Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Czechbus 2018
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Czechbus 2018

Na výstavišti v Praze-Holešovicích ve dnech 20-22. listopadu proběhl 8. ročník veletrhu Czechbus, který představil nejnovější vozidla pro městskou, linkovou i dálkovou osobní dopravu od tuzemských i zahraničních výrobců, jakož i garážovou a servisní techniku, komponenty pro autobusy a informační technologie. Jak již bývá tradicí, nechyběly ani vzorně renovované autobusové veterány.

Součástí veletrhu byl rovněž doprovodný program, v jehož rámci proběhlo několik odborných konferencí a setkání. K nim patří Doprava „on line“ zaměřená na telematiku, Elektrické autobusy pro město či Setkání mistrů renovací zaměřené na historická vozidla. Další ročník veletrhu se bude konat opět za rok, avšak na výstavišti v Letňanech.

Elektrobusy ze Škodovky

Mezi vystavovateli nechyběla Škoda Electric, tradiční tuzemský výrobce trolejbusů a elektrobusů. V Holešovicích představila nejmenší ze svých elektrobusů – nízkopodlažní 29BB s délkou 9 m a kapacitou 55 cestujících, z toho 21 sedících. Tenhle spolu s deseti dalšími již úspěšně slouží v městské dopravě v Českých Budějovicích. Jedenáct nových ekologických vozidel za zhruba 140 milionů korun má unikátní technické řešení – díky oddělenému galvanickému nabíječi (GIN) je možné jej rychle dobíjet přímo z trolejového vedení. Tím se stává nezávislým na místě nabíjení a nepotřebuje další nabíjecí zařízení. Při stání v dopravní zácpě může například využít čas k efektivnímu nabíjení trakční baterie. Navíc díky speciálním SiC polovodičovým prvkům nabízí také vysokou účinnost.

Souběžně s dodávkou nových elektrobusů dodává Škoda Electric pro jihočeskou metropoli i jedenáct nových velkokapacitních trolejbusů Škoda 27 Tr s novou generací karoserie. Vedle Českých Budějovic získala Škoda Electric v poslední době hned několik kontraktů na dodávku elektrobusů. Deset vozidel slouží v systému hromadné dopravy v severomoravském Třinci, v tomto případě elektrobusy provozuje společnost Arriva Morava. Jeden pilotní elektrobus dodala Škoda Electric také společnosti Arriva Nové Zámky na Slovensko, další budou brzy jezdit v Žilině, ve Zlíně a Trutnově.


Nízkopodlažní elektrobus Škoda 29BB s karoserií Solaris

Diesel i elektřina ze SORu

Další tuzemský výrobce SOR Libchavy představil nový městský nízkopodlažní kloubový autobus SOR NS 18 diesel s délkou 18,75 m a kapacitou 165 cestujících, z toho 47 sedících. Pochvalu zaslouží především za nový design, což podle mého názoru dosud bývala slabší stránka vozidel tohoto výrobce. Podle informace, která zazněla na tiskové konferenci, je nová podoba autobusu výsledkem spolupráce s designérem Patrikem Kotasem. Rovněž SOR ošem sází na elekromobilitu. Důkazem byl další exponát, dvanáctimetrový nízkopodlažní elektrobus SOR NS 12 electric s elektrickou výzbrojí Rail Electronics CZ s 600V trakční baterií s kapacitou 362 Ah.


Městský nízkopodlažní kloubový autobus SOR NS 18 diesel

Elektrická a hybridní vozidla Solarisu

Dalším významným dodavatelem autobusů, elektrobusů a trolejbusů pro český trh je polský výrobce Solaris, který se nedávno stal součástí španělské skupiny CAF. Rovněž tento výrobce potvrdil, že v souvislosti s trendem snižování emisí nabývá na významu elektromobilita. Jak na tiskové konferenci sdělili představitelé společnosti, očekává se, že v roce 2030 bude výroba autobusů s čistě naftovým pohonem zahrnovat méně než 10 % vyráběných vozidel. Tento trend potvrzuje i vystavená novinka, autobus s hybridním pohonem Solaris Urbino 12 LE lite hybrid. Vozidlo je vybaveno 4,5l spalovacím motorem Cummins s výkonem 157 kW a superkondenzátory, které se dobíjejí při brzdění vozidla a získaná energie je pak využita při rozjezdu. Cílem je úspora paliva a snížení exhalací. Kapacita autobusu je 85 cestujících, z toho 41 sedících. Druhým exponátem byl elektrobus Solaris Urbino 12 electric.


Autobus s hybridním pohonem Solaris Urbino 12 LE lite hybrid

Během osmi let od uvedení svého prvního elektrobusu dodal Solaris již téměř 350 těchto bezemisních vozidel zákazníkům ve 14 zemích. V současné době výrobce pracuje mj. na projektu 24m dvoukloubového vozidla Solaris Trollino 24 v modifikaci jako trolejbus nebo elektrobus nebo vodíkového autobusu Solaris Urbino 12 hydrogen vybaveného palivovými články a akumulátory.


Pohled do expozice veteránů: kuriózní osobní návěs Karosa NO 80 byl vyroben jako jediný prototyp v roce 1958.

Pavel Marek, Praha

pavel.marek@mmspektrum.com

Další fotografie zde

Další články

Automobilový průmysl
Novinky z veletrhů a výstav

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: