Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Automatizovaná výroba dílenského nábytku
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Automatizovaná výroba dílenského nábytku

Rodinný podnik Polak cz má bohatou historii v oblasti zpracování plechů. Od dob výstředníkových lisů, na kterých společnost začínala, se toho mnoho změnilo. Jednatel a zakladatel společnosti Petr Polák si pochvaluje velký progres v technologiích zpracování plechů i v automatizaci. I přes nízký stav zaměstnanců díky automatizaci a vysokým výkonům strojů Trumpf si může dovolit dále rozšiřovat výrobu.

V době, kdy pan Polák dodával komponenty z plechu firmě na výrobu odsávacích zařízení, pocítil potřebu kvalitního dílenského nábytku. Na českém trhu v té době žádný výrobce dílenského nábytku nebyl. Vyrobil první stoly pro svou vlastní potřebu a s tím přišla také myšlenka vyrábět nábytek i pro ostatní dílenské provozy. Vybudoval vlastní výrobní základnu a vytvořil tím trh dílenského nábytku v Čechách. Vzpomíná, že na začátku měli při výrobě k dispozici pouze výstředníkové lisy, kdy každý otvor musel být nastavován ručně pomocí pravítek a výroba tak byla poměrně zdlouhavá a časově náročná. Dnes strojní park společnosti Polak cz disponuje moderními děrovacími centry Trumpf s vysokou mírou automatizace.


První stroje, které si společnost Polak cz od Trumpfu pořídila, jsou děrovací centra TruPunch 3000.

Dílenský nábytek společnosti Polak cz se vyznačuje jednoduchými kubistickými tvary, stavebnicovou konstrukcí, pěkným designem a vysokou kvalitou opracovaných dílů. K jeho výrobě jsou využívány nejmodernější technologie a vysoká míra automatizace. Pan Polák se na Svitavsku potýká s nedostatkem pracovních sil, a tak rozhodnutí investovat do automatizace bylo nasnadě. S automatizací zpracování plechů pomohla společnost Trumpf.


Na strojích TruPunch lze vedle různých otvorů vyrábět také např. prolisy různých tvarů nebo závity.

Výkonné stroje a zařízení s automatizací

Tabule plechu z konstrukční oceli třídy 10 a 11 tloušťky od 0,7 mm do 3 mm jsou ukládány do velkokapacitního skladu Stopa, odkud jsou samotnými děrovacími centry TruPunch podle výrobního plánu vyvolávány a zakládány do strojů. Instalace automatizovaného skladu byla realizována v režii společnosti Trumpf ve spolupráci s výrobcem skladového systému Stopa. Projekt začlenění automatického skladu do výroby je nyní ještě v procesu dokončování. S novým skladem byl pořízen také nový děrovací stroj TruPunch 5000 s vyšším výkonem, než mají stávající dva stroje TruPunch 3000, které je potřeba ještě přemístit a do nového výrobního layoutu napojit.

TruPunch 5000 je vysoce produktivní děrovací centrum, které umožňuje velmi flexibilní výrobu malých, středních i velkých sérií plechových dílů. Vysoká produktivita je mj. dosahována pomocí nejmodernějších komponent. Bezvůlové pohony dovolují nejvyšší zrychlení os a vysoká rotační rychlost osy C umožňuje extrémně rychlé tváření závitů a produktivní zpracování složitých kontur. Díky výkonnému hydraulickému pohonu lze vysekávat rychlostí až 1 600 zdvihů za minutu a signovat rychlostí až 2 800 zdvihů za minutu. S inteligentními automatizačními prvky, které zajišťují automatické založení materiálu do pracovního prostoru stroje včetně automatického odebírání a třídění hotových dílů, a chytrými funkcemi byla zvýšena produktivita a procesní spolehlivost. ToolMaster Linear pro až devadesát nástrojů zaručuje jejich rychlejší výměnu. Vratné upínací čelisti zajišťují maximální kvalitu a přesnost dílů. Samozřejmostí je práce bez poškrábání.


Poslední investicí do modernizace strojního parku společnosti Polak byla instalace automatizovaného skladového systému Stopa a výkonnější děrovací centrum TruPunch 5000.

Automatizovaný skladový systém Stopa má kapacitu přes 800 pozic. Veškeré pohyby materiálu ve skladu provádí centrální obslužná jednotka, která se stará o vnitřní toky materiálu a zásobování periferií pomocí skladových vozíků.

Tyto technologie, ve spojení s řídicím systémem od stejného dodavatele, umožnily přímé propojení jednotlivých výrobních zařízení, což zamezilo chybám ve výrobním procesu a zbytečným prostojům. Další výhodou jsou minimální nároky na kapacitu obslužného personálu a vysoká produktivita celé výrobní linky. Pan Polák je s novou investicí velmi spokojen. Chválí si přístup společnosti Trumpf i vysokou kvalitu a přesnost strojů. Již nyní jsou naplánované další nákupy. Obnovu by si zasloužil také strojní park ohraňovacích lisů. Chybí i automatizovaná ohýbačka, kterou společnost Trumpf teprve zařazuje do svého produktového portfolia. Ve chvíli, kdy budou k dispozici ohýbací lisy s patřičnou automatizací, plánuje pan Polák jeho pořízení.


Naohýbané plechy do požadovaných tvarů jsou svařovány patentovanou technologií odporového svařování.

Jak vzniká dílenský nábytek?

Tabule plechu jsou vyvolány ze skladu ke strojům TruPunch. Zde jsou zpracovány podle potřeby do tzv. rozvinutého tvaru. Na strojích TruPunch lze vedle různých otvorů vyrábět také např. prolisy různých tvarů nebo závity. Díky této funkci odpadá hned několik výrobních operací a samozřejmě nutný přesun k patřičným strojům. Rozvinutý plech je poté zpět uložen do automatizovaného skladu a vyvolán až k další výrobní operaci, kterou je ohýbání do požadovaných tvarů na ohraňovacích lisech a v ohýbačce. Díly se následně skládají dohromady do stavu hotového výrobku a svařují se patentovanou technologií odporového svařování. Proces svařování je také automatizován. Nakonec se jednotlivé sestavy lakují na automatické lakovací lince.


Také lakovací linka je plně automatizována. Hotové výrobky zde dostávají požadovaný odstín.

Automatizovaný sklad je podle pana Poláka řešením zejména pro snížení manipulace s materiálem a úspory času. Sklad ale perfektně zvládá také veškerou administrativu – evidence, účetnictví, skladové hospodářství atd. Primárním motivem zavádění automatizace ale bylo hlavně odstranění fyzické námahy a zvýšení produktivity při udržení stávajícího počtu pracovníků. Nyní probíhá výroba dílenského nábytku Polak cz ve třech směnách od pondělí do pátku. Díky novým technologiím a automatizaci bude možné zkrátit pracovní dobu na dvě směny. V současnosti jeden operátor obsluhuje dva stroje, v budoucnu by měl zvládat obsluhovat stroje tři.


Ukázka dílenského nábytku

Každé zdravé a úspěšné podnikání zpravidla přináší nárůst zakázek a zvyšování objemů zpracovávaného materiálu. Pan Polák se však nikam bezhlavě nechce hnát. Velkou váhu klade zejména na vlastní vývoj, kvalitu produktů a servis pro zákazníka (dodržení dodacích termínů apod.). Nicméně zpracování několika tisíc tun ocelových tabulí plechu ročně si již řádnou automatizaci zaslouží.

Eva Buzková

Eva.buzkova@mmspektrum.com

https://www.polakcz.cz

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: