Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Charitativní aukce vynesla 300 tisíc korun
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Management a řízení

Charitativní aukce vynesla 300 tisíc korun

Společnost Dormer Pramet vložila své výrobky - tedy prvotřídní nástroje pro strojírenský průmysl - do charitativní aukce, která podpořila české nadace, jež se zaměřují na podporu seniorů a znevýhodněných dětí.

Společnost Dormer Pramet je významným výrobcem a distributorem celé řady nástrojů pro všeobecné strojírenství – monolitních nástrojů a nástrojů s vyměnitelnými břitovými destičkami pro soustružení, frézování, vrtání a závitování. Své služby poskytuje prostřednictvím více než třiceti poboček, které celosvětově pokrývají přes sto různých trhů. Moderní výrobní závody má společnost nejen v Evropě, ale i v Jižní Americe. Ke své globání činnosti využívá tři distribuční centra.

Jen odpovědný byznys je dlouhodobě udržitelný a konkurenceschopný

Výroba nástrojů pro strojírenství je přes všechna svá specifika v podstatě byznys jako každý jiný. A k byznysu patří odpovědnost. Odpovědnost za kvalitu, za dlouhodobé a férové vztahy s partnery, zaměstnanci a zákazníky. Zodpovědnost za kvalitu života v naší společnosti v nejširším slova smyslu. To vše dělá byznys firmy Dormer Pramet dlouhodobě udržitelným a mimořádně konkurenceschopným.

Součástí naší obchodní strategie je péče. Denně pečujeme o bezpečnost a spokojenost našich zaměstnanců, dbáme na nejvyšší kvalitu výrobních materiálů, dlouhodobé vztahy s partnery i zákazníky. Za ty se cítíme být odpovědní. Odpovědnost cítíme i za společnost v nejširším slova smyslu a právě proto jsme se rozhodli uspořádat historicky první charitativní aukci,“ říká obchodní ředitel pro Českou republiku, Zbyněk Schreiber. Přesněji řečeno, firma uspořádala celkem čtyři aukce. Uskutečnily se v průběhu měsíců října a listopadu a zapojili se do nich partneři a zákazníci firmy.

Výsledky aukce

V aukci HFC frézování byly vydraženy nástroje pro kopírovací frézování: rychlostní nástrčné a modulární frézy a stopkové kopírovací frézy s výtěžkem 49 655 korun. Za nástroje pro soustružení a vrtání utratili účastníci aukce celkem 77 186 korun. Společnost Dormer Pramet darovala do aukce také rotační osové nástroje – vrtáky, závitníky, technické frézy a monolitní kopírovací frézy, které byly vydraženy s celkovým výnosem 77 058 korun. Nejvyššího výnosu doznala aukce nazvaná Frézování. Za rovinné frézy a frézy do rohu nástrčné a stopkové a frézy pro frézování úkosů utratili partneři a zákazníci firmy částku 96 101 Kč. Výtěžek z aukce v hodnotě 300 tisíc korun rozdělila společnost Dormer Pramet rovným dílem mezi dvě významné české nadace.


Šek v hodnotě 150 tisíc korun převzaly 21. listopadu z rukou ředitele obchodu pro ČR Zbyňka Schreibera Taťána Kuchařová, zakladatelka nadace Krása pomoci, a Svatava Poulson, provozní ředitelka Nadace Sirius.

Ve prospěch seniorů a znevýhodněných dětí

Nebylo pro nás snadné rozhodnout se, koho prostřednictvím aukce podpoříme. Přeci jen jsme odborníci primárně v oblasti obráběcích nástrojů,“ říká Zbyněk Schreiber. „Nakonec jsme se rozhodli obrátit se na léty prověřené a zkušené odborníky ve dvou významných českých nadacích, které se zaměřují na podporu dvou nejohroženějších skupin obyvatel – seniory a znevýhodněné děti.“

Nadace Krása pomoci podporuje již více než 10 let programy domácí péče o seniory napříč republikou. Prostřednictvím unikátního projektu Doma bez obav propojuje osamělé seniory se službami domácí péče, které jim umožní žít ve svém domácím prostředí. Důstojný život seniorů ve vlastní domácnosti a prevence předčasného umístění do ústavní péče je hlavním cílem nadace.

Nadace Sirius je významný hráč v systému péče o ohrožené děti. Prostřednictvím projektu Patron dětí poskytuje přímou pomoc zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem a jejich rodinám z celé České republiky. Také na tento projekt přispěla společnost Dormer Pramet společně se svými partnery a zákazníky částkou 150 tisíc korun. Šek obdržela od pana Schreibera provozní ředitelka projektu paní Svatava Poulson.

Dormer Pramet

Hana Ruprichová

www.dormerpramet.com

hana.ruprichova@dormerpramet.com

Další články

Management a řízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: