Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Dny obráběcích strojů, nástrojů, robotů a softwaru
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Dny obráběcích strojů, nástrojů, robotů a softwaru

Dny otevřených dveří firmy Grumant se staly tradicí, letos proběhl již 6. ročník. Návštěvníkům byly k dispozici novinky od předních světových výrobců nástrojů a obráběcích strojů. Zajímavá byla také prezentace průmyslového robotu. Zájem zákazníků potvrzuje návštěvnost, která pravidelně stoupá s každým dalším ročníkem, a letos byl zaznamenán její rekordní nárůst.

Zákaznické dny firmy Grumant jsou koncipovány jako přátelské setkání zákazníků s pracovníky firmy. Po celou dobu návštěvy je každému z návštěvníků k dispozici pracovník firmy Grumant, který ho provádí po showroomu s expozicemi, u každé z nich přítomen pracovník poskytující zájemcům odborný výklad. Tento individuální přístup je zákazníky oceňován. Pokud není vystaven nástroj, o který je momentálně zájem, je nedaleko k dispozici celý sklad s nástroji za více než sto milionu korun.

Firma Grumant nabízí nástroje od předních světových výrobců, a díky tomu může nastavit různá alternativní řešení pro danou operaci. Pro zákazníky může být však složitější se v tak široké nabídce zorientovat, a jistě proto uvítali výklad některého z technologů, který se staral o expozici s nástroji. Právě na technickou podporu svých zákazníků je v Grumantu kladen vysoký důraz od samého počátku fungování firmy.

 
Úspěšné dny otevřených dveří byly završeny prodejem skladových strojů SMEC.

Zákazníci měli také možnost se přesvědčit o kvalitě strojů SMEC (soustružnické centrum SL 1500M a frézovací centrum MCV500). Měli dostatek času k detailní prohlídce konstrukce strojů. Ta byla doplněna o praktickou ukázku obrábění, včetně zátěžové zkoušky. Přítomný servisní technik byl připraven zodpovědět jakékoliv dotazy týkající se konstrukce, ovládání, údržby a programování strojů.
 
Vedoucí technologického oddělení prezentuje technologické aplikace.

Výdejní automaty na nástroje, neboli toolboxy, jsou již 15 let jedním ze základních kamenů služeb, které nabízí Grumant svým zákazníkům. Díky toolboxům odpadá jejich uživatelům starost se skladovou logistikou a objednáváním nástrojů. O vše se 24 hodin denně 7 dní v týdnu stará automat. Za uskladněné zboží platí zákazník až poté, co ho vybere, a díky tomu dochází ke snížení nákladů na skladové nástroje. Na dnech otevřených dveří byla prezentována nejnovější generace ASK200.
 
Frézovací centrum SMEC s průmyslovým robotem Zerobot 100V

V rámci průmyslové automatizace byl prezentován robot Zerobot 100V. Praktická ukázka výměny surových polotovarů v samostředicím pneumatickém svěráku byla doplněna podrobným výkladem a ukázkou programování. S použitím robota úzce souvisí využití upínání pomocí nulových bodů. To přináší výrazné úspory vedlejších časů při upínání a seřizování palet s přípravky, strojních svěráků nebo přímo obrobků. U některých operací může tato úspora dosáhnout až 90 % vedlejšího času. S upínáním obrobků úzce souvisela také výstava moderních vysokotlakých svěráků Allmatic a Fresmak. Ta je běžně součástí vozu showcar, který navštěvuje zákazníky a prezentuje svěráky a nástroje přímo v jejich prostorách.
 
TOP Solid je aplikovaný CAD/CAM/CAE software.

Na showroomu byl také prezentován moderní systém TOP Solid. Jedná se o moderní plnohodnotný CAD/CAM/CAE systém od francouzské firmy Missler Software. Od konkurenčních programů se liší vestavěnou PDM strukturou umožňující centrální správu kompletních projektů a přístupových práv. Tento software je využíván také technology Grumantu pro podporu zákazníků přímo v jejich výrobě.

Další ročník dnů otevřených dveří se bude konat v září 2020. Připojte se ke spokojeným návštěvníkům a navštivte tuto akci.

 

Grumant

Zdeněk Bělín, DiS.

belin@grumant.cz

Další články

Průmysl 4.0
Automobilový průmysl
Výzkum/ vývoj
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: