Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Blechexpo 2019 s božskou trojicí strojů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Blechexpo 2019 s božskou trojicí strojů

Ve dnech 5. až 8. listopadu loňského roku proběhl v Landesmesse ve Stuttgartu prodejní veletrh Blechexpo. Jednou z nejzajímavějších expozic veletrhu byl stánek společnosti Yamazaki Mazak, která zde vystavovala nejmodernější laserová obráběcí centra a automatizační technologie.

Na veletrhu, který se věnuje hlavně zpracování plechů a spojovacím technologiím, patří firma Mazak k pravidelným vystavovatelům. Letos veřejnosti předvedla tři laserová obráběcí centra, včetně modelu Optiplex 3015 DDL 6,0 kW (přímý diodový laser) – vysokorychlostního a vysoce přesného stroje, který přináší výrazný nárůst řezného výkonu.

Obráběcí centrum Optiplex 3015 DDL 6,0 kW je vybaveno výkonným 6,0kW diodovým rezonátorem, který je ideální pro řezání středně tlustých a tlustých plechů. Tento rezonátor je nejpokročilejším rezonátorem svého druhu a umožňuje také rychlé řezání nerezové oceli a hliníku. 

Nejdůležitější vlastností tohoto přímého diodového laseru je skutečnost, že nabízí stabilní řezný výkon jak u tenkého, tak u tlustého materiálu, a to díky dělení materiálu vysoce kvalitním laserovým svazkem a funkcím inteligentního monitoringu (IMF) a inteligentního nastavování (ISF). To vše vede k bezkonkurenčnímu navýšení produktivity.

Přímý diodový laser se navíc vyznačuje vysokou kvalitou řezu, zejména při řezání tlustých plechů z nízkouhlíkové oceli díky vhodnému řízení svazku. Stroj je vybaven řeznou hlavou Multi-Control Torch a novým systémem Mazatrol PreviewG.

 

Na veletrhu Blechexpo společnost Yamazaki Mazak vystavila svá nejmodernější laserová obráběcí centra a automatizační technologie, včetně obráběcího centra Optiplex 3015 DDL 6,0 kW.
(Zdroj: Yamazaki Mazak)

Inteligentní funkce

V rámci expozice společnosti Mazak byl k vidění také nový stroj Optiplex Nexus Fiber 6,0 kW vybavený automatizačním systémem CST. Tento systém tvoří jedna věž situovaná nad dvoupaletovým výměníkem s regály pro výchozí materiál a hotové produkty. Obrobky se zakládají a vykládají automaticky pomocí přísavek a vidlic, systém lze vybavit až osmi regály s maximální nosností 3 000 kg na pozici.

Optiplex Nexus Fiber 6,0 kW nabízí vysokou efektivitu řezání nerezové oceli a hliníku. Tlusté plechy z nízkouhlíkové oceli je možné pálit také dusíkem. Díky nové funkci systému Mazatrol PreviewG „Camera Remote Nesting“ je možné detekovat prázdná místa na plechu a vyrobit dodatečné díly.

Stroj je vybaven několika inteligentními funkcemi, jako je funkce řízení průměru svazku, která stabilizuje řezání různých tlouštěk materiálu, funkce inteligentního monitoringu, jež optimalizuje řezání a funkce inteligentního nastavování, která snižuje přípravné časy.

Řešení na klíč

Třetím laserovým obráběcím centrem, které společnost Mazak na veletrhu Blechexpo vystavovala, je stroj Optiplex 3015 Fiber III vybavený výkonným 10kW rezonátorem. Tento stroj využívá dvojrozměrný laserový systém s plovoucí optikou a inovativním souborem řídicích a pohonných mechanismů. Řeže nízkouhlíkovou ocel o tloušťce až 25 mm, a nerezovou ocel a hliník až do tloušťky 35 mm. Je ideální pro malovýrobu a zakázkovou výrobu.

Polohovací přesnost se udržuje v toleranci ±0,05 mm / 500 mm v osách X a Y a v toleranci ±0,01 mm / 100 mm v ose Z. Rychloposuv 120 m.min-1 v osách X a Y zajišťuje vysokou produktivitu.

Stroj Optiplex 3015 Fiber III 10,0 kW je řízen systémem Mazatrol PreviewG od společnosti Mazak – nejmodernějším CPU pro bezkonkurenční rychlost provozu, rychlou odezvu a rychlé pohyby stroje. Provoz stroje usnadňuje snadná integrace funkcí inteligentního nastavování, monitoringu a řezání. Snímače v řezné hlavě Multi-Control Torch monitorují operace propalu a řezání, zvyšují výrobní kapacitu a vylepšují celkovou kvalitu řezu.

Gaetano Lo Guzzo, ředitel prodeje laserových strojů společnosti Yamazaki Mazak, říká: „Veletrh Blechexpo se rychle stává jednou z nejdůležitějších událostí na poli laserového řezání a jedním z hlavních míst, kde společnost Mazak může představovat systémy pro řezání plechů na závislém a rozrůstajícím se evropském trhu. Automatizace je i nadále jednou z hlavních hybných sil trhu, protože uživatelé si uvědomují jednoznačné výhody, které přináší. Jsme hrdí, že jsme na veletrhu Blechexpo 2019 mohli vystavit jedno z našich nejefektivnějších řešení na klíč spolu se třemi nejnovějšími přírůstky do našich velmi oblíbených řad Optiplex, Nexus a DDL.“

Yamazaki Mazak

IGeistova@mazak-ce.cz 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: