Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Bez motivace není akce
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Bez motivace není akce

Motivace je z dlouhodobého hlediska jedním z nejvíce diskutovaných témat. O motivaci mluvíme v kontextu svého vlastního fungování, v kontextu fungování s druhými lidmi, mluvíme o ní v práci, v rodině, u dětí i u dospělých. Proč tomu tak je?

Už samotný původ tohoto slova nám poskytne odpověď. Slovo motivace vychází z latinského movere tedy hýbati, pohybovati. Proto tedy, pokud chceme něco rozhýbat, chceme zkrátka zařídit, aby se něco dělo, je motivace nezbytná.

S motivací to však není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Často můžete slyšet věty jako „Potřeboval by namotivovat“ nebo „Motivujte svůj tým“ a podobné. Už ze samotné definice motivace to ale není možné, protože motivace je něco, co nám musí být vlastní. Co je naše, interní. Pokud se nad motivací zamyslíte, jistě si vzpomenete, že na každého platí něco jiného. A o tom to přesně je. Každý slyší na to, co s ním vnitřně rezonuje. Proto ve své podstatě nemůžeme motivovat druhého člověka. Můžeme ale rozeznít tu správnou strunu jeho vnitřní motivace. A pokud se nám to povede, dokážeme uvést věci do pohybu. Otázkou tedy je, která je ta správná struna vnitřní motivace a jak ji najít. Jak tedy na to?

Umět naslouchat

U vás samotných stejně jako u druhých bude překvapivě platit stejný postup zjištění vnitřní motivace. A tím základním kamenem je rozhovor. Ať už váš vnitřní rozhovor se sebou samými, anebo rozhovor s druhými lidmi. Zásadní však je kvalita tohoto rozhovoru. Pokud se ale jedná o motivaci, je důležité ještě více než kdy jindy nepřinášet do rozhovoru žádné domněnky či předpoklady a obecné pravdy. Důležité je zůstat otevření a umět naslouchat. Obrňte se trpělivostí a připravte se na to být zvídaví jako malé děti. Tím nejdůležitějším je odstranit bariéry, které máte vy sami nebo druhá osoba v hlavě, a potom poskytnout prostor pro představivost a nechat ji vykreslit optimální stav. A to co nejdetailněji. V takovém rozhovoru potom vy sami nebo druhá osoba opravdu zjistíte, jaká jsou vaše či jeho nebo její vnitřní přání, a co by tedy mělo být tím motorem, který vás nebo druhé nastartuje. Až tedy odstraníte bariéru a vytvoříte detailní představu toho, jak má vše vypadat, ptejte se. Ptejte se na každý detail, na každou maličkost. Nepředjímejte. Pokud vám někdo řekne, že chce žít v horách, zkoumejte, jaké hory to budou, kde bude žít, co uvidí z okna. Zkoumejte každý detail. Rychle zjistíte, že to nejsou ty samé hory, jaké jste si představili vy sami. A současně tak pomůžete druhému jeho představu vykreslit. Naše představy se totiž stávají realitou teprve tehdy, pokud jim věnujeme dostatek pozornosti a vykreslíme je do detailu. Stejně jako při stavění domu. Bez detailních plánů sice budete vědět, jak by dům měl vypadat, ale nebudete schopni ho vybudovat. Proto potřebujete detailní plány. Protože chcete svou vizi zhmotnit a převést v život.


Je třeba najít ty, kteří v týmu dokáží vždy zdvihnout vlnu pozitivní energie.

Vnitřní motor

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud budeme mluvit o týmové motivaci, dostáváme se ještě na méně pevnou půdu. Jak dokážete zjistit vnitřní motory jednotlivých lidí, pokud jsou ve skupině? Velmi obtížně. Musíte tedy znát vnitřní motivaci každého jednotlivce a teprve s tou později začít pracovat ve skupině. Přidat k ní projevy daného člověka ve skupině, jeho tendenci nechat se ovlivnit druhými, nebo naopak ovlivňovat druhé. Jeho schopnost odnést si do soukromého života energii a náboj, který ve skupině vznikl. Využít podpůrné prvky, které vám tým poskytne. Najít ty, kteří v týmu dokáží vždy zdvihnout vlnu pozitivní energie. Klíčem ale vždy bude začít od znalosti jednotlivců. Až ji budete mít, bude pro vás práce s týmem hračkou. A ke znalosti jednotlivců je nejsnazší cestou začít znalostí sebe. Pojďme tedy začít…

Můžeme začít

…pohodlně se posaďte. Zavřete oči. Představte si nyní, že jste se ráno vzbudili do nového dne. Do takového dne, ve kterém nemáte žádné starosti. Nemusíte řešit pracovní problémy, nemusíte řešit hypotéku, domácnost. Netrápí vás děti ani partner či partnerka. Žijete přesně na místě, které se vám líbí, a užíváte si každý den. A dnes je přesně jeden z takových dní. Je ráno a vy se do něj probouzíte. Jaký ten den bude? Co děláte? Jak trávíte svůj čas? A jaký máte sami ze sebe pocit? Věnujte této představě čas. Dostatek času. Nepospíchejte. Až bude představa opravdu perfektní, soustřeďte se na pocit, který máte v sobě. V každém kousku svého těla. Pocit, který vnímáte všemi svými smysly. Nadechněte se, vnímejte vůni. Před svým vnitřním zrakem vykreslete detailní obraz. Doplňte ho zvuky, které ho dokreslí. Dotkněte se prsty a vychutnejte ten kontakt. Polkněte a vychutnejte si tu chuť. Do nejmenšího detailu. A nyní otevřete oči. Jak byste popsali svoji představu? Které jsou nejdůležitější prvky? Co vše vaše představa zahrnuje? Popište si ji. Co nejdetailněji. Co první chcete udělat proto, aby se vaše představa stala každodenní realitou? Jaká je ta první věc, kterou můžete dnes udělat, abyste se o krok či dva přiblížili? Už víte? Skvěle. Pusťte se tedy do práce.

Institute of Applied Psychology

Mgr. et Mgr. Michaela Píšková (Slavíková), MBA

mp@psychometry.cz

Další články

Management a řízení
Vzdělávání a školství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: