Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Chladicí mazivo pro náročné materiály
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Chladicí mazivo pro náročné materiály

Speciálně pro proměnlivé podmínky obrábění a náročné materiály bylo vyrobeno chladicí mazivo rhenus TU 446. Tento inovativní produkt společnosti Rhenus Lub neobsahuje žádné nebezpečí a uživatelům umožňuje snadnou údržbu.

Moderní výroba znamená, že i při časté změně obráběcích operací nebo u obtížně zpracovatelných materiálů lze dosahovat nejlepších výsledků. Aby to však bylo možné, musí tomuto účelu odpovídat i chladicí mazivo. Jako specialista na chladicí maziva se společnost Rhenus Lub při vývoji výrobků vždy umí vcítit do postavení uživatele, neboť jen tak může rozpoznat požadavky, pro něž lze následně nacházet řešení. Výsledkem nejnovějšího vývoje je právě zmíněný rhenus TU 446. Toto chladicí mazivo lze míchat s vodou a jeho výhodou je, že spojuje vše, co je pro uživatele v moderním provozu rozhodující: vysokou flexibilitu z hlediska rozsahu obráběných dílů a materiálů a také jednoduchou manipulaci během provozu. To neznamená jen mimořádnou uživatelskou přívětivost –jeho inovativní složení také aktivně napomáhá k úspoře nákladů.


Moderní výroba znamená, že i při časté změně obráběcích operací nebo u obtížně zpracovatelných materiálů lze dosahovat nejlepších výsledků.

Dnes frézování oceli, zítra vrtání hliníku

Mazivo rhenus TU 446 je předurčeno pro všechny výrobní podniky, k jejichž každodenním výrobním úkolům patří často se měnící oblasti použití a obrábění různých materiálů. Bez problémů je možné i efektivní obrábění barevných kovů a jiných materiálů citlivých na vznik skvrn. Kvalitní chladicí mazivo je optimální pro flexibilní výrobu, současně je také mimořádně výkonné – absolutně výhodná kombinace, která se u uživatelů těší nejvyšší oblibě.

Toho si je vědoma i Daniela Kleinmann, vedoucí produktového managementu chladicích maziv: „V podobě našeho produktu rhenus TU 446 dokazujeme, že rozmanité možnosti využití a vysoký výkon mohou jít ruku v ruce. Uživatelé nemusí z ničeho slevovat a díky našemu chladicímu mazivu těží z velmi nízkých nákladů na údržbu. rhenus TU 446 je zařazeb do třídy nízkého ohrožení vody 1, a tím se výrazně zjednodušuje skladování a vše, co je spojené s manipulací během provozu.“

Zvláštní složení kapaliny rhenus TU 446 vytváří nejen nejlepší předpoklady pro čisté stroje a obrobky bez reziduí, ale zvyšuje i objem výroby.

Díky všestranně spolehlivému výrobku také důsledně uplatňujeme požadavky na vysokou úroveň ochrany životního a pracovního prostředí, což jsou dva nejdůležitější požadavky naší doby. Bez piktogramů GHS, látek neobsahujících SVHC a látek uvolňujících formaldehyd je rhenus TU 446 optimální alternativou k výrobkům na bázi sekundárních 2/3 aminů. To znamená: žádné omezení zákonnými požadavky a jednoduše více bezpečnosti při použití,“ dodává Daniela Kleinmann.


Moderní chladicí mazivo s všestranným použitím se navíc ukazuje jako účinný optimalizátor nákladů.

 

Účinná optimalizace nákladů

Moderní chladicí mazivo s všestranným použitím rhenus TU 446 se navíc ukazuje jako účinný optimalizátor nákladů, jak vysvětluje Meinhard Kiehl, marketingový ředitel, produktový management: „Jako kontaktní partner v průmyslovém odvětví opakovaně zjišťujeme, že se často sledují jen čisté náklady na maziva. To je však zjednodušený pohled. Kvalitní chladicí mazivo, jako je rhenus TU 446, kladně ovlivňuje i jiné nákladové faktory. Použití našeho nového univerzálního výrobku s nenáročnou údržbou nejenže prodlužuje interval výměny nástrojů a strojů, ale jeho zařazení do třídy ohrožení vody 1 umožňuje také nekomplikované uskladnění chladicího maziva. To uživatelům aktivně napomáhá k úsporám nákladů.“

Vysoce kvalitní chladicí mazivo celkově přesvědčuje díky svému širokému spektru použití. Protože je vhodné pro ocel, nerezovou ocel, barevné kovy, litinu a titan, činí z něj jeho specifické složení ideální obráběcí kapalinu zejména pro materiály, které jsou citlivé na vznik skvrn, například měď či hliník – výrobek minimalizuje nebezpečí koroze a zbarvení. Také byla úspěšně testována jeho snášenlivost u polyuretanových a lakových nátěrů. Je možné ho používat rovněž při nízké tvrdosti vody, i za takových podmínek je chladicí mazivo dlouhodobě stabilní. rhenus TU 446 je dokonalý, snadno použitelný výrobek vyžadující jen nízké náklady na údržbu a maximalizující flexibilitu.

Rhenus Lub

Wuensch@earnesto.de

Další články

Průmyslové kapaliny
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: