Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Čistící utěrky v systému opakovaného použití přispívají k bezpečnosti zaměstnanců
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Čistící utěrky v systému opakovaného použití přispívají k bezpečnosti zaměstnanců

V době koronavirové epidemie musí průmyslové společnosti a dílny nabídnout svým zaměstnancům vysoký stupeň bezpečnosti. Kromě vhodného ochranného oděvu, dezinfekčních prostředků, hygieny a čistoty ve výrobních halách by měly být bezpečné i nástroje a pomocné materiály, kterých se zaměstnanci dotýkají. Čistící utěrky nabízené společností Mewa jako součást kompletního systému splňují toto očekávání: praní při 90 °C dokáže spolehlivě eliminovat všechny zdraví škodlivé organismy.

V současnosti čelíme mnohým omezením v našem každodenním životě, abychom co nejefektivněji omezili možnosti kontaktu s virem COVID-19. Ekonomiku však nelze zcela zastavit, takže mnoho průmyslových společností a dílen pokračuje dále ve výrobě nebo poskytování služeb. Také stroje se musí i nadále čistit, aby se zachovala jejich funkčnost. Otázka tedy zní: čisticí hadry, utěrky Mewa nebo jednorázové papírové utěrky - co je z hygienického hlediska lepší?

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Německá společnost Mewa, která nabízí firmám již více než 100 let systém čistících utěrek v komplet-ním servisu, je v této oblasti odborníkem. Utěrky Mewa se dodávají v uzavřených bezpečnostních kontejnerech SaCon až ke dveřím továrny. A to dokonce i v dobách koronavirové epidemie - Mewa je totiž dodává na potřebná místa a společnostem relevantním z pohledu zajištění dalšího zásobování. Společnost Mewa tyto kontejnery odveze, utěrky ve svých závodech důkladně vypere a potom je dodá čisté zpět svým zákazníkům. "V našich pracích linkách se utěrky perou při teplotě 90 °C po dobu nejméně 15 minut, čímž se zničí všechny bakterie a mikroorganismy. To umožňuje manipulovat s našimi utěrkami bez obav přímo z kontejnerů SaCon," říká Antonín Krejčí, jednatel společnosti Mewa Textil-Service, s.r.o.

Na rozdíl od jednorázových systémů je toto řešení také trvale udržitelné - textilní utěrky se nadále vyrábějí v Německu a po vyprání je lze mnohokrát opakovaně použít. Případný výpadek v dodávkách utěrek je tak vyloučen. Vedoucí pracovníci se mohou jako zákazníci Mewa věnovat důležitějším úkolům: čistící utěrky jsou vždy včas a v požadovaném množství tam, kde jsou právě potřeba. Náklady na tuto službu jsou stanoveny dopředu a její využití je pro společnost současně efektivní, protože zaměstnanci mohou úklid a čištění provádět důkladně.

    
Utěrky jsou přivezeny přímo na místo použití. (Foto: Mewa)

 
V kontejnerech najdete připravené vždy čisté utěrky. (Foto: Mewa)
      


Utěrky se perou v automatických systémech. (Foto: Mewa)

MewaTextil-Management

Společnost Mewa se svými 44 pobočkami zásobuje podniky po celé Evropě pracovním a ochranným oblečením, čisticími utěrkami pro průmyslové využití, rohožemi, ale také kompletním systémem služeb pro čištění součástek. Výrobky pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci je možné objednat v katalogu. O více než 180 000 živnostníků, řemeslníků a zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu nebo gastronomie se stará zhruba 5 200 zaměstnanců.

Sledujte společnost Mewa na Twitteru: twitter.com/mewa_cz

www.mewa.cz

Více o společnosti Mewa naleznete na https://www.mewa.cz/newsroom/vsechna-videa/     

Další články

Bezpečnost práce a požární ochrana
Renovace a údržba
Nekonvenční technologie
Obráběcí stroje a technologie
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: