Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Brusky na spirálové vrtáky v novém designu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Brusky na spirálové vrtáky v novém designu

Společnost Stroje JMK nově nabízí brusky na spirálové vrtáky od amerického výrobce Darex. Kompletní program strojů, který se vyznačuje svou kompaktností, flexibilností a cenovou dostupností, má nyní nový vzhled. Moderní matná černá dominuje jako barva krytu. Důležité nastavovací prvky jsou zachovány v barvě hliníku.

Profesionální vstup do problematiky broušení začíná s přístrojem Darex V-391, který disponuje oblastí broušení od 3,0 do 19,0 mm a úhlem špičky 118° až 140°. Jedna upínací hlava pokrývá kompletní oblast upnutí a je možné ji použít také pro speciální rozměry. Výměnou CBN kotouče (namontovaného ve standardním provedení) za diamantový kotouč lze brousit TK vrtáky.

Na všechna zařízení je možné napojit odsávání podle platných předpisů. Nejuniverzálnější z těchto brusek – Darex XT-3000 s oblastí použití 3,0–21 mm (opčně do 30,0 mm, bez vyšpicování) a úhlem špičky 118° až 150° – vypadá nyní velmi elegantně.


Darex V-391, oblast broušení 3,0–19,0 mm

Systém rychlého upnutí umožňuje využití různých opcí. Lze tedy provést pohodlnou výměnu stupňovitých vrtáků, vrtáků na dřevo, kuželových záhlubníků či rozšíření oblasti broušení na 30,0 mm.

Pro broušení většího množství vrtáků je k dispozici model XT-3000AUT se stejným typem konstrukce. Mechanický pohon s přírubou umožňuje předvolbu cyklů broušení a vyjiskřování. U všech modelů se používají přesné upínací hlavy. Upínací kleštiny nejsou vyžadovány. Tím je zajištěna pohodlná a rychlá práce se zařízením. Jeden vrták se většinou vybrousí a vyšpicuje za méně než šedesát vteřin.


Flexibilní a přesný Darex XT-3000, oblast broušení 3,0–21,0 mm (opčně do 30,0 mm)

 

Se všemi ručními přístroji lze standardně nabrousit kuželový plášť s křížovým vyšpicováním.

Nejnovějším typem je nová bruska Darex XPS-16+, CNC automatická bruska na vrtáky. V duchu hesla „black is beautiful“ se prezentuje také tento přepracovaný, nejmenší 4osý CNC automat v matné černé barvě, jehož oblast broušení leží mezi 3,0 až 16,0 mm. Úhel špičky zůstal zachován (90° až 150°). Kryt zařízení je stejný jako u starého modelu. V tomto případě byl renovován a optimalizován hardware a software zařízení. Rychlejší motory a optimalizovaný software zajišťují plynulý průběh naprogramovaného procesu broušení.

Více paměťového místa a nová LED dotyková obrazovka usnadňují obsluhu zařízení.

Systém GMC (Grind Motion Con¬trol) řídí rychlost broušení s ohledem na úběr a stará se o udržení chladných břitů a hladkých povrchů při broušení za sucha. Velkým plusem je možnost volby automatického kartáčování za účelem zaoblení řezné hrany (rektifikace). Lze provést nejen podbrus vrtáku ve stanovených stupních, ale také přeostření vrtáku na fazetovou plošku s různým vyšpicováním rádiusu.

Stroje JMK, umístění na IMT: pavilon P, stánek 59

Zdroj foto: Brinkmann + Wecker

Kamila Macháčková

machackova@strojejmk.cz

www.strojejmk.cz
 

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: