Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Balíček pro monitoring a diagnostiku stavu strojů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Balíček pro monitoring a diagnostiku stavu strojů

V době krize často vznikají inovativní projekty, které zefektivňují procesy, a tím pádem šetří finanční i lidské zdroje. Jeden takový vznikl i v SKF. Startovní balíček Plug and Play nabízí senzor QuickCollect spolu s aplikací SKF Pulse, díky níž můžete snadno kontaktovat odborníky ze SKF.

Senzor SKF QuickCollect, určený pro pochůzkový monitoring a diagnostiku stavu strojů, už pravděpodobně znáte. Ve zkratce tento senzor funguje tak, že jej přiložíte ke stroji a on primárně díky vibracím a teplotě monitoruje stav daného stroje. Data z tohoto měření lze ukládat do aplikace či na cloud. Prostřednictvím těchto úložišť je lze předávat Centru vzdálené diagnostiky, které je v České republice v Ostravě. Zde odborníci z SKF daná data vyhodnotí a zašlou uživateli report obsahující doporučení například pro údržbu či opravu stroje. Tyto služby si zájemci mohou dlouhodobě zajistit například díky programu SKF Premium či SKF Rotation for Life. 

Monitoring stroje prostřednictvím senzoru SKF QuickCollect a aplikace SKF Pulse. (Zdroj: SKF)

Aplikace SKF Pulse

Tento proces může nyní být ještě o něco jednodušší, a to díky aplikaci SKF Pulse. Pomocí této aplikace lze jednoduše predikovat problémy, které mohou s rotačními zařízeními nastat. Počáteční balíček nabízí přístup ke klíčovým datům za pomoci jednoduchých nástrojů a umožňuje tak předcházet neplánovaným odstávkám. Monitorování stavu strojů je velmi jednoduché – stačí k němu přenosný senzor, jako je SKF Quick Collect, a mobilní aplikace. Obojí je uživatelsky velmi intuitivní a vše lze zvládnout bez školení, i když i tuto možnost SKF nabízí. Senzor spolu s aplikací SKF Pulse rychle monitoruje zdraví stroje a identifikuje problémy ještě předtím, než naruší výrobu, a to na základě dat ohledně vibrací a teploty. S vyhodnocením dat pak pomohou experti ze SKF, které mohou uživatelé snadno kontaktovat prostřednictvím aplikace. Aplikace SKF Pulse je dostupná na Apple App Store a Google Play.

Balíček Plug and Play

Co všechno balíček Plug and Play obsahuje? Jednak senzor QuickCollect, který bezdrátově měří vibrace a teplotu, a jednak aplikaci SKF Pulse, kterou uživatel může snadno se senzorem propojit a jejím prostřednictvím sbírat, ukládat a sdílet data získaná senzorem. Prostřednictvím aplikace je možné se také spojit s Centrem vzdálené diagnostiky (tzv. REP Centrum), tím pádem máte odborníky ze SKF doslova na dosah ruky. Balíček zajišťuje dále i přístup ke školení poskytovanému firmou SKF. 

Balíček Plug and Play pro monitoring a diagnostiku stavu strojů. (Zdroj: SKF)

Programy SKF Premium a SKF Rotation for Life

Na startovní balíček Plug and Play lze navázat jedním z dlouhodobých programů SKF Premium nebo SKF Rotation for Life. Program SKF Premium pomáhá zákazníkům používajícím ložiska SKF identifikovat skutečné požadavky na údržbu a provoz a zajistit jim tak možné úspory nákladů. Jedná se vlastně o typ servisního kontraktu, který se zaměřuje na výkonnost konkrétních rotačních zařízení a doplňuje rámcový kontrakt nákupu produktů.

Program SKF Rotation For Life zaručuje spolehlivost a dostupnost vybraných klíčových rotačních strojů a snižuje tak zákazníkům celkové náklady na jejich vlastnictví v průběhu sjednaného období smlouvy. Balíček služeb Rotation For Life je poskytován za pevný nebo flexibilní měsíční poplatek a zaměřuje se na smluvně stanovené výkonnostní cíle. Jeho součástí může být posouzení strategie náhradních dílů a zásob, posouzení vybraných klíčových rotačních strojů z hlediska spolehlivostního inženýrství a dodávka ložisek v dlouhodobém výhledu. SKF Rotation For Life zahrnuje široký rozsah možností nabízených společností SKF v jedinečném balíčku přizpůsobeném podle konkrétních potřeb zákazníka. Součástí dodávky ložisek tak může být správa mazání, těsnění, výrobky pro měření a diagnostiku stavu strojů, služby vzdálené diagnostiky, analýza kořenových příčin selhání, kontrola kvality, mechanické služby (montáž, demontáž a renovace ložisek), školení a další služby.

SKF CZ

 

Další články

Průmysl 4.0
Informační technologie/E-business
Převody/pohony/ložiska/spojky
Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: