Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> České řezací stroje s vláknovým laserem
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

České řezací stroje s vláknovým laserem

CNC řezací lasery FeiCut jsou vybaveny lineárními motory, nepotřebují ukotvení a zabírají minimum místa.

Na globálním trhu řezacích strojů začínají díky své kvalitě převládat stroje s vláknovým (fiber) laserem, mezi kterými se stále více prosazuje značka FeiCut, nabízející přesnější a účinnější řez, vyšší výkon, spolehlivost a nižší spotřebu energie.

Laserové řezací stroje FeiCut

Řada laserových řezacích strojů FeiCut se vyznačuje optimální ergonomií, která zajišťuje lepší přístupnost pracovní plochy a umožňuje snížit pracovní stůl. FeiCut má také nižší nároky na zástavbový prostor, protože půdorys stroje je jedním z nejmenších na trhu. Stroj není ukotven do podlahy, a přesto si zachovává vysokou přesnost a spolehlivost. Toto řešení přináší zákazníkům velké úspory ve stavební přípravě pro instalaci stroje. FeiCut spočívá na antivibračních patkách, které omezují vibrace z okolních strojů i celého provozu a minimalizují i vibrace vlastního řezacího stroje. FeiCut vyniká vysokou tuhostí nosného rámu, který bez problémů absorbuje zrychlení až 3g. Výkon instalovaného fiber laseru může dosahovat až 8 kW a zajistit maximální řeznou tloušťku až 25 mm. K dispozici jsou modely pro standardní formáty plechů od 0,8 × 1 m až po 2 × 6 m. V nabídce najdete rovněž FeiCut Combi, který dokáže řezat plech i ocelové profily o průměru 6–200 mm.


Pohled do pracovního prostoru laserového řezacího stroje FeiCut

 

Lineární motory

Laserové řezací stroje FeiCut jsou dodávány výhradně s lineárními motory Hiwin, které zajišťují vyšší rychlost i požadovanou přesnost a mají také dostatečnou rezervu ve výkonu. Nepotřebují tak častý servis a jejich mechanické části se neopotřebovávají. Výroba probíhá v Brně a velká část komponentů a dílů pochází od českých firem. Hiwin zajišťuje nejen vlastní výrobu, ale i design a technologická řešení, instalaci a servis.

Hiwin, umístění na MSV: pavilon B, stánek 37, pavilon V, stánek 104

Filip Cvetler

filip.cvetler@fcpr.cz

www.feicut.cz

Další články

Technologie spojování/ dělení materiálů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: