Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Co se skrývá za značkou?
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Co se skrývá za značkou?

Další díl našeho seriálu navazujícím na historickou encyklopedii ostravské rodačky a profesorky Jany Geršlové, vám poodhaluje historická fakta spojená se vznikem světový firem a korporací. Každý měsíc vám předkládáme zkrácené ukázky třech vybraných oborově tříděných značek. Na adrese http://www.mmspektrum.com/co-se-skryva-za-znackou.html pak naleznete bližší informace o této výjimečné encyklopedii, vč. odkazu, kde si ji můžete objednat.

Dunlop – pneumatiky z Belfastu

Dunlop – znamená špičku kvality spojovanou především s motorovým sportem. Zakladatel firmy John Boyd Dunlop (1840–1921) se narodil ve skotském městě Dreghorn. Otevřel si ordinaci jako zvěrolékař, oženil se, narodil se mu syn. Ten stojí za zlomovým objevem: bylo mu deset let a stále prohrával v místní soutěži tříkolek. Otec Dunlop opatřil kolo tříkolky duší místo celogumového kola: slepil gumovou zahradní hadici, upevnil na dřevěné kolo, omotal hadici plachtovinou, do hadice zabudoval ventil vyrobený z dudlíku a napumpoval do duše vzduch pomocí pumpičky na fotbalové míče. Nová kola byla podstatně rychlejší – syn Johnny vyhrál všechny závody. J. B. Dunlop si nechal svůj postup 1888 patentovat, ale patentová práva prodal viceprezidentovi irského cyklistického svazu Harvey du Crosovi. 1889 byla založena firma The Pneumatic Tyre and Booth Cycle Agency Ltd. v Dublinu, později Dunlop Pneumatic and Tyre Co. Firma zažívala obrovský vzestup do vedoucí pozice světové jedničky ve výrobě pneumatik. Slavila úspěchy také v motorovém sportu a závodech. Firma The Dunlop Rubber Company Ltd. vyráběla pneumatiky pro auta, motocykly, kola, nákladní vozy i letadla, kromě toho ale také celou řadu výrobků z gumy a plastů. Potíže z počátku 80. let 20. století vedly 1985 k převzetí firmy britským koncernem BTR (British Tyre and Rubber Company. Pneumatiky značky Dunlop patří dnes ke standardnímu vybavení automobilů značek Audi, BMW, Honda, Jaguar, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Peugeot a Volkswagen.


Michelin – synonymum pro pneumatiky

Za zakladatele firmy jsou považováni Edouard Daubrée a Astride Barbier, kteří 1832 založili v Clermont-Ferrand malou firmu na zemědělské stroje a pumpy, od 1839 vyráběli z vulkanizovaného kaučuku hnací řemeny, těsnění a dopravní pásy. Po smrti zakladatelů získali firmu jako dědictví bratři André a Edouard Michelinové, kteří firmu přejmenovali 1889 na Michelin & Cie. a velmi rychle si doplnili své znalosti z oboru. 1891 firma ohlásila patent na snímatelnou pneumatiku na kola; 1894 začala firma vyrábět pneumatiky na kočáry a 1895 první pneumatiky pro automobily, které do té doby měly kola ze železa, případně vybavená jen tvrdým gumovým pásem. Na další strategii firmy je patrné také rozdělení rolí obou bratrů ve firmě – Edouard se staral o obchod, André o reklamu. Známé logo figurky „Bibendum“ připomínající pneumatiky vzniklo 1894. 1903 byla zavedena výroba pneumatik pro motocykly. Mezi další inovace firmy patřil patent na snímatelné ocelové kolo, což vedlo k rozšíření rezervního, pátého kola v automobilech. Se jménem Michelin je dodnes spojen původně průvodce automobilistů s názvem Guide Michelin, který vyšel poprvé v roce 1900 – dodnes označuje kvalitu restaurací. Roku 1990 získal Michelin americký koncern Uniroyal-Goodrich Tire Company (BF Goodrich Uniroyal), který své ostatní evropské aktivity prodal již roku 1979 německé firmě Continental AG. Oba koncerny, Michelin a Continental, používají značku Uniroyal dále, Michelin v Severní Americe, Continental v Evropě.


Stihl – ve znamení motorových pil

Podnik byl založen 1926, kdy Andreas Stihl (1896–1973) ohlásil vznik strojírenské firmy Maschinenfabrik A. Stihl v Bad Cannstattu u Stuttgartu. Zakladatel firmy, absolvent techniky v Lipsku, bývá označován za „otce motorové pily“. Jeho první pila z roku 1926 byla vybavena elektromotorem, vážila ovšem 46 kg. Dalším vývojem A. Stihl dosáhl postupného snižování hmotnosti výrobků. Roku 1929 uvedla firma na trh první benzinovou řetězovou pilu na světě, používanou především ke kácení stromů. Ve 30. letech se podařilo získat řadu kupců nejen v Německu, ale i na zahraničních trzích – v Rusku, USA i v Kanadě. Firma rozšiřovala také výrobní závody – jedním z nich byla nová továrna v objektu bývalé papírny v nedalekém městě Neustadt an der Rems. Tam se přesunula výroba po válce, protože cannstattský závod byl v roce 1944 zničen. Motorové pily pro individuální použití se staly hlavními výrobky firmy po r. 1950. Hitem prodeje se stala značka Stihl Contra, která byla uvedena na trh v roce 1959. Mezi 1948–1961 vyráběla firma Stihl i malé traktory o nízkém výkonu pro potřeby zemědělců. Kromě výroby v Německu se výrobní závody rozšířily i do zahraničí (Brazílie, USA, Švýcarska a Rakouska). V 70. letech se také rozšířila síť dceřiných společností. Značku firmy a její logo doprovází sytě oranžová barva, která určuje design výrobků firmy Stihl. Nápis STIHL psaný kurzívou vyjadřuje dynamiku a formu listu pily. Logo vzniklo až v r. 1974, jeho autorem je grafické centrum Renz ze Stuttgartu a dodnes zůstalo nezměněné.

jana.gerslova@vsb.cz

//www.mmspektrum.com/co-se-skryva-za-znackou.html

Další články

Zajímavosti ve vědě a technice

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: