Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Budoucnost průmyslových technologií objevíte v Brně
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Budoucnost průmyslových technologií objevíte v Brně

Nadcházející 62. Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže ještě více z digitalizace průmyslu, přičemž jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. Očekává se návštěva 80 tisíc odborníků z více než 1 600 firem. Veletrh proběhne od 5. do 9. října 2020 na brněnském výstavišti.

Loňský Mezinárodní strojírenský veletrh si prohlédlo 81 tisíc návštěvníků s cílem vidět na vlastní oči transformaci průmyslu spojenou s nástupem digitálních technologií. „Stejný koncept bude pokračovat na letošním veletrhu, který ukáže digitalizaci napříč všemi obory a výstavními halami. Znovu se chystá i úspěšná expozice Digitální továrna 2.0,“ řekl ředitel MSV Michalis Busios.

Mimo jiné se zde budou opět prezentovat cirkulární inovace v průmyslových firmách. Díky spolupráci s MPO bude na veletrhu zastoupeno též téma startupů, jenž jsou motorem inovací a zároveň zajímavými investičními příležitostmi. Samozřejmě se uskuteční i soutěž nejlepších inovativních exponátů o Zlaté medaile MSV. Součástí veletrhu bude také rozsáhlý doprovodný program – například projekt organizovaných a komentovaných prohlídek MSV Tour či B2B projekt Kontakt-Kontrakt.


Loňský Mezinárodní strojírenský veletrh si prohlédlo 81 tisíc návštěvníků. (Zdroj: Veletrhy Brno)

Ruku v ruce s MSV

Společně s MSV 2020 se uskuteční i specializované veletrhy, které se v Brně konají jen jednou za dva roky. Prvním z nich je IMT, který zviditelňuje dominantní obor obráběcí a tvářecí stroje. Ten je už od prvního ročníku v roce 1998 největší takto specializovanou přehlídkou ve střední a východní Evropě. V sudých letech se ve společném termínu s MSV koná také čtveřice specializovaných technologických veletrhů: 18. mezinárodní slévárenský veletrh Fond-Ex, 25. mezinárodní veletrh svařovací techniky Welding, 8. mezinárodní veletrh technologií pro povrchové úpravy Profintech a 7. mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů Plastex. Tyto obory jsou v nomenklatuře MSV obsaženy každý rok, ale díky specializovaným veletrhům se na ně soustřeďuje větší zájem vystavovatelů, veřejnosti i médií.

msvoboda@bvv.cz

Další články

Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: