Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Chladicí mazivo, které vydrží
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Inovace

Chladicí mazivo, které vydrží

Nově vyvinutý odolný výrobek společnosti Rhenus Lub – rhenus TS 440 – usnadňuje uživatelům život.

U inovativního chladicího maziva rhenus TS 440 sází výrobce na jeho maximální funkčnost. Díky nové koncepci dlouhodobé stability na základě nejmodernější technologie chladicích maziv je mimořádně odolný, absolutně nenáročný na údržbu a jednoduchá manipulace s ním usnadňuje práci. Tím toto mazivo splňuje nejvyšší nároky na kvalitu a bezpečnost výrobního procesu při současné nejlepší snášenlivosti pro životní prostředí i lidský organismus.

Nové chladicí mazivo bylo vyvinuto pro nejrůznější možnosti používání, a proto je také velmi vhodné pro podniky, které čelí častým změnám zakázek a náročným výrobním podmínkám. V České republice si zákazníci mohou chladicí mazivo rhenus TS 440 objednávat prostřednictvím společnosti Ecool TFM.


Nové chladicí mazivo rhenus TS 440 je velmi odolné. (Zdroj: Fotolia, oyoo)

Odolné a snadno použitelné

Jako jeden z vyhledávaných partnerů průmyslových podniků je společnost Rhenus Lub dobře informovaná o nárocích moderních výrobních operací. Stále více uživatelů požaduje chladicí mazivo, které je odolné a snadno se používá, ale zároveň je hospodárné a uplatní se i v budoucnu. Společnost se orientuje na požadavky trhu a u maziva rhenus TS 440 se jí podařilo shrnout hlavní účinné faktory do jediného produktu.

K tomu dodává Daniele Kleinmannová, vedoucí produktového managementu společnosti Rhenus Lub: „Od začátku pro nás byly při vývoji nejdůležitějšími kritérii jednoduchost, univerzálnost a účinnost. Výsledkem je velice odolný výrobek, který je s touto kombinací na trhu jedinečný. Je to právě odolnost, která usnadňuje práci našim zákazníkům. Chladicí mazivo je nenáročné na údržbu a pomáhá jim, aby se mohli zcela soustředit na svoji klíčovou výrobu.“

Vynikající pěnivost znamená nepatrné náklady na údržbu při používání maziva rhenus TS 440. (Zdroj: Rhenus Lub)
Pro zvětšení klikněte na grafy.

Flexibilní používání, dobré parametry

K základním požadavkům, kromě mimořádné funkčnosti, patří také spolehlivé a flexibilní používání za měnících se podmínek, kterým, díky mazivu rhenus TS 440, vychází společnost Rhenus Lub vstříc. Chladicí mazivo mísitelné s vodou je možné používat se stále stejnou vysokou kvalitou při broušení, soustružení, vrtání, frézování a závitových operacích. Bylo vyrobeno pro litinu a ocel, ale s úspěchem se používá také na nerezovou ocel, hliník, barevné kovy či plasty. Protože je často potřeba jen ještě jedno chladicí mazivo, zjednodušuje se tím používání, šetří čas a náklady.

Kromě toho profitují uživatelé také z velmi dobrých parametrů. Díky výbornému proplachování a velmi rychlému rozpadu pěny probíhá proces stabilně a je značně bezpečnější. rhenus TS 440 nezanechává žádné zbytky, takže obráběcí stroje zůstávají čisté, a nákladné čištění je tak efektivně redukováno.

Zdraví a ekologie bez kompromisů

Toto moderní chladicí mazivo s dobrou perspektivou sází na nový systém konzervování. Nejsou v něm složky se závadným obsahem, jako sekundární aminy, formaldehydy nebo bor, a přesto je extrémně odolné vůči bakteriím, houbám a kvasinkám. „Tím je zajištěna nejlepší snášenlivost pro lidský organismus při dobré stabilitě a produkt odpovídá, s ohledem na ochranu uživatelů, zdraví a životního prostředí, aktuálním tendencím, které jsme u firmy Rhenus Lub při vývoji maziva rhenus TS 440 striktně sledovali,“ vysvětluje Daniele Kleinmannová vývoj nového výrobku. „Přitom jsme měli také na zřeteli koncentraci přísad a spotřebu upravovacích prostředků. U těchto ukazatelů dosahuje naše nové chladicí mazivo velmi dobrých hodnot. To napomáhá nejen udržitelnému rozvoji, ale představuje pro podniky i bezprostřední snížení nákladů.“

Rhenus Lub

hana.janisova@mmspektrum.com

Další články

Inovace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: