Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Bezpečná řešení pro automatizaci
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Bezpečná řešení pro automatizaci

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu bude společnost Pilz vystavovat řadu inovací z oblasti senzorických, řídicích systémů spolu s příslušnými diagnostickými a vizualizačními systémy a softwarem.

Modulární bezpečnostní dveřní systém

Mezi vystavovanými bude možno spatřit i nové produkty a řešení pro modulární bezpečnostní dveře od společnosti Pilz – bezpečnostní dveřní zámek PSENmlock se sériovým připojením, tlačítkovou jednotkou PITgatebox a únikovým systémem. Ty představují systémovou ochranu pro zabezpečení všech dveří.

Jádro modulárního bezpečnostního dveřního systému tvoří bezpečnostní dveřní zámky PSENslock a PSENmlock.

Jako doplňkové příslušenství pro bezpečnostní dveřní zámky PSENmlock jsou k dispozici dvě nové verze únikového trnu.


Na MSV bude společnost Pilz vystavovat řadu inovací z oblasti senzorických, řídicích systémů.

Nová tlačítková jednotka PITgatebox je určena pro jednoduchou obsluhu a ovládání bezpečnostních dveřních zámků. Tlačítková jednotka umožňuje ovládání příkazů, které například aktivují, zastavují nebo resetují zařízení nebo systém.

Spolu s diagnostickým řešením Safety Device Diagnostics (SDD) a v kombinaci s řídicí technologií Pilz je výsledkem kompletní ekonomické řešení pro oblast bezpečnostních dveří.

Maximální flexibilita

K pravé straně základny PNOZ m B1 je nyní možné připojit až 12 bezpečných rozšiřujících modulů. Jedním z nich je i nový dvoupólový polovodičový výstupní modul, který má dva bezpečnostní výstupy, jež slouží k ovládání např. tlakových pojistných ventilů. Osm vstupů nového modulu lze nakonfigurovat s individuálním časovým filtrem, aby bylo možné správně pracovat s různými vstupními signály. V závislosti na aplikaci se dosáhne PL e podle EN ISO 13849-1 nebo SIL CL 3 podle IEC 62061. Ve spojení se základní jednotkou PNOZmulti-2 můžete použít nový polovodičový výstupní modul PNOZ m EF 8DI2DOT pro bezpečné monitorování bezpečnostních funkcí celého lisu.


Osm vstupů nového modulu lze nakonfigurovat s individuálním časovým filtrem, aby bylo možné správně pracovat s různými vstupními signály.


Výstupní ovládání je velmi rychlé, takže reakční doby <8 ms jsou možné. V důsledku toho mohou být lisy vypnuty rychleji, což zvyšuje bezpečnost obsluhy.


PITmode + Rev Pi – inteligentní řešení pro řízení přístupových práv a provozních režimů

Spojením voliče režimů PITmode a malého průmyslového PC Rev Pi získáte řešení pro bezpečnostní použití stroje s definovaným provozním režimem. Budete přesně identifikovat operátora, seřizovače nebo technika, který na stroji pracuje. Propojením s bezpečnostními okruhy stroje budete schopni definovat přístupy do zabezpečených částí strojních zařízení pouze pro oprávněné osoby. Díky RFID technologii jednoznačně určíte uživatele a dále zpracujete zaznamenaná data.

Použité komponenty nabízejí možnost rozšíření pro monitorování dalších veličin – teplot, tlaků, limitních stavů a dalších analogových nebo digitálních hodnot s možností sledování efektivity stroje. Realizace je bez nutnosti zásahu do stávajícího řízení technologie.

Bezpečnostní laserový snímač

Bezpečnostní laserový snímač PSENscan nabízí dvourozměrné monitorování plochy s úhlem otevření 275° a chráněnou oblastí až do vzdálenosti 5,5 metru. Díky bezpečné konfiguraci varovných a chráněných polí a díky schopnosti přizpůsobit se provozním podmínkám jsou bezpečnostní laserové skenery ideální pro integraci do nejširšího spektra aplikací. Použijte bezpečnostní laserové skenery PSENscan zejména pro pevné a mobilní zabezpečení a kontrolu přístupu.

V kombinaci s konfigurovatelnými bezpečnostními systémy PNOZmulti nebo řídicími systémy PSSuniversal máte kompletní, ekonomické řešení na jednom místě.


Bezpečnostní laserový snímač PSENscan nabízí dvourozměrné monitorování plochy s úhlem otevření 275°

Nové bezpečnostní optické závory

Nové bezpečnostní optické závory PSENopt II umožňují bezpečný přístup k výrobnímu procesu a poskytují ochranu prstů a rukou v závislosti na požadavcích bezpečnosti. Vedle stávajících bezpečnostních optických závor typu 3 jsou nyní k dispozici i zařízení PSENopt II typu 4. Jsou vhodné pro aplikace do PLe podle
IEC / EN 61496-1 / -2.

Pilz, umístění na MSV: pavilon Z, stánek 29A

Ing. Lubomír Beneš

L.Benes@pilz.cz

Další články

Inovace
Novinky z veletrhů a výstav
Elektrotechnika a regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: