Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Bezpečnost nových elektromobilů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Bezpečnost nových elektromobilů

České společnosti, či společnosti působící v ČR, získávají svůj podíl na trhu dodávek určených pro rozvoj elektromobility. Inženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou řeší právě nyní zajímavý obchodní případ. Finálním odběratelem produktů, které vzniknou na linkách sestavených tímto zkušeným integrátorem, je významný výrobce elektromobilů ze Spojených států amerických.

Bezpečnost nových elektromobilů

Řada dílů pro nové modely amerických elektromobilů by se mohla vyrábět také v České republice. Naznačuje to spolupráce mezi automobilkou, firmou Patvag a ryze českou inženýrskou společností DEL. Právě Patvag, český člen rakouské skupiny Hirtenberger, poptává pro svůj závod v jihomoravských Brankovicích automatizované linky, jež by měly na starost výrobu dílů pro americké elektromobily.

„Navrhli jsme, zkonstruovali a uvedli do provozu semiautomatickou linku, která má za úkol sestavit tzv. pyrodiskonektor. Jedná se o zařízení, které v případě nenadálé události či nehody odpojí baterii elektromobilu od zbytku vozidla,“ vysvětluje Zdeněk Králíček, obchodní ředitel společnosti DEL. Jedná se tedy o bezpečnostní prvek, který je prevencí vzniku požáru či úrazu elektrickým proudem. „Hlavní princip dílu přitom spočívá v iniciátoru. Je to podobná technologie jako u airbagu, kdy iniciátor – patrona – v případě nárazu exploduje v diskonektoru a následně přeruší vedení mezi baterií a zbytkem vozu,“ doplňuje základní bezpečnostní princip Zdeněk Králíček.


Řada dílů pro nové modely amerických elektromobilů by se mohla vyrábět také v České republice. (Zdroj: DEL)

Pod dohledem kamer

Linka je schopna produkovat až 400 výrobků za směnu a je pracovištěm, kde je realizováno celé sestavení dílu od A do Z. Je vybavena špičkovými technologiemi, které usnadňují všechny dílčí kroky. „Díl projde postupně všemi pozicemi pracoviště. A to od usazení přes nanesení silikonu, vložení iniciátoru, sesazení dílu a jeho sešroubování až po tisk a nalepení štítku s QR kódem,“ objasňuje hlavní kroky Roman Zach z DELu, který má na starosti programování linky. Jeho kolega, specialista na kamerové systémy Petr Jagoš, k tomu dodává: Jedním z hlavních požadavků, který Američané mají, je absolutní dohled nad procesem výroby, důraz na kvalitu a kontrolu každého postupného výrobního kroku. Vedle dvou robotů, automatizovaného stolu či řízeného šroubováku, zde tedy nalezneme rovnou tři kontrolní kamerová stanoviště.“ Kamery podle něj zajišťují dohled nad správným založením, správným nanesením silikonu a následně kontrolují správné sesazení a sešroubování dílu. V jedné z finálních pozic linky je měřicí stanice, která měří odpor patrony, a kontroluje tak její funkčnost.


DEL řeší kontrakt i na další, tentokrát plně automatizovanou linku, opět na díly pro americké elektromobily. (Zdroj: DEL)

Nabito do půl hodiny

Spolupráce s firmou Patvag není pro DEL zdaleka první zkušeností se zakázkami pro výrobu elektromobilů. Od stejného zákazníka řeší kontrakt i na další, tentokrát plně automatizovanou linku, opět na díly pro americké elektromobily. Před časem zároveň společnost zpracovávala zakázku, která se týkala dodávek svařovacího pracoviště pro karosářské díly na nové typy elektromobilů, které vycházejí z továren automobilky Volkswagen. DEL navíc ve spolupráci s dceřinou společností NES vyvinul unikátní samoobslužné nabíjecí stanice, a vstoupil tak do segmentu eMobility i produktově.


Linka je schopna produkovat až 400 výrobků za směnu a je pracovištěm, kde je realizováno celé sestavení dílu od A do Z. (Zdroj: DEL)

Dokazuje to náš dnešní široký záběr. Vedle návrhu a realizace linek pro výrobu dílů pro elektromobily si je pak můžete od nás nechat i nabíjet,“ dodává s úsměvem Jiří Kabelka, výkonný ředitel DELu. Podle něj dnes DEL nabízí ryze česko-slovenské certifikované samoobslužné nabíjecí stanice. Vedle městského AC sloupku Deltower určeného především do veřejného prostoru měst a obcí, je to rychlonabíjecí DC stanice Vector 65. Ta je schopna dobít baterii vozu na 80 % kapacity za 20–30 minut.

Společnost DEL letos slaví 25 let od svého vzniku. Specializuje se na projekci a výrobu elektrických zařízení, automatizaci technologických procesů, robotizaci, engineering a eMobilitu. Je zakládajícím členem Národního centru Průmyslu 4.0., kterému od října 2019 předsedá právě Ing. Jiří Kabelka.

Zdeněk Navrátil / DEL

Další články

Inovace
Automobilový průmysl
Ekologie
Elektrotechnika a regulace
Nekonvenční technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: