Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Co se skrývá za značkou?
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Co se skrývá za značkou?

Další díl našeho seriálu navazující na historickou encyklopedii ostravské rodačky a profesorky Jany Geršlové, vám poodhaluje historická fakta spojená se vznikem světových firem a korporací. Každý měsíc vám předkládáme zkrácené ukázky třech vybraných oborově tříděných značek. Na adrese http://www.mmspektrum.com/co-se-skryva-za-znackou.html pak naleznete bližší informace o této výjimečné encyklopedii, vč. odkazu, kde si ji můžete objednat.

 

Mazda – auto s japonskými kořeny poprvé

Roku 1930 založil kovář Jujiro Matsuda v Hirošimě firmu Toyo Cork Kogyo Kaisha (Orientální společnost korkového průmyslu), která nejprve vyráběla korek, také ale i zařízení potřebná k vrtům, nářadí – a motocykly. Roku 1931 uvedl podnik, mezitím přejmenovaný na Toyo Kogyo Kaisha, na trh automobil, který byl nazván Mazda. Označení Mazda pochází jednak ze jména zakladatele firmy Matsuda, jednak ze jména Ahura Mazda, íránský bůh světla. Vývoj byl přerušen druhou světovou válkou, kdy byl závod zapojen do válečné výroby. Později byla vyráběna pouze užitková vozidla, první osobní automobil až roku 1960. Od začátku 60. let se Mazda intenzivně zabývala inovací již existujícího motoru s posuvnými písty, který vyvinul německý inženýr Felix Wankel a roku 1957 úspěšně otestoval. Roku 1961 získala Mazda licenci k jeho výrobě od německé firmy Wankel GmbH. V roce 1978 uvedla na trh první sériově vyráběné sportovní auto s motorem značky Wankel. O rok později se na Toyo Kogyo podílel americký koncern Ford 25 procenty. Roku 1984 se firma Toyo Kogyo přejmenovala na Mazda Motor Corporation, v roce 1996 zvýšil Ford svůj podíl v podniku Mazda na 33 procent. Logo firmy pochází z roku 1975, tvoří ho modrý nápis značky Mazda a kovový ovál, ve kterém je stylizované počáteční písmeno značky, vytvarované do motivu křídel. Vedle továren v japonském Fuchū v prefektuře Hirošima, kde se nachází hlavní závod firmy, a závodů Ujima, Minami-ku a Hōfu se vozy značky Mazda vyrábějí i v řadě zemí na celém světě.

 

Mitsubishi – auto s japonskými kořeny podruhé

Japonská značka Mitsubishi je odvozena ze dvou japonských slov – „mitsu“ a „hishi“, což znamená „tři“ „kosočtverce“, někdy také překládané jako „diamanty“. Historie firmy je spojena s dávnou samurajskou historií Japonska. Zakladatelem firmy Mitsubishi se stal Iwasaki Yatarō (1835–1885), který byl jedním z významných samurajů. Když roku 1867 skončil po tři sta letech tzv. šógunát, vydal se Iwasaki Yatarō do Ósaky, kde roku 1871 převzal malou lodní společnost, rejdařství a s tím spojenou obchodní společnost, kterou roku 1873 přejmenoval na Mitsubishi Shokai. Na vlajkách jeho lodí již tehdy začala vlát vlajka s logem Mitsubishi, jež bylo odvozeno od rodinného znaku Iwasakovy rodiny. V následujících letech firma zesílila a pod jejím vedením se nacházelo na 70 různých podniků včetně bank, obchodních řetězců či podniků s nemovitostmi, chemických podniků, rafinerií ropy, výroby elektřiny. V roce 1917 vyrobila firma Mitsubishi první japonský automobil, o jedenáct let později (1928) se k této výrobě přidala i letadla. Ve 30. a 40. letech byla firma jedním z největších výrobců zbraní v Japonsku: proslavila se např. výrobou bojového letounu Mitsubishi A6M. Do roku 1945 bylo pod střechou Mitsubishi více než 200 podniků. Po skončení války rozhodli Američané o rozdělení holdingu Mitsubishi na jednotlivé, na sobě nezávislé podniky. I když jsou podniky na sobě nezávislé, přece jen jsou jejich marketingové strategie často podobné – a jeden ze sloganů to vystihl zcela trefně: „Trošičku Mitsubishi je vlastně všude…“.


Nissan – auto s japonskými kořeny potřetí

Hashimoto Masujirō (1875–1944), zakladatel firmy, vystudoval techniku v Tokiu, stal se inženýrem strojírenství a odjel do USA, kde se seznámil s technikou staveb automobilů. Roku 1911 založil v Tokiu vlastní firmu s názvem Kaishinsha Jidōsha Kōgyō, krátce Kaishinsha. Roku 1914 byl postaven první automobil se značkou DAT (první písmena příjmení přátel). V japonštině znamená „dat“ zajíce, proto byla v prvních letech výroby připevňována na chladič vozů postavička zajíce. Hashimoto Masujirō stavěl další automobily a roku 1926 se jeho firma spojila s dalším výrobcem vozů, firmou Jitsuyō Jidōsha Seizō z Ósaky, a vznikla „DAT Automobile Manufacturing Co., Ltd.“. Začala výroba nákladních a užitkových vozů. Firma byla roku 1931 převzata výrobcem náhradních dílů pro automobily, firmou Tobata Imono. Dalším modelem byla značka Datson, což mělo sugerovat, že jde o „syna“, čili nástupce značky DAT. V japonštině však anglické slovo „son“ znamená neúspěch či ztrátu, a tak byla značka přejmenována na Datsun. Navíc firma využila této značky k vytvoření nového loga – vycházejícího slunce jako národního japonského symbolu. V roce 1933 založila firma Tobata Imono (slévárna) spolu s koncernem Nihon Sangyo Kabushiki Kaisha (Japonská průmyslová akciová společnost) nový podnik, který roku 1934 zcela přešel do vlastnictví Nihon Sangyo a dostal název podle jeho burzovní zkratky Ni-San – Nissan. Osobní automobily nesly nadále název Datsun, užitková vozidla však přišla na trh pod názvem Nissan.

jana.gerslova@vsb.cz

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Automobilový průmysl

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: