Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Co se skrývá za značkou?
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Co se skrývá za značkou?

Další díl našeho seriálu navazující na historickou encyklopedii ostravské rodačky a profesorky Jany Geršlové, vám poodhaluje historická fakta spojená se vznikem světových firem a korporací. Každý měsíc vám předkládáme zkrácené ukázky třech vybraných oborově tříděných značek. Na adrese http://www.mmspektrum.com/co-se-skryva-za-znackou.html pak naleznete bližší informace o této výjimečné encyklopedii, vč. odkazu, kde si ji můžete objednat.

 
Chevrolet – od malých automobilů k limuzínám

Značka Chevrolet (lidově označovaná také Chevy) se dnes pojí s představou spolehlivých a dlouhověkých automobilů střední třídy pro uživatele všech věkových kategorií. Název značky byl odvozen od jména Louise Josepha Chevroleta (1878–1941). Pocházel ze Švýcarska, z kantonu Neuchâtel, odkud však rodina roku 1886 odešla do Francie, kde se vyučil automechanikem a začal se zajímat o závodění. Na přelomu století odjel do Kanady a o rok později do USA, do New Yorku, kde krátce pracoval pro Fiat. Od roku 1909 začal pracovat ve firmě Buick Motor Company a byl úspěšný. Jeho dráha pokračovala setkáním s podnikatelem Williamem Durantem, se kterým – po jeho odchodu z General Motors – založili společný podnik Chevrolet Motor Car Company v Detroitu. První automobil vyjel z výrobní linky roku 1911, dostal název Chevrolet Clasic Six. Po neshodách s Durantem 1914 firmu opustil. Mezitím firma uvedla na trh Chevrolet Baby Grand, který měl poprvé znak The Chevy Bowtie (logo opravdu připomíná motýlka) – úspěch těchto malých a cenově výhodných vozů byl obrovský. Firma se rok poté stala součástí General Motors – značka Chevrolet se stala vlajkovou lodí podniku. Roku 1953 uvedla firma Chevrolet na trh první americký sportovní vůz Chevrolet, který je dodnes vedle Fordu vedoucí americkou značkou auta. Paleta modelů je nezvykle velká, sahá od malých aut přes limuzíny všech velikostí až po sportovní modely vozů. Od počátku roku 2005 se prodávají pod názvem Chevrolet také bývalé modely značky Daewoo.


Jaguar – šelma z Anglie

Na počátku byla firma Swallow Sidecars Ltd., kterou roku 1922 založili William Lyons (1901–1985) a William Walmsley v britském Blackpoolu. Nejprve vyráběli vozíky pro spolujezdce k motorkám a od roku 1926 začala firma nabízet i opravy karoserií a později výrobu svých vlastních vozíků s designem sportovní elegance, nejprve pro značku Austin Seven, později pro značku Standard. Roku 1931 vyjel první vůz, měl sportovní ráz a nesl značku S. S. (Standard Swallow). Toto kupé bylo postaveno podle návrhu W. Lyonse a kromě nápaditého vzhledu bylo také levné, což v době hospodářské krize znamenalo výhodu oproti jiným automobilkám (např. značky Bentley nebo Alvis). Roku 1935 se poprvé objevila značka Jaguar, nejprve jen jako dodatkové označení nového modelu auta S. S. 100 Jaguar. Značka určitě mnohem lépe odpovídala charakteru dravých sportovních vozů firmy Swallow Sidecars. Roku 1945 vstoupila firma na scénu již pod novým názvem Jaguar Cars. Roku 1968 proběhla fúze firmy Jaguar s British Motor Corporation. V roce 1989 se dostala značka Jaguar pod střechu amerického koncernu Ford. Mnoho nadšených stoupenců značky Jaguar propadlo značné skepsi, ovšem Jaguar zůstal britskou firmou a kvalita vozů se oproti vývoji značky v 70. letech výrazně zlepšila. Auta značky Jaguar, to byla a je také „srdeční záležitost“ a mnoho známých osobností touto značkou jezdilo – Clark Gable, Tony Curtis či Frank Sinatra. Jaguar je také „dvorním“ vozem britského královského dvora – bylo dosud dodáno kolem stovky vozů.


Kia – korejská automobilka

Roku 1944 založil inženýr Chul-Ho Kim v Soulu firmu, která vyráběla ocelové roury a náhradní díly do jízdních kol – její název byl Kyongseong Precision Industry. Během korejské války v letech 1950–1953 byla výroba firmy přesunuta do města Pusa a od roku 1952 pak firma pod názvem Kia Industry Company vyráběla jízdní kola – první v Koreji. Název Kia pocházel ze spojení dvou slov – čínského slova „ki“, což znamená stoupat, a „a“, což je Asie. Roku 1961 začala Kia vyrábět motocykly a od roku 1962 také tříkolový malý nákladní vůz. Prvním vozidlem byl nákladní vůz značky Kia Titan, který vyjel z automobilky poprvé roku 1971. Automobil měl takový úspěch a tak se rozšířil, že se slovo Titan stalo synonymem pro nákladní vůz. Roku 1973 vyvinula Kia první benzinový motor, roku 1978 první dieselový motor. Typ Kia Brisa, varianta značky Mazda Familia, byl první osobní automobil vyrobený v Koreji – roku 1974. Od roku 1975 se vyráběla varianta pick-up pro export, také první v dějinách. Od roku 1976 získala Kia konkurenční firmu Asia Motors Company, výrobce nákladních automobilů, autobusů, vojenských a terénních vozidel. Od roku 1992 expandovala KIA do USA (především modelem Sephia), o rok později do Německa. Mezi lety 1995 a 1998 nabídla Kia pro evropský trh značku Kia Sportage. R. 1997 však musela Kia díky asijské finanční krizi vyhlásit insolvenci a byla převzata automobilkou Hyundai Group – od roku 2000 začala vyrábět Hyundai Motor Group, která už deset let nese název Hyundai Kia Automotive Group.

jana.gerslova@vsb.cz

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Automobilový průmysl

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: