Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Detektor matic a závitů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura:

Detektor matic a závitů

Společnost IMI Precision Engineering vyvinula indukční snímač, který se používá v automobilovém průmyslu pro automatickou detekci přítomnosti matic a kontrolu závitů. Tím se snižují náklady na kontrolu i množství neshodných dílů.

Při výrobě automobilů se často k plechovým dílům automatický přivařují matice, které slouží pro následné přišroubování dalších dílů automobilu. Pokud však matice chybí, nebo není sousá (souosá???) s otvorem v připojované části, je nutné takový díl sešrotovat. Matice jsou často skryté, takže vizuální kontrola je pomalá a nákladná. Pomocí stávajících snímačů je sice možné měřit tloušťku dílů (tedy zjistit, zda tam matice je), ale tyto snímače jsou velmi nákladné a obtížně zabudovatelné do funkčního agregátu. Výrobci automobilů tedy potřebují cenově dostupný snímač, který by byl dostatečně citlivý pro zjištění přítomnosti matice a bylo možné jej snadno kalibrovat pro zjištění jakosti závitu.


Detektor matic a závitů

Nový indukční detektor

Experti na automatizaci firmy IMI Precision Engineering využili svých zkušeností s indukčním snímáním polohy, kde detektor vysílá kmitavý signál, vyvinuli úplně první snímač s radiálním detektorem. Detektor se vsouvá do otvoru v kovovém plechu a vysílá signál zpět do monitoru. Pracovní kmitočet signálu určuje přítomnost, nebo nepřítomnost matice. Snímač je možné kalibrovat pro detekci jakosti závitu pomocí jednoduchého ručního nastavení a LED ukazatele. Doplňková pružinová aplikace umožňuje stažení detektoru v případě, že díra v díle chybí. Technologie radiální detekce činí detektor cenově dostupným a výrobci zaznamenávají výrazné úspory zrušením manuálních kontrol a tím, že nemusí docházet k sešrotovávání drahých dílčích sestav automobilů.


Snímač umožňuje automatizovanou kontrolu přítomnosti matic a jakosti závitů.

 

IMI International

Lumir.Biskup@imi-precision.com

www.imi-precision.com/cz

 

Další články

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: