Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Co se skrývá za značkou?
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Co se skrývá za značkou?

Další díl našeho seriálu navazující na historickou encyklopedii ostravské rodačky a profesorky Jany Geršlové, vám poodhaluje historická fakta spojená se vznikem světových firem a korporací. Každý měsíc vám předkládáme zkrácené ukázky třech vybraných oborově tříděných značek. Na adrese http://www.mmspektrum.com/co-se-skryva-za-znackou.html pak naleznete bližší informace o této výjimečné encyklopedii, vč. odkazu, kde si ji můžete objednat.

 
Alfa Romeo – sportovní vozy s noblesou

Skupinalombardských podnikatelů založila r.1910 „SocietàAnonima Lombarda FabbricaAutomobili“ (ALFA). O rok později přišel na trh jejich první automobil ALFA. Roku 1915 získal firmu nadšený závodník Nicola Romea. Po 1. světové válce roku 1919 opět obnovil Romeo původní výrobu automobilů a r. 1920 změnil název společnosti na Alfa Romeo. Prvním vozem značky Alfa Romeo se stal Torpedo 20-30 HP. Úspěšná účast na automobilových závodech přinesla firmě velkou slávu – v barvách značky Alfa Romeo závodili např. Tazo Nuvolarinebo Louis (rovnocennými partnery Italů byli pouze Silberpfeileznačky Mercedes-Benz a vozy, které konstruoval Ferdinand Porsche pro Auto Union – Audi, DKW, Horch, Wanderer). Od 1933 se firma stalastátním průmyslovým holdingem IRI (Instituto Reconstruzione Industriale), Alfa Romeo se stala národním znakem Mussoliniho Itálie. V tomto období začala firma vyrábět zakázkové vozy pro bohaté s šasi vyráběnými od slavných designérů Touringa z Milána nebo od Pininfariny. První nové poválečné vozy Alfa Romeo vyjely v roce 1946, sportovní vozy však pokračovaly v úspěšné předválečné tradici. Kolem 1960 se značka Alfa Romeo proslavila svými malými auty a modely navrženými speciálně pro italskou policii – Pantery a Carabinieri. Přes veškeré inovace a snahy o originální řešení se značka dostala v polovině 80. let 20. století do vážných finančních problémů, které vyvrcholily roku 1986, kdy tradiční značku Alfa Romeo zachránil před krachem koncern Fiat.


Audi – auta z Ingolstadtu

Augustin Horch nastoupil 1896 jako asistent vedoucího výroby motorů v Mannheimu u Carla Benze. V roce 1899 se osamostatnil a založil firmu A. Horch&Cie. v Kolíně nad Rýnem. Jeho myšlenkou bylo stavět taková auta, která budou před ostatními vpředu především technickým vybavením. Trvalo dva roky, než z výrobní linky vyjel první automobil Horch, roku 1904 byla zahájena jeho sériová výroba. Horch neměl příliš smysl pro to držet se nějakého finančního plánu, docházelo často k velkým sporům a hádkám. 1909 spory došly tak daleko, že Horcha odvolala a propustila jeho vlastní dozorčí rada firmy. Krátce nato Horch otevřel ve Zwickau novou firmu za finančního přispění několika spřátelených podnikatelů. Protože značka Horch už nebyla k mání, bylo nutné vymyslet něco nového – Audi jako překlad příjmení Horch (poslouchat) do latiny. První auto Audi, nazvané typ A, znamenalo okamžitý úspěch. Roku 1928 byly továrny Audi převzaty dánskou firmou J. S. Rasmussen. V důsledku krize a pod tlakem bank i saské vlády, která chtěla zachovat dobré jméno saského automobilového průmyslu, se 1932 spojily čtyři automobilky (Audi, DKW, Horch, Wanderer) a vznikla Auto-Union AG. Novým znakem firmy byly čtyři spojené kruhy, které vyjadřovaly tuto novou situaci. R. 1949 vznikla v Ingolstadtu nová firma Auto-Union GmbH. V roce 1958 získal většinu kapitálového podílu na firmě Auto-Union akcionář firmy Daimler-Benz Friedrich Flick, firmu připojil k podniku Daimler-Benz, který prodal Auto-Union mezi lety 1964 a 1966 koncernu Volkswagen.


BMW – bavorská auta s tradicí

Modrobílý znak značky symbolizuje bavorskou vlajku, od 1917 je znak interpretován jako bílá rotující vrtule na modré obloze jako odkaz na původ BMW z doby, kdy byla výrobcem leteckých motorů. V červenci 1917 vznikla spojením dvou německých firem –RappMotorenwerke a Gustav Otto Flugzeugwerke – společnost BayerischeFlugzeugwerke. R. 1918 se společnost přejmenovala na BayerischeMotorenWerke (Bavorské motorové závody), zkratka BMW. Zpočátku se firma specializovala pouze na výrobu leteckých motorů. S jedním z motorů dokonce získala světový rekord, když v roce 1919 Franz Diemer dosáhl s letadlem poháněným motorem BMW IV rekordní výšky 9 759 metrů. Firma vstoupila do automobilového průmyslu v roce 1928, kdy odkoupila závod Dixi Automobil AG v Eisenachu. Společnost vyráběla pouze jediný model Dixi – levné, masové auto, podle kterého byly vyráběny v různých zemích auta podobná jako evropská odpověď na Fordovu Tin Lizzy. BMW se po válce držela nad vodou díky výrobě zemědělských strojů, jízdních kol, motocyklů, také ovšem velmi sparťansky vybavenému „vozítku“ Isetta. Roku 1959 získal ve firmě vliv Herbert Quandt. Automobilka BMW vsadila na výrobu licenčních automobilů z Itálie – miniauta se začala dobře prodávat a zachránila tak podnik před krachem. R. 1967 koupilo BMW společnost Hans GlasGmbH v bavorském Dingolfingu. V 70. letech čekal automobilku rozmach, když byla v Dingolfingu postavena další továrna a další v Landshutu. Od roku 2003 je BMW vlastníkem automobilového oddělení Rolls-Royce.

jana.gerslova@vsb.cz

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Automobilový průmysl

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: