Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Automatizace v Brně
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Automatizace v Brně

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně odstartuje již za necelé čtyři měsíce. Zastoupeny zde budou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Proto i v letošním roce se v jeho prostorách setkají mimo jiné firmy z oblastí automatizace a pneumatických prvků.

„Tento obor bývá tradičně dobře obsazen,“ hodnotí Michalis Busios, ředitel veletrhu MSV, a dodává: „Mezi přední vystavovatele ze zmíněných oborů na letošním MSV patří například společnosti GF Machining Solutions, Kovosvit MAS, Misan či TDZ Turn, IMI International, Pneumax Automation a samozřejmě též Stasto Automation. Obor pneumatických prvků je umístěn v hale V, přičemž vždy vystavuje hodně tuzemských firem, ale i společnosti například z Rakouska a Polska.“

Revoluční novinky

Na názor ohledně trendů v oboru automatizace a také na plány pro letošní veletrh jsme se zeptali právě ve společnosti Stasto Automation. Tomáš Jahn, její šéf marketingu, nám řekl: „Naše společnost se během více než čtvrt století působení nejen na českém trhu stala spolehlivým obchodním partnerem stovek firem, a spojuje tak komplexní nabídku produktů v oblasti pneumatických prvků, průmyslových armatur a automatizace, vše ‚made in Europe‘. Již 25 let nabízíme unikátní kombinaci produktů a služeb, díky kterým jsme se stali významným dodavatelem automatizačních komponentů do mnoha branží a spolehlivým partnerem stovek firem.“


„Naše společnost spojuje komplexní nabídku produktů v oblasti pneumatických prvků, průmyslových armatur a automatizace, vše ‚made in Europe‘,“ říká Tomáš Jahn.

Jedním z produktů, který se společnost Stasto Automation rozhodla představit na MSV v Brně je revoluční koncept v komunikaci a ovládání ventilů s technologií + Smart. Jedná se o zcela nové rozhraní, ve kterém je integrováno hned několik způsobů komunikace, kontroly a následné diagnostiky fungování ventilu nebo kompletního celku.

Jedním z produktů, který se Stasto Automation rozhodla představit na MSV je revoluční koncept v komunikaci a ovládání ventilů s technologií + Smart.

Speciální akce

Největší a nejvýznamnější tuzemský veletrh odráží stav české ekonomiky, která je v současné době skutečně ve formě, především v oblasti průmyslu. O účast na MSV je proto v posledních letech enormní zájem, zejména mezi zkušenými profesionály, ale například též mezi studenty odborných škol.

Struktura samotného MSV zůstává zachována, takže se veletrh opět člení do oborů zastupujících všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.
Chystají se také specializované výstavní akce zviditelňující 3D tisk, robotizaci nebo spolupráci průmyslu a vysokých škol (Transfer technologií a inovací). Součástí veletrhu opět bude soutěž Zlatá medaile MSV o nejlepší inovativní exponáty a rozsáhlý odborný doprovodný program.

„Rádi bychom podpořili také začínající inovační firmy a start-upy,“ uvedl ředitel akce Michalis Busios. „Dalším zvýrazněným tématem tak bude oblast Investiční příležitosti – start-up projekty, nové nápady, inovace jako příležitost. Také se letos zaměříme na nový obor, který bude zároveň zvýrazněným tématem. Jde o cirkulární ekonomiku, tedy trend, který je základním principem udržitelného průmyslu a otevírá firmám nové příležitosti.“

Hana Janišová

jpalupa@bvv.cz

 

Další články

Průmysl 4.0
Novinky z veletrhů a výstav
Pneumatické prvky/ kompresory

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: