Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Deset let na trhu a nový dodavatel
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Deset let na trhu a nový dodavatel

Společnost 4ISP v letošním roce slaví již deset let na trhu. Na počest tohoto výročí uspořádala v centru Eurazio vernisáž výstavy technických exponátů pod záštitou Technického muzea v Brně. Žádná velká narozeninová party se však konat nebude. Firma svoje jubileum oslaví se zaměstnanci i zákazníky individuálně.

V prostorách teprve loni otevřeného centra Eurazio byla v druhé polovině září zahájena výstava s názvem Technologická evoluce z nadhledu pod záštitou Technického muzea v Brně. Na vernisáž se dostavil ředitel technického muzea v Brně Ing. Ivo Štěpánek, jednatel společnosti 4ISP Petr Tůma, provozní a marketingová ředitelka Ing. Dagmar Smrčinová, Ph.D., obchodní ředitel společnosti Sopo Jan Ondráček a zástupce společnosti Raycus Johny Zhang. Výstava potrvá minimálně jeden rok a v prostředí moderních výrobních technologií má poukazovat na dynamický vývoj přístrojů ve světě techniky. „Od počátku založení firmy nám jde o kontinuální seznamování zájemců s novými technologickými trendy. A pokud říkáme, že naše technologie jsou moderní, rádi poukážeme na historii. Aby bylo srovnání, co bylo moderní ještě před jen několika málo lety,“ říká Petr Tůma. K vidění jsou nejběžněji dostupné počítače 80. let v Československu, část výstavy je věnována fenoménu Igráček. Výstava je přístupná nejen široké veřejnosti a školám, ale i zákazníkům.


Tisková konference k desátému výročí společnosti 4ISP. Zleva: Dagmar Smrčinová (marketingová ředitelka 4ISP), Petr Tůma (jednatel společnosti 4ISP), Johnny Zhang (zástupce společnosti Raycus) a ředitel brněnského technického muzea Ing. Ivo Štěpánek (uprostřed stojí tlumočník pana Zhanga).


Exponáty výstavy Technologická evoluce z nadhledu jsou umístěny v centru Eurazio mezi výrobními stroji.

Rozvíjející se spolupráce s novými partnery

Na tiskové konferenci k desátému výročí firmy prozradili Petr Tůma a Dagmar Smrčinová také některé novinky i obchodní úspěch společnosti. Od začátku roku firma prodala již třináct vláknových laserů, pětačtyřicet CO2 laserů a patnáct frézek. Do svého portfolia nově zařadila nejrychlejší 3D tiskárnu na světě Uniz. Stala se poradcem pro malé i velké firmy v oblasti nových technologií a inovací v oblasti laserů. O nové oboustranně prosperující spolupráci pohovořil Jan Ondráček ze společnosti Sopo, která vyrábí vinuté díly pro elektromotory. Vedle výroby má Sopo vlastní vývoj, plechové pakety outsourcuje v centru Eurazio.


 Zástupci 4ISP mj. prozradili, že se společnost nově zabývá také problematikou automatizace. První robotické pracoviště s robotem GSK, který bude zakládat polotovar do stroje, bylo představeno na MSV 2019 v Brně.

Další nová spolupráce byla započata s čínskou společností Raycus, výrobcem zdrojů vláknových laserů. Nyní bude společnost 4ISP nabízet celou řadu vláknových laserů včetně možnosti jejich kustomizace. Maximální výkon standardní řady dosahuje 30 kW. K tomu v těchto dnech vzniká ve spolupráci s tímto novým dodavatelem také zázemí pro servis a opravy optiky laserových systémů. To by mělo v budoucnu zkrátit servis z 25 dnů na pouhé tři, neboť již nebude nutné posílat zařízení na opravu do Číny.

Nově se společnost 4ISP věnuje také problematice robotizace. Již v době vernisáže probíhalo uvádění manipulačního robota GSK do provozu. Aplikace zakládání a vykládání dílu do malého laserového řezacího stroje HS-P0637 byla pak k vidění v expozici společnosti na MSV v Brně.

Dárek pro zákazníky

Pro individuální přístup k zákazníkům i v rámci výročí deset let na trhu se rozhodla provozní ředitelka Dagmar Smrčinová: „Našim zákazníkům jako dárek nabízíme možnost využít výhodnou nabídku seřízení všech laserových strojů, které si od nás pořídili.“ Celkem se jedná o zhruba 860 zákazníků, z nichž 57 vlastní vysokovýkonná laserová zařízení.

Také my se přidáváme ke gratulantům a přejeme společnosti 4ISP ještě mnoho dalších úspěšných let na trhu.

 

Eva Buzková

Eva.buzkova@mmspektrum.com

 

Další články

Automatizace, regulace
Technologie spojování/ dělení materiálů
Nekonvenční technologie
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: