Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Další novinky pro ventilový systém a nové pneuválce
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Další novinky pro ventilový systém a nové pneuválce

Dalšími novými prvky navazuje firma Parker Hannifin na dříve představený ventilový systém Moduflex. Novinky odpovídají posledním trendům v oblasti pneumatiky, směřujícím ke zjednodušení montáže pneumatických obvodů a ke zvýšení univerzálnosti prvků pro sestavovaní obvodů používaných pro rozmanité úkoly mechanizace a automatizace výrobních procesů

Lehké a robustní čističe vzduchu

Na základě dlouhodobé studie požadavků trhu byla vyvinutá nová řada jednotek na úpravu vzduchu s názvem Moduflex LX. Postupně se dostanou na trh čtyři velikosti charakterizované šířkou hlavy tělesa 40 mm, 50 mm, 60 mm a 80 mm.
Nejdříve bude představena řada 60 pro připojení na závity 3/8 a 1/2 BSPP s průtokem do 3000 l.min-1.
Základním společným znakem je originální konstrukce založená na robustním hliníkovém odlitku tělesa a nádoby z jednoho kusu. Použitý hliníkový materiál spojuje nízkou hmotnost a tuhost. Speciální povrchová úprava, která se osvědčila u jiných výrobků i na mořských plošinách pro těžbu ropy a plynu, umožňuje aplikaci tam, kde doposud bylo možno použít pouze nerezové provedení. Unikátní montážní "Cliplock" systém zaručuje rychlé sestavení bez použití jakéhokoliv nářadí a nárůstu vnějších rozměrů.
Mezi základní komponenty systému Moduflex LX patří filtr, regulátor a olejovač. Filtr se standardní filtrační schopností 5 µm, popř. 40 µm má snadno, bez nářadí vyměnitelnou vložku a neobsahuje ani žádné drobné díly s rizikem ztrát při výměně vložky. Filtr má také chráněné hrdlo odvodu kondenzátu s ručním, poloautomatickým a automatickým ovládáním. Koalescenční filtrace je 0,01 µm s vysoce účinným odlučováním vody. Použitý regulátor má plochou regulační charakteristiku, rychlou regulační odezvu, jištění sekundárního tlaku, integrované připojovací závity. Vyústění přepouštěcího ventilu je chráněno, pro násobnou montáž se dodává verze se společným vstupem. Olejovač s velkým doplňovacím otvorem (průměr 27 mm) umožňuje doplňováni oleje bez potřeby odpojení tlaku a také má integrované připojovací závity.
Vedle standardního příslušenství, jako jsou kulové ventily, ventily pro pomalý start, ventily pro rychlé odpojení od systému je k dispozici modul se čtyřmi výstupy, umožňující instalaci regulátoru kolmo na základní sestavu .

Pneuválce s vysokou životností

Dalším produktem, který vznikl na základě požadavků zákazníků z různých oblastí, je nová rodina válců řady P1D. Řada splňuje mezinárodní rozměrové standardy ISO/VDMA. Zvolené materiály a pokrokové výrobní metody zaručují optimální provoz a životnost až 5000 km. Max. pracovní tlak je 10 barů. Společně se speciálními verzemi řada P1D pokrývá rozsah pracovních teplot od -40 °C do +150 °C.
Technologie vstřikovaných plastových dílů přináší vylepšené průtokové charakteristiky. To také umožnilo optimalizovat funkci tlumení v koncových polohách pro každý průměr (32 - 125 mm). Hliníková čela, plastová ucpávka a píst přispívají k snížení hmotnosti a hlučnosti. Sestava pístu standardně obsahuje magnet a PUR těsnění se zvýšenou odolností proti otěru. Nově vyvinuté elektronické a jazýčkové senzory se jednoduše nasazují z boku do drážky.
Řada P1D nabízí čtyři odlišná provedení, která splňují různé požadavky, jako např. instalaci do omezeného prostoru nebo hygienické nároky. Standardní provedení umožňuje instalaci až čtyř senzorů, vytlačovaný hliníkový profil tělesa kombinuje vysokou torzní odolnost s nízkou hmotností. Čistá "clean" varianta má hladký, konvexní tvar tělesa společně s plastovými krytkami šroubů omezující možnost vytváření usazenin (důležité např. v potravinářství). Drážky pro senzory jsou utěsněné průhlednou silikonovou lištou, umožňující mimo jiné vizuální kontrolu polohy až čtyř senzorů. Třetí je provedení s volitelným umístěním hrdel společně na jednom konci pro zjednodušení zástavby. Je také k dispozici v provedení "clean". A konečně svorníkové "tie rod" provedení je určeno pro aplikace, kde jsou vyžadovány svorníkové verze (automobilový průmysl). Válce se dodávají jako komplet i s příslušenstvím (oko, hrdlo, závěs, senzory).
Společnost Parker Hannifin se zabývá výrobou pneumatických komponentů již od 20. let minulého století. Široký výrobní program umožňuje stavbu kompletních pneumatických systémů pro všechny aplikační oblasti na základě vlastních produktů. Jedná se nejen o pneumatické prvky, ale i o systém duralových profilů, umožňující stavbu automatizačních prostředků, a to včetně úplného sortimentu kompatibilních elektrických pohonů (krokové motory, lineární pohony atd).

Další články

Pneumatické prvky/ kompresory

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: