Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Budoucnost české výroby
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Budoucnost české výroby

Česká výroba prochází složitým obdobím. Naši výrobci musí každý den řešit složité úkoly a problémy, za které si z části ani nemohou. Doba už je taková, je potřeba se jí ale postavit čelem.

Některé firmy musí čelit zcela nové nebo silnější konkurenci, ale pro jiné se zase otevírají dříve nepoznané příležitosti. Každopádně všude se zvyšuje tlak na cenu, kvalitu výrobků a služby jsou vyžadovány komplexnější než kdy dříve. Aby podniky udržely krok s konkurencí, musí následovat nové trendy a začít do své praxe uvádět jednotlivé prvky Průmyslu 4.0.

Ten přináší nejen zvýšení efektivity práce, produktivity a větší flexibilitu ve výrobě, ale také snížení nákladů. Jak ale začít? Jak vyřešit budoucnost výroby právě ve vaší společnosti?

Jak získat více zakázek?

Velmi častou brzdou dalšího rozvoje firmy bývá pomalý a složitý nabídkový proces. Jak toto úzké hrdlo ve vašich firemních procesech překonat?

Martin Peňáz ze společnosti Autodesk říká: „Každá firma se potýká s nedostatkem času a lidí. Uvažování firem směrem k navyšování výkonnosti je dost často spjato s náborem nových zaměstnanců. Efektivita, se kterou dnes pracují lidé zapojení do nabídkového procesu v běžné strojírenské firmě, se ve svém důsledku rovná tomu, kolik zakázek ze všech zpracovaných nabídek jste schopni vyhrát. Pokud např. vyhrajete jednu z pěti, znamená to, že vaši lidé strávili 80 % své práce něčím, co nikdy nebudete dodávat. Pokud chcete zvýšit efektivitu nabídkového procesu, musíte začít tím, že se podíváte na proces samotný a odstraníte jeho hluchá místa.“

David Palas z Autodesku jej doplňuje: „Účinnost nabídkového procesu se dá navýšit např. automatizací pracovních činností nebo celých procesů a jejich digitalizací. Svým zákazníkům pomáháme zvolit vždy tu správnou metodu, která v jejich prostředí představuje to nejlepší řešení.“

 

Jak získat konkurenční výhodu?

Jasnou cestou k získání konkurenční výhody je digitalizace firemních procesů firmy.

David Palas ze společnosti Autodesk říká: „Konkurenční výhoda spočívá v tom, rychle a levně dodat na trh to, po čem je skutečná poptávka. Jak známo, poptávka se dnes velmi rychle mění, a konkurenceschopnost tedy přímo souvisí s tím, jak rychle je výrobní firma schopna svou nabídku uzpůsobit. V tomto silně pomáhá digitalizace procesů, od vývoje přes výrobu, prodej až po podporu servisu.“

A Martin Peňáz dodává: „Každá výrobní firma má stejné základní cíle – chce dělat lepší výrobky, chce navyšovat tržby a chce generovat vyšší zisk. Digitální technologie jim v tomto určitě mohou pomoct, ale většina firem neví, jak tyto technologie ke splnění svých základních cílů začít jednoduše využívat.“ A pokračuje: „Pokud to s digitalizací myslíte opravdu vážně, začněte s tím, že ve vaší firmě společně s námi uděláte inovační workshop. Přineseme vysoce interaktivní zkušenost, kdy se budeme bavit na téma pěti zásadních digitálních schopností, což je masová kustomizace, spolupráce, flexibilní výroba, zákaznická zkušenost a chytré služby. Tyto digitální schopnosti pomáhají zákazníkům splnit jejich cíle.“

Cílem inovačního workshopu není předvést softwary a jejich funkcionality, ale ukázat zákazníkům, jak zvládnout digitální dovednosti, jak jim pomohou a jak generovat profit.

Na inovačních worshopech jsou zákazníci dotazováni, co pro ně tato témata znamenají, jaký to má vliv na jejich odvětí, co by jim to umožnilo z pohledu jejich byznysu a proč to ještě nemají. Důležitá je diskuze mezi zákazníky a porozumění tomu, co tyto termíny pro ně znamenají. Následně je zákazníkům představena šablona digitální strategie a jak jim mohou digitální technologie umožnit lépe reagovat na jejich požadavky, což je ilustrováno referenčními ukázkami z projektů firmy Autodesk.Nabídkový proces a jeho efektivita je mnohdy brzdou dalšího rozvoje firmy. Překonejte toto úzké hrdlo ve vašich firemních procesech. Martin Peňaz hovoří o možnostech, jak získat více zakázek. Video otevřete načtením QR kódu.

Digitalizace všech firemních procesů je jasná cesta k získání konkurenční výhody,“ říká David Palas ze společnosti Autodesk. Pomocí QR kódu můžete zhlédnout video, kde vám poradí, jak získat konkurenční výhodu.
 

 Autodesk

 

Další články

Průmysl 4.0
3D technologie
Inovace
Štíhlá výroba a logistika
Průmyslový design
Management a řízení
Strukturální fondy EU
Vzdělávání a školství
Financování stroj. výroby/Podniková ekonomika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: