Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Atraktivní projekty - Vídeň: Víc než nádraží
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Atraktivní projekty - Vídeň: Víc než nádraží

Letos v listopadu bude dokončena výstava BahnhofCity Wien West, jež znamená víc než nádraží. Spojuje v sobě totiž cestování, nákupy i práci a nabídne nejen cestujícím, ale i obyvatelům ze širokého okolí komfortní služby. BahnhofCity Wien West je ovšem pouze jedna část velkolepého projektu.

Hlavní nádraží představuje klíčový projekt města Vídně a symbolizuje funkci křižovatky. Pro rakouskou metropoli má význam jak z pohledu moderního dopravního uzlu, tak z hlediska hospodářského a politického rozvoje města. Stavbu financují rakouské dráhy jednou miliardou eur, město Vídeň vyčlenilo v rozpočtu půl miliardy a zbytek nákladů poskytují soukromí investoři. Částkou dvaašedesát milionů eur přispívá i Evropská unie, neboť Vídeň leží na třech železničních tazích evropského významu. Důvody pro výstavbu nádraží byly však také ekonomické. Stavba zaměstná po dobu několika let několik tisíc lidí. V Bahnhof City pak nalezne práci přes dvacet tisíc lidí.

Anotace
Celkový pohled na model nového Hlavního vídeňského nádraží a nové budovy

Jak to začalo

Obvykle dobře informované archivní prameny uvádějí, že se o výstavbě nového hlavního nádraží ve Vídni diskutuje asi sto padesát let. Konkrétnější podobu však vize začaly nabývat až v roce 2004. A o dva roky později odsouhlasilo městské zastupitelstvo projektový záměr. Za začátek výstavby samotné železniční stanice můžeme považovat rok 2009 s plánovaným zprovozněním v roce 2012. Úplné dokončení stavby je plánováno na rok 2015.

Anotace
Velká pozornost byla od samého začátku věnována životnímu prostředí.

Hlavní nádraží bude mít celkem dvanáct nástupišť. Některá budou sloužit rychlodráze a regionálním spojům. Sedm jich je vyhrazeno pro dálkovou dopravu. Počet cestujících je odhadován na 145 000 denně, protože každodenně tudy projede tisíc vlaků.

Zahájení projektu předcházela široká veřejná diskuse. Lidem v okolí se totiž rozsáhlý stavební zásah nelíbil. Tak je to ostatně vždycky. Ať už se budují dálnice nebo stavějí mrakodrapy. Vznikaly různé občanské iniciativy i neřízené diskuse. Magistrát i jednotliví investoři, projektanti, architekti, inženýři i další experti museli trpělivě několik let odpovídat na oprávněné i hloupé otázky. Ostatně, dodnes - i když už v mnohem menší míře - musejí odborníci odpovídat na různé námitky z řad málo informované veřejnosti. Ani jediný dotaz ani jediný názor nesmí zůstat nevyslyšen.

Anotace
Nové hlavní nádraží působí vzdušně a příjemně.

Loni dokonce na staveniště postavili nejvyšší dřevěnou rozhlednu v Evropě.

Návštěvníci se tak mohou podívat z výšky šestašedesáti metrů na stavbu právě vznikajícího komplexu hlavního nádraží. Věž vyrostla na rohu ulice Sonnwendgasse-Favoritenstraße. „Nádražní panoráma" je zkonstruováno z hotových dílů ze smrkového dřeva. Na ploše 550 m2 nabízí informační centrum obsáhlou výstavu.

Ohleduplně a ekonomicky

Největší důležitost přikládali projektanti Hlavního nádraží šetrnému zacházení se životním prostředím. Provedli tři zásadní zkoušky dopadu projektu na život v okolí stavby z různých pohledů. Jednalo se zejména o klimatickou zátěž, dopad na podzemní vodu, zvýšení škodlivých emisí ve vzduchu, hlučnost a další. Muselo být například použito 14 000 protihlukových oken a 8 kilometrů protihlukových stěn.

Anotace
Atraktivní řešení nástupišť

Stejně vysokou prioritu má energetická náročnost projektu. Tyto požadavky byly zohledněny jednak v samotném architektonickém řešení jednotlivých budov, jednak v stavebnětechnickém provedení.

Anotace
Elegantně řešený interiér odbavovací haly

Autoři měli na mysli také nejmodernější klimatizační, chladicí a větrací systémy.

Bahnhof City bude z 99 procent závislé na geotermální energii a dálkovém rozvodu tepla. Při projektování se šlo do nejmenších detailů, například se řešila taková zdánlivá maličkost, jako je průvan. Připomeňme, jakému mrazivému průvanu jsou vystaveni cestující na nástupištích v pražském metru. Stavbaři přizvali experty na problematiku vzdušného proudění z výzkumného ústavu Arsenal Research, aby vypočítali odpovídající „větrnou pohodu".

Propojení s městskou sítí

Projekt hlavního nádraží o celkové rozloze 109 hektarů je nyní nejdůležitějším v infrastruktuře města. Pouze dva a půl kilometru vzdušnou čarou od chrámu sv. Štěpána v centru města vzniká celá nová čtvrť města, jejímž srdcem je Hlavní nádraží.

Centrální průjezdné nádraží umožňuje cestujícím přímé a rychlé spojení a pohodlné přestupování na jednom a tomtéž nástupišti. Metrem trasy U1 je nové nádraží přímo napojeno na síť metra. Prodloužená trasa tramvaje D, autobusy 13A a 69A, trasa tramvaje O a 18, jakož i regionální autobusy garantují napojení na přilehlé území. Plánováno je také, že jižní část městské čtvrti bude později napojena na trasu metra U2.

Příchod do metra a na nástupiště S-Bahn je přímý, z nádražní budovy vede podzemní pasáží z nově zařízené moderní stanice Südtiroler Platz. Na prostranství před jižní částí nádraží budou místa pro vozy taxi a pro nutnou vykládku (Kiss&Ride), stání pro hendikepované a pro jízdní kola. Také podzemní garáž je dosažitelná z jižního prostranství před nádražím. Díky nové kolejové spojce budou vlaky S-Bahnu, regionální a dálkové vlaky směřovat přes Hlavní nádraží Vídeň na letiště Schwechat.

Anotace
Celý projekt v sobě integruje železniční uzel, kancelářské prostory a rezidenční bydlení.

Moderní železniční komplex

Asi sto kilometrů nových kolejí, tři sta nejmodernějších výhybek a síť signálních zařízení dělají z nádraží vysoce výkonný dopravní uzel.

Podíl železniční infrastruktury na celém projektu - to znamená kolejiště a budovy - se rozpíná na 50 hektarech. V jeho rámci bude do roku 2014 rozsáhle sanováno či rozšířeno nebo kompletně obnoveno devět mostních konstrukcí na tratích směřujících k novému hlavnímu nádraží.

Srdcem ústředního nervového systému hlavního nádraží je nově zřízené stavědlo Jih, které zahájilo provoz již loni. Ve vysoce moderně řešené budově jsou položeny stovky kilometrů kabelů, jež z osmi terminálů řídí veškerý železniční provoz. Řídicí a zabezpečovací systémy v sobě integrují nejnovější vědeckotechnické poznatky. 

Na stavbě nového nádraží pracuje od loňského dubna asi 500 stavebních dělníků a techniků. Podzemní podlaží s garážemi pro stanici a nákupní centra jsou již vybetonována. Na konci roku 2010 byly vyzvednuty hybridní nosné konstrukce přes hlavní rozdělovací halu. Nyní se budují jižní nosníky přes kolejiště, aby od poloviny letošního roku mohla začít montáž prvních dílů konstrukce kosočtvercové ocelové střechy o rozloze 25 000 m2.

Anotace
Hlavní vstup do nádražní budovy

V komplexu bude umístěna také nová centrála Rakouských drah ÖBB. Za projektem stojí vídeňské architektonické studio Zechner & Zechner. Vlastní stavební práce začínají letos a dokončení projektu je plánováno na rok 2014. Společnost ÖBB bude do svého nového sídla, ve kterém bude pracovat 1 600 zaměstnanců, investovat 69 milionů eur.

Komplex se bude skládat ze tří traktů, nejvyšší stavba se čtyřiadvaceti patry bude měřit 88 metrů, nižší objekt 67 m. Hrubá podlažní plocha bude činit 46 000 m2. V přízemí budovy počítá projekt s obchody, zázemím pro policii a sociálními zařízeními. Až nad nimi budou umístěny kanceláře ÖBB.

Motel One

Letos v listopadu bude v BahnhofCity Wien West slavnostně otevřen první hotel v konceptu Motel One. Nabízí 441 pokojů ve třídě 2*+ za velmi výhodné ceny, tedy od devětašedesáti eur. Základem úspěchu každého hotelu je jeho poloha. V tomto ohledu má novinka velkou výhodu v tom, že je postavena přímo na nádraží a propojena s nákupním centrem. Umístění motelu je výhodné jak pro lidi na služebních cestách, tak i pro turisty. 

Anotace
Motel One přivítá první hosty letos v listopadu.

Čtvrť plná slunce

Letos začínají přípravné práce pro stavbu prvních kancelářských budov v části Belvedere a od začátku roku 2012 budou stavěny první byty ve Sluneční čtvrti (Sonnenviertel).

Stavba zaujímá asi pětatřicet hektarů na bývalém prostoru starého Jihovýchodního nádraží. Po svém dokončení se stane novým domovem pro 13 000 lidí. Ekologicky promyšlené rezidenční budovy situované do nového parku o rozloze asi osm hektarů slibují komfortní bydlení i relaxaci. Nový vzdělávací campus v centru čtvrti je určen pro děti do čtrnácti let. Komplex doplní síť cyklostezek, běžeckých tratí a hřišť.

Aby se stal v nadcházejících letech nejdůležitější záměr Vídně podle plánu skutečností, investuje do tohoto úmyslu město přes 500 milionů eur. 

Karel Sedláček

pressin@iol.cz

Foto: ÖBB/Aldinger & Wolf

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Výzkum/ vývoj
Ekologie
Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Vzduchotechnika/ klimatizace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: