Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Digitalizace ve středu pozornosti
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Digitalizace ve středu pozornosti

Nároky v odvětví kovoobrábění se neustále zvyšují a zároveň nabírá obrátky digitalizace a zapojování do sítě. Současně rostou požadavky zákazníků na celostní koncepty a odpovídající digitální služby.

Cílem společnosti Walter je být partnerem, kterého si zákazníci volí jako dodavatele kompletních řešení, a proto nabízí neustále rostoucí portfolio digitálních řešení, která zahrnují mnohem více než jen nástroje. Co to přesně znamená, představila společnost v Hannoveru na veletrhu EMO 2017.


Na veletrhu EMO 2017 společnost Walter zdůraznila svou pozici dodavatele kompletních řešení.

Dodavatelem digitálních řešení

Na veletrhu EMO společnost návštěvníkům mimo jiné nabídla možnost nahlédnout do své vlastní budoucnosti zahrnující roli tvůrce digitální transformace, jenž využívá řešení, která skutečně mohou odhalit skrytý potenciál digitalizace. Mirko Merlo, prezident Walter AG, vysvětluje: „Základem našeho úspěchu jsou vynikající nástroje. Naši zákazníci však očekávají víc než to – chtějí spolehlivé, na míru uzpůsobené procesy a možnost zvyšování efektivity díky vysoce výkonným digitálním řešením. Na veletrhu EMO jsme představili výhody, které již můžeme nabídnout díky našemu pokroku na cestě za dosažením Průmyslu 4.0. Zájemci se také mohli seznámit s dílčími kroky směrem ke konceptu Smart Factory.“ Kromě velké centrální obrazovky mohli návštěvníci stánku využít bezpočet intuitivních dotykových obrazovek a nástrojů, díky nimž si sami o tomto tématu mohli zjistit více.


Společnost Comara byla založena v roce 2004 a specializuje se na softwarová řešení v oblasti průmyslové výroby.

Akvizice softwarového gigantu Comara

K rozšiřování odborných znalostí společnosti v oblasti digitalizace přispívá také úzká spolupráce se společností Comara, která se specializuje na data a sítě a která je nyní součástí rodiny Walter. Společnost Walter stoprocentní akvizicí svého dlouholetého softwarového partnera posiluje svůj závazek usilovat o další růst v digitálním sektoru a rozvoj svých inženýrských kompetencí. Akvizice společnosti Comara představuje další logický krok ve vývoji společnosti z produktového na procesního partnera – a nyní rovněž digitálního procesního partnera. Cílem je získat schopnost porozumět a holisticky interpretovat procesy a vyvíjet digitální řešení, která umožní zákazníkům společnosti Walter z oblasti obrábění posílit produktivitu a efektivitu napříč celým procesním řetězcem. Comara přitom zůstane nezávislou společností – se samostatnými produkty a svou vlastní maloobchodní větví.

Walter CZ

eva.prochazkova@walter-tools.com

www.walter-tools.com

Další články

Informační technologie/E-business
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: