Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Automatizovaný svět výroby zítřka
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Automatizovaný svět výroby zítřka

Na předním světovém veletrhu Laser World of Photonics, který se bude konat ve dnech 24. až 27. června 2019 v Mnichově, představí přes 1 300 vystavovatelů, předních výrobců a výzkumných ústavů řešení šitá na míru pro vysoce automatizovaný svět výroby zítřka. Veletrh se koná v pěti halách mnichovského výstaviště na výstavní ploše 55 000 m2.

Těžištěm veletrhu je výroba laserů pro Průmysl 4.0, zařízení pro zobrazování a senzorika pro pečlivě střežené průmyslové procesy.

Vůdčí světový veletrh Laser v Mnichově představí fotoniku pro síťovou produkci, představí také celou řadu moderních řešení v oblasti zobrazování a senzoriky i lasery jako nástroj volby pro výrobu lodního trupu až k mikročipu. Zastoupení na veletrhu dále naleznou komponenty, moduly a systémy pro průmysl a výzkum. Také rámcový odborný program World of Photonics Congress 2019 bude zaměřen na lasery pro výrobu.

Laserové systémy pro výrobu

Laser World of Photonics 2019 v Mnichově představí celou dynamiku vývoje moderních laserových procesů ve výrobě. V centru pozornosti jsou inovace od zhruba 350 vůdčích vystavovatelů se zaměřením na lasery a laserové systémy pro výrobu. Témata rámcového programu, jako např. Application Panels, budou diskutovat budoucnost laserů v mikroelektronice a elektromobilitě a také pokroky ve Fotonice 4.0. A kromě toho veletrh nabízí čtyřdenní prezentaci LiM 2019 – Lasers in Manufacturing.

Průmyslové procesy dnes běží rychlostí světla: loděnice řežou a svařují laserem obrovské ocelové konstrukce pro nákladní či výletní lodě; automobilový, letecký a strojírenský průmysl rovněž sází na bezkontaktní nástroje využívající světlo, stejně tak i výrobci plastů, skla a elektroniky. Lasery totiž lze v senzoricky střežených procesech precizně řídit, neopotřebovávají se – a navíc také mají výhodu zpracování rychlostí světla.


Lasery v automobilovém průmyslu se používají již relativně dlouhou dobu pro mnoho různých aplikací od svařování až po dělení materiálů…

Spektrum využití laserů v průmyslu se neustále rozšiřuje. Řežou, děrují, svařují, pájí, strukturují, vytvrzují nebo označují a kódují. Podrobnější informace poskytuje skupina expertů pro Fotoniku 4.0, iniciovaná společností Spectaris, která vystoupí 27. června 2019 v deset hodin na odborném fóru Photonics Forum v hale A3.


 stále častěji však nacházejí uplatnění také v dalších oblastech výroby – a to bude hlavní téma veletrhu Laser World of Photonics, pořádaného od 24. 6. do 27. 6. v Mnichově.

Bezkontaktní kontrola

Zobrazovací systémy a senzory tvoří nervový systém v oblasti Internet of Things (IoT). Optické měřicí postupy umožňují bezkontaktní stoprocentní kontrolu kvality v průmyslu. V oblasti výzkumu umožňují pronikavý vhled do nanokosmu a vesmíru. Hyperspektrální analytika zabezpečuje rychlá laboratorní vyhodnocení.

Jednofotonové měřicí přístroje připravují cestu pro kvantové zobrazování. V klíčové oblasti zobrazování a senzoriky prezentuje veletrh koncem června v Mnichově moderní zobrazování a senzoriku i nejvýznamnější mezinárodní hráče.

Podporu pro české a slovenské vystavovatele a návštěvníky v podobě vstupenek, výstavní plochy či ubytování během veletrhu zajišťuje společnost Expo-Consult+Service -  můžete nezávazně poptat.

Messe München International

Ing. Jaroslav Vondruška

vondruska@expocs.cz

https://messe-muenchen.de/de/

 

Další články

Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: