Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Atraktivní projekty: S inovacemi do Evropy
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Atraktivní projekty: S inovacemi do Evropy

Nápady futurologů, analýzy ekonomů i obyčejný selský rozum nabádají: chceme-li se dále rozvíjet, musíme vsadit na vědu, výzkum, inovace.

Již delší dobu se u nás vede diskuse o nutnosti posilovat růst konkurenceschopnosti odvíjející se od zvyšování přidané hodnoty naší práce. Je to protiklad dřívější strategie konkurovat levnou pracovní silou. Máme-li tedy vstoupit do první ligy rozvinutých zemí, nezbývá než zvyšovat inovační potenciál naší ekonomiky. Je nutno preferovat kvalitní, zejména vysokoškolské vzdělání a špičkový výzkum, spolupráci univerzit s průmyslem a byznysem.

Centrum evropského formátu

V Dobřanech u Plzně byl oficiálně odstartován projekt Západočeského materiálově metalurgického centra, které se stane významným střediskem aplikovaného výzkumu kovových materiálů v České republice. O jeho významu svědčí skutečnost, že toto ambiciózní výzkumné pracoviště společnosti Comtes FHT s rozpočtem 430 milionů korun bude podpořeno dotací z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace ve výši 350 milionů. Z toho poskytne 85 % Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj a 15 % ČR ze státního rozpočtu.

Anotace
Budoucí podoba ZMMC v Dobřanech.

Západočeské materiálově metalurgické centrum vznikne v průmyslové zóně v Dobřanech rozšířením stávajícího výzkumného areálu. Specializovat se bude na vývoj moderních kovových materiálů, technologie jejich výroby a zpracování.

Centrum bude vyvíjet například profily z nanostrukturního titanu využitelné ve stomatologii nebo chirurgii nebo speciální slitiny a superslitiny pro jaderné strojírenství," uvedl v této souvislosti výkonný ředitel centra a předseda představenstva Comtes FHT Ing. Libor Kraus. „Naší vizí je být přední západočeskou organizací, která bude zajišťovat výzkum a vývoj v oblasti kovových materiálů, zavádění nových technologií tváření a tepelného zpracování kovů ve strojírenství, automobilovém průmyslu a energetice. Současně chceme i propojit české výrobce se zdroji a příležitostmi, umožnit přivést nové myšlenky a objevy na mezinárodní trh."

Technologie pro metalurgické zpracování

V rámci projektu rozvrženého do čtyř let (do 31. prosince 2014) budou vybudovány nové nebo rozšířeny stávající výzkumné kapacity o celkové rozloze 3 268 m2. Jde především o metalurgickou laboratoř s technologiemi pro metalurgické zpracování včetně válcovací stolice kvarto nebo univerzálního tvářecího stroje. Vzniknou též laboratoře numerické simulace a klimatizované prostory pro metalurgická měření a termofyzikální analýzy.

Anotace
Počítačové modelování háku. Foto Comtes FHT.

Po výstavbě a vybavení přístroji se v centru od poloviny roku 2012 rozběhnou výzkumné aktivity. Budou zaměřeny na materiálový výzkum a konkurenceschopné strojírenství. Na čtyřicet výzkumných pracovníků zde bude zkoumat termomechanické procesy a vyvíjet nové oceli a kovové materiály pro speciální aplikace.

V roce 2014 bude toto pracoviště zaměstnávat nejméně šedesát lidí, z toho dvě třetiny výzkumných pracovníků. Podle Zbyška Nového, ředitele výzkumu centra, bude více než 60 % všech výzkumníků mladších 35 let. Ve snaze přilákat nadané studenty vysokých škol a mladé vědecké pracovníky budou v laboratořích centra probíhat praktická cvičení a stáže studentů a doktorandů. Centrum bude též poskytovat témata pro řešení výzkumných, diplomových a doktorandských prací.

Cílem je, aby západočeské materiálově metalurgické centrum symbolizovalo nový model spolupráce mezi výrobci a výzkumem a ve svém oboru se zařadilo mezi evropskou špičku.

Obraz dynamických procesů v buňce

Česká republika se zapojila do přípravné fáze evropského projektu „Euro-BioImaging". Partnerem se stalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Projekt poskytne vědcům v Evropě otevřený přístup k nejmodernějším zobrazovacím technologiím na všech úrovních biologického a biomedicínského výzkumu. Cílem je nalézt a zpřístupnit technologie, které umožňují zobrazení dynamických procesů v buňce a v lidském těle. Tyto technologie nabízejí optický mikroskop omezený fyzikálními vlastnostmi světla a elektronový mikroskop, který je schopen pracovat pouze s velmi tenkými vzorky.

Cena speciálního mikroskopu se dnes pohybuje v řádech 30 až 50 milionů korun, takže není pro všechny instituce snadno dostupný. V rámci projektu Euro-BioImaging bude zmapován současný stav zobrazovacích pracovišť v Evropě, včetně jejich vybavení a možností externího přístupu pro vědce odjinud. To následně vyústí ve vytvoření jejich celoevropské sítě.

Do sítě Euro-BioImagingu by měla být zařazena špičková pracoviště v rámci EU. „Projekt tak výrazně zlevní náročný výzkum a zajistí přístup vědců ke špičkovým, ale velmi drahým zobrazovacím technologiím," říká prof. Pavel Hozák z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR, člen řídicího výboru projektu, který je zároveň českým koordinátorem v přípravné fázi projektu, věnující se otázkám vzdělávání a školení. Přípravná fáze projektu „Euro-BioImaging" bude probíhat do roku 2013. 

Singapurská perla

Jako perlu asijské architektury můžeme označit Muzeum vědy a umění v Singapuru. Je součástí komplexu Marina Bay Sands, který byl oficiálně otevřen letos v únoru a zahrnuje také kasina a resort. Architektonické řešení je úžasné. Kombinuje tvar lotosového květu a ruku, kterou si lidé podávají na uvítanou. Specialisté oceňují originalitu koncepce. Jde totiž o první muzeum, jež spojuje netradičním způsobem vědu a umění. Jeho 21 galerií obsahuje velký výstavní prostor (6 000 m2). Vedle pestrobarevného spektra výstav uměleckých artefaktů a vědeckých prací zde hrají důležitou roli také média, nové technologie, design a jedinečné architektonické prvky. Trvalá výstava ArtScience představuje kreativitu jako ojedinělý fenomén zprostředkující dialog mezi vědou a uměním.

Anotace
Komplex Marina Bay Sands

V jedné galerii se návštěvník může těšit létacím strojem Leonarda da Vinciho, v jiné třeba rybou-robotem.

Náklady na komplex, jehož autorem je proslulý izraelský architekt Moshe Safadie,  dosáhly pěti miliard dolarů. Jistě není bez zajímavosti, že dešťová voda, jež stéká po prstech ruky, se zachycuje a recykluje k dalšímu použití. 

Anotace
Muzeum vědy a umění v Singapuru

Křižníky s turisty

Letos vyvezla první rekreanty na první výletní projížďku na Bahamy další z turistických megalodí. Kolos nese hrdý název Disney Dream a rozšířuje tak flotilu Disney Cruise Line. Navazuje na předchozí dva křižníky Disney Magic a Disney Wonder, ale má téměř dvojnásobnou kapacitu. Celkem 340 metrů dlouhá loď je určena pro čtyři tisíce zábavychtivých turistů. O jejich pohodlí se stará 1 458 členů posádky. Na čtrnácti palubách nabízí nejen restaurace, bary, kavárny, čítárny, tělocvičny, kino a divadelní sál, ale také tři bazény a velký vodní tobogán. Uzdu své fantazii popustili designéři interiérů a nechali se především inspirovat stylem filmových grotesek studia Disney. Tato loď snů byla postavena v loděnici Meyer Werft v Papenburgu v Německu. V přítím roce by se měla flotila rozšířit o další turistický křižník - Disney Fantasy. Je samozřejmé, že takové obrovské parníky kladou velké nároky na konstruktéry, kteří využívají nejmodernější techniku nejen v rámci navigace řízení lodi, ale také pro komfort cestujících.

Anotace
S velkou slávou zahájil svůj provoz křižník Disney Dream

Do příštího roku přibude na světových mořích 31 nových výletních obrů s kapacitou 76 tisíc lůžek. Už poslední léta naznačují tendenci k stále větším turistickým hotelům, jež se plaví mezi nejatraktivnějšími destinacemi. Dvě třetiny nových plavidel nabízejí místa pro více než 2 000 cestujících a patří tak bezesporu do kategorie megalodí. Na vrcholu tohoto vývoje se pohybuje Oasis of the Seas s kapacitou 6 400 lidí.

Anotace
Skutečnou atrakcí je vodní tobogan

V současné době se po mořích plaví celkem 310 turistických lodí, jež mohou přepravovat až 370 tisíc lidí. Jsou to luxusní paláce s garážemi, tělocvičnami, bazény, restauracemi, divadelními sály, nákupními centry, bruslařskými dráhami a kasiny.

Anotace
Exkluzivní interiér nezapře inspiraci ve filmých pohádkách

Největší solární loď

Nedávné ničivé vlny tsunami neohrozily největší solární loď na světě, která se v květnu přiblíží k Austrálii. Celkem 31 metrů dlouhá jachta Turanor chce být prvním plavidlem, které poháněné pouze solární energií dokáže obeplout svět. Celý projekt byl nazván PlanetSolar a jeho hlavním úkolem je propagace sluneční energie.

Anotace
Solární jachta Turanor

Katamarán odstaroval loni v Monaku a na jeho palubě je instalováno 38 000 solárních článků. Zabírají plochu 600 m2. Energie získaná ze solárních článků se skladuje v lithio-iontových bateriích. Cestovní rychlost jachty dosahuje 7,5 uzlu a takto rychle může plout bez dobíjení akumulátorů tři dny. Stejně rychle se pohybují například velké ropné tankery. Při nižší rychlosti může plout bez dobíjení až patnáct dní.

Cesta kolem světa by měla jachtě trvat 160 dní. Popluje především v rovníkových oblastech, aby dokázala maximálně využít slunečního svitu. Finančně za projektem stojí německý podnikatel Immo Ströher, který je propagátorem využívání solární energie a majitelem loděnice Knierim Yachtbau, která katamarán postavila.

Karel Sedláček

pressin@iol.cz

On-line verzi časopisu MM Průmyslové spektrum si můžete nově zakoupit na digitální trafice PUBLERO.

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Výzkum/ vývoj
Ekologie
Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Energetické strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: