1,“ řekl nám Ing. Josef Dubský, pětadvacetiletý absolvent ČVUT v Praze. „A nakonec se můj klukovský sen vyplnil. Vyhrál jsem s projektem, který byl v podstatě mou rozšířenou diplomovou práci ze Strojní fakulty ČVUT, na které jsem krátce před soutěží promoval.“

Mladý inženýr totiž vyhrál soutěž Altran Engineering Academy, která se loni poprvé konala také ve střední Evropě. Jeho projekt byl zaměřen na automatizaci aerodynamických výpočtů, jež významně snižuje čas a zdroje potřebné pro optimalizaci aerodynamiky částí formule 1. Komise zvláště ocenila inovativní koncept a jeho potenciální přínos pro tým ING Renault F1.

Díky své skvělé prezentaci a přesné argumentaci zvítězil nad ostatními finalisty z celého světa a vyhrál šestiměsíční stáž v rámci výzkumné a vývojové sekce týmu ING Renault F1 v Enstonu ve Velké Británii.

„Nastoupil jsem přímo do oddělení vývoje a výzkumu. Jedná se v podstatě o nejzajímavější možnou pozici pro čerstvého inženýra. Právě tady se totiž zkouší a realizují nová technická řešení před tím, než jsou později použita v konstrukci. Bez jakýchkoli pochybností přinesl návrat Fernanda Alonsa společně s uvedením nového auta vysoká očekávání a více důvěry v novou sezonu. V letech 2005 a 2006 dosáhl Renault společně s Fernandem obrovských úspěchů a všichni doufáme, že bude tato osvědčená kombinace řidiče a auta znovu úspěšná,“ řekl nám Josef Dubský, a dodal: „Nyní odjíždím na doktorské studium na univerzitě v Heidelbergu, kde budu pracovat na jednom projektu pro automobilový průmysl.“

Anotace
Vítězem středoevropského finále soutěže Altran Engineering Academy, která se poprvé letos konala také ve střední Evropě, se stal 25letý Josef Dubský. Jeho projekt byl zaměřen na automatizaci aerodynamických výpočtů, která významně snižuje čas a zdroje potřebné pro optimalizaci aerodynamiky částí formule 1.

Šance i pro další

Soutěž Altran Engineering Academy (AEA), založená v roce 2004, je jedinečnou iniciativou s jasným cílem: dát příležitost mladým talentům. Formule 1 je sice proslulý, ale uzavřený svět, jehož hranice je, zvlášť pro mladé inženýry, velmi těžké prolomit. AEA byla založena jako „akademie hvězd“ díky ochotě týmu ING Renault F1 Team otevřít formuli 1 na všech úrovních a díky závazku Altranu dát příležitost studentům posledních ročníků vysokých škol a čerstvým absolventům.

Soutěž každoročně přitahuje stovky mladých uchazečů z nejlepších univerzit a škol na celém světě. Ing. Josef Dubský je čtvrtým vítězem AEA.

Anotace
Josef Dubský společně s osatatními finalisty soutěže a zástupci společnosti Altman u monopostu F1. Tato společnost právě spolupracuje s týmem Renault F1 na poskytování různých technických specializovaných řešení.

Zájemci o letošní ročník se mohou přihlásit do 15. května na oficiálních stránkách soutěže na adrese www.altran-academy.com, kde jsou také podrobnější informace a témata projektu. V létě 2008 bude devět finalistů z celého světa prezentovat své projekty v Enstonu porotě expertů, které předsedá manažer pro výzkum a vývoj týmu ING Renault F1 Robin Tuluie.

Anotace

Role společnosti Altran

Altran podporuje Renault F1 tým od roku 2002 poskytováním řešení z různých specializací včetně elektroniky, logistiky, řízení kvality a projektového managementu. Altran přispívá k vývoji podvozku v Enstonu ve Velké Británii a k vývoji motoru ve Viry-Châtillon poblíž Paříže.

„Společnost Altran začala před 25 lety ve Francii a nyní je evropským lídrem v oblasti inovací a technologií. Máme 17 000 konzultantů v 27 zemích a pokrýváme široký rozsah inženýrských specializací. „Nabízíme odborně-technické činnosti v oblasti výzkumu a vývoje, informačních technologií a manažerského poradenství,“ informuje nás Baptiste Pavy, jeden z manažérů Altranu v České republice.

Zde začínali před rokem a půl s jedním zaměstnancem a nyní jich mají už 32. Pracují přímo v prostorách klientů, na jejich zařízeních a v jejich laboratořích. V České republice se firma specializuje na automobilový a elektronický průmysl.

„V české terminologii bych řekl, že jsme spíš projektová firma než poradenská. My nedáváme rady jak co dělat, my prostě projekty nebo jejich části realizujeme,“ říká Zdeněk Vejvoda, další z manažerů společnosti. „Pracujeme sice především pro větší podniky, ale to neznamená, že nás nezajímají ty menší. Dělali jsme jeden projekt pro firmu se 40 lidmi a pomáhali jsme jim rozvinout technologické možnosti.“

Karel Sedláček

Dvakrát o vídeňské architektůře

Vítr ve Vídni

V době, kdy architekti a stavební firmy věnují čím dál více pozornosti zlepšování kvality života a ochraně životního prostředí, objevuje se téma, které bylo v minulosti často podceňováno: důsledek výstavby nových budov na proudy větru a kvalitu ovzduší.

„Když čtete na čerstvém vzduchu noviny, tak může být vítr nepříjemný, už když vane rychlostí deseti kilometrů za hodinu, od 50 km/h máte již problémy při chůzi proti větru,“ říká meteorolog Matthias Ratheiser z vídeňské firmy Weatherpark.

Každá budova mění směr a rychlost větru, tím, že jej přesměruje, tlačí ho například z výšky na úroveň silnice. Novostavba může, pokud není provedena potřebná studie, citlivě zvýšit intenzitu větru na místech, kde se lidé dlouho i krátce zdržují, například na chodnících nebo v pouličních kavárnách. Na dětském hřišti může silný vítr –zapříčiněný novostavbou – ohrozit bezpečnost dětí. Zároveň mohou ale například aerodynamicky navržené stavby zvednout vítr do vyšší polohy, což vede ke zhoršení kvality ovzduší v okolí, protože chybějící vítr nemůže odnést jemný prach, smog či ozón.

Ve Vídni je téma větru důležité ze dvou důvodů. Za prvé je zde kvůli poloze města u Dunaje, mezi Alpami a Karpaty, silný vítr běžný, za druhé zde vznikla přímo u Dunaje nová městská část s názvem Vienna Donau City (Vienna DC), kterou tvoří v první řadě mrakodrapy. V příštích letech zde vyroste 200 metrů vysoký mrakodrap francouzského architekta Dominiqua Perraulta. Poté co si místní obyvatelé stěžovali na silný až nebezpečný vítr a média začala kritizovat plánované projekty, byla vídeňská firma Weatherpark pověřena provedením studie důsledků výstavby budov na proudy větru ve Vienna DC.

Proudy vzduchu, když narážejí na budovy, mění svou rychlost a směr. V některých místech se zrychlí, v jiných zeslábnou. Rovnoměrnost proudů je přitom narušena rychle se měnícími víry, jejichž působením dojde k nestejnoměrnému rozložení větru. Software, který firma Weatherpark používá (FLUENT), pomáhá architektům, technikům a městským plánovačům při pochopení interakce mezi budovami a větrem.

Protože moderní architektura nepočítá pouze s tradiční formou budovy, není již možné změny vzdušných proudů vypočítat bez detailních modelů a počítačových simulací. Po provedení patřičné studie doporučuje Weatherpark změny na plánovaném projektu, jako například již zmíněné spoilery anebo výsadbu stromů a keřů.

Vítr může mít ale i jiný vliv na provoz budovy či celého areálu, například na zvýšenou intenzitu kmitání budovy anebo zvýšené provozní náklady. Změna vzdušného proudu se může citlivě podepsat i na vyúčtování za vytápění a chlazení budovy. Snížením nákladů lze přispět i k ochraně přírody. Studie Weatherpark mají tedy hned dvojí ekologický význam.

Anotace
Na místech označených červeně je vítr obzvlášť silný.

Anotace
Počítačová simulace ukazuje, kde je vítr silný. Čím více žlutých a oranžových šipek, tím silnější je vítr na daném místě. Užitím spoilerů může být problém vyřešen.

ENERGYbase je ekologická

Na rakouskou Státní cenu za životní prostředí a energetické technologie byl nominován projekt ENERGYbase vídeňské společnosti Wiener Wirtschaftsförderungsfonds (WWFF). Výstavba začala loni na jaře a podle agentury Compress, což je kontaktní kancelář města Vídně, bude dokončena letos v létě.

Moderní technologie jako solární chlazení, fotovoltaika a inovativní systém osvětlení pomohou ve srovnání s běžnou kancelářskou budovou uspořit 50 % energie. Budova, jejíž výstavba bude stát 14 milionů eur, je koncipována jako pasivní dům. To znamená, že spotřebu energie snižují ekologické materiály, optimální zateplení, solární chlazení a moderní způsoby klimatizace a osvětlení. Výroba solární a geotermální energie přímo v budově bude pokrývat 30 % spotřeby energie. Jen 20 % energie, v první řadě elektrického proudu, musí být přikoupeno z rozvodné sítě. Díky úspornosti a částečné energetické soběstačnosti jsou náklady na energii pětkrát nižší než v jiné kancelářské budově stejné velikosti (7 500 m2 užitkové plochy). Budou činit kolem 18 000 eur měsíčně proti 90 000 eur u běžné budovy tohoto typu. Ušetří se zde 180 tun oxidu uhličitého.

Na jižní fasádě budovy bude na ploše 400 metrů čtverečních fotovoltaické zařízení s celoročním výkonem 42 000 kWh. Novinkou je i použití rostlin pro přirozené vlhčení prostorů v zimě. Architekti navrhli pro tento účel regulační prostory s rostlinami, které pracují jako generátory vlhkosti a přispívají i k čištění vzduchu v budově.

Anotace
Projekt ENERGYbase bude dokončen letos v létě.
Foto: Wiener Wirtschaftsörderungsfonds

-ks-

pressin@iol.cz

barbora.prudka@altran.com

www.altran.com/cee

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: