Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Co se skrývá za značkou?
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Co se skrývá za značkou?

Další díl našeho seriálu, navazující na historickou encyklopedii ostravské rodačky a profesorky Jany Geršlové, vám poodhaluje historická fakta spojená se vznikem světových firem a korporací. Každý měsíc vám předkládáme zkrácené ukázky třech vybraných oborově tříděných značek. Na adrese http://www.mmspektrum.com/co-se-skryva-za-znackou.html pak naleznete bližší informace o této výjimečné encyklopedii, vč. odkazu, kde si ji můžete objednat.

 
Opel – od šicích strojů k automobilu

Zakladatelem firmy byl Adam Opel (1837–1895). Pocházel z Rüsselsheimu, vyučil se zámečníkem a ve dvaceti letech odešel na zkušenou. Obchodní lodí odjel do Lutychu a přes Brusel a Londýn se dostal až do Paříže, kde zůstal. Byl fascinován novými objevy techniky, nejvíce mu učarovaly šicí stroje. Podařilo se mu získat místo ve firmě, která je vyráběla. Po dvou letech práce v něm zvítězilo přesvědčení, že je třeba tento vynález rozšířit také i v Německu. Doma ho čekalo nepochopení: „Kdo to kdy viděl, aby jehla s nití poháněná silou nohy byla rychlejší než krejčí!“ Mezi těmi, kteří pochybovali, byl také jeho otec, který mu dokonce zakázal vstup s jeho „módními podvody“ do své dílny. Ve starém kravíně si zřídil Adam Opel provizorní dílnu a začal vyrábět – rok 1862 se stal rokem založení firmy Adam Opel. Šest měsíců trvalo, než postavil svůj první šicí stroj, druhý však už za šest týdnů. V roce 1868 zahájila firma práci v nově postavené budově výhodně umístěné u nádraží. Mezi lety 1869 a 1880 se Adamu Opelovi narodilo pět synů – Carl (1869–1927), Wilhelm (1871–1948), Heinrich (1873–1928), Fritz (1875-1938) a Ludwig (1880-1916). Roku 1884 se Adam Opel na cestě do Paříže se setkal s jízdním kolem. V Anglii objednal jednotlivé součásti, v roce 1886 vznikl první prototyp a od roku 1888 lze hovořit o pravidelné produkci jízdních kol ve firmě Adam Opel. Po smrti Adama Opela převzala vedení firmy manželka a postupně i synové. První vůz značky Opel vyjel v roce 1899. Roku 1929 byl Opel prodán společnosti General Motors.


Peugeot – francouzské auto se lvem ve znaku

Roku 1810 otevřeli bratři Jean-Pierre a Jean-Fréderic Peugeotovi a Jacques Maillard-Salins slévárnu železa a ocelárnu – tento rok je uváděn jako rok založení firmy Peugeot. Firma vyráběla pera do hodin, výztuže korzetů a nejrůznější přístroje, jako kovové pily, pláty a čepele pil, později také žehličky a mlýnky na kávu či na pepř – tento výrobek, který Peugeot začal vyrábět roku 1842, patří k nejstarším. Dodnes firma vyrábí kromě vozidel také nářadí, mlýnky na pepř a na kávu. Armand Peugeot (1849–1915) studoval v Anglii a poznal tam jízdní kola. Uchvátila ho a v souladu s technickým pokrokem je začal po návratu vyrábět – roku 1882 sestavil spolu se svým bratrem Eugènem Peugeotem první kolo. Roku 1889 představil na světové výstavě v Paříži svou první tříkolku poháněnou parním motorem. V té době již jejich továrna vyráběla na 19 tisíc „velocipedů“ ročně a po pařížské výstavě stoupla poptávka natolik, že ještě téhož roku otevřeli v Paříži svůj obchod. Roku 1889 koupil Armand Peugeot pro svá první motorová vozidla parní motory, o rok později byly vybaveny automobily Peugeot motory společnosti Daimler-Motoren. Poté začal Peugeot vyrábět vlastní benzinové motory a stal se tak druhým nejstarším výrobcem automobilů na světě – roku 1891 také začala sériová výroba automobilů. Roku 1974 převzal Peugeot od firmy Michelin vedení automobilky Citröen (vlastnil větší část akcií), do dvou let získal automobilku Citröen jako celek. Vznik loga se datuje do roku 1858.


Porsche – nadčasové automobily s pohnutou historií

Kořeny firmy sahají ke jménu Ferdinand Porsche (1875–1951). Narodil se ve Vratislavicích nad Nisou v severních Čechách, po ukončení školy odešel do Vídně, kde pracoval od roku 1893 u firmy Vereinigte Elektrizitäts-AG Béla Egger, zároveň studoval na Technické vysoké škole. V roce 1897 nastoupil do vídeňské firmy Lohner na výrobu kočárů. Porscheho první úspěch přišel v roce 1900, na pařížské světové výstavě představil automobil poháněný elektromotorem v hlavě kola. Roku 1906 odešel do Austro-Daimler, kde se věnoval sportovním a závodním vozům. Roku 1923 přešel do mateřské firmy Daimler Moroten Gesellschaft ve Stuttgartu. Po krátkém působení u firmy Steyr v Rakousku v letech 1928–1930 se rozhodl osamostatnit se. Roku 1931 vznikla ve Stuttgartu Porscheho firma „Dr. Ing. h.c. F. Porsche GmbH, Konstruktionen und Beratungen für Motoren und Fahrzeugbau“, konstrukční a poradenská kancelář pro motory a stavbu vozů. Porsche neúnavně vymýšlel nové a nové technické novinky. Myšlenku postavit vůz, který by byl jednoduchý a cenově přijatelný pro široké vrstvy obyvatelstva, nabízel Porsche řadě firem. Svou špatnou finanční situaci překonal F. Porsche v dalších letech spoluprací s nacistickým režimem v Německu zakázkou na stavbu nového lidového vozu (Volkswagen). Jediným synem Ferdinanda Porscheho byl Ferdinand Anton Ernst Porsche (1909–1998), zvaný „Ferry“, který se zapojil do podnikání svého otce. Roku 1972 se rodina Porsche stáhla z operativního řízení podniku.

jana.gerslova@vsb.cz 

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice
Automobilový průmysl
Ekologie
Stavebnictví & Strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: