Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Doplňkový katalog nástrojů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Doplňkový katalog nástrojů

Specialista na třískové obrábění, společnost Ceratizit, vydává svůj nový doplňkový katalog Up2date, v němž opět představuje inovované nástroje, produktové doplňky i zcela nová nástrojová řešení - mezi nimi i čtyřbřitý vrták WTX HFDS.

První čtyřbřitý vysokovýkonný vrták

Hovoříme zde o vrtáku WTX HFDS, o skutečně prvním a jedinečném čtyřbřitém vysokovýkonném vrtáku na trhu. Skutečnost, že čtvrtý břit vrtáku není pouze samoúčelným detailem, dokazují pozoruhodné rekordní hodnoty rychlosti obrábění i dlouhá životnost nástroje při obrábění oceli a litiny. Vrták WTX HFDS přináší ve srovnání s běžnými dvoubřitými a tříbřitými vysokovýkonnými vrtáky nabízenými na trhu zkrácení obráběcího času až o 66 %. To je již pádný argument. Vrták WTX HFDS je nástrojem zcela nové dimenze v oblastech kvality vrtání, tolerance otvoru i přesnosti při najíždění do polohy. Rekordních hodnot rovněž dosahuje s ohledem na kvalitu obrobku, životnost a parametry posuvu.


Zdokonalené nástroje, produktové doplňky a zcela nová nástrojová řešení naleznete v doplňkovém katalogu společnosti Ceratizit. (Zdroj: Ceratizit)

Efektivní obrábění slitin na bázi niklu

Společnosti, které musejí obrábět slitiny na bázi niklu, dobře vědí, jak vysoké požadavky klade tento materiál na operátory i používané obráběcí nástroje. Za účelem překonání specifických vlastností tohoto extrémně tvrdého a houževnatého materiálu vyvinula společnost Ceratizit frézu MonsterMill NCR. Tato fréza opatřená povlakem Dragonskin disponuje speciální geometrií, která je vyladěná přesně na obrábění slitin na bázi niklu. Příslušná geometrie snižuje rozhodující měrou opotřebení nástroje a garantuje stabilní proces obrábění i nadprůměrnou životnost frézy.

Hloubka vrtání až do 9x D

Vrták KUB Centron je již dlouhou řadu let osvědčeným vrtákem pro vrtání doplna, který je ideální volbou pro efektivní a procesně spolehlivé vrtání v hloubkách od 4x D do 9x D. Tento vrták s vyměnitelnými destičkami a výměnnou hlavou nyní nabízí společnost Ceratizit jako součást svého standardního skladového sortimentu. Uživatelé nyní mohou profitovat z vysoké hospodárnosti, kterou nabízí modulová konstrukce tohoto vrtáku s vrtací hlavou. Vrták se navíc vyznačuje vysokou rozměrovou stálostí, přesností vrtané díry i nejvyšší procesní spolehlivostí i při maximální hloubce vrtání 9x D.

Doplňkový katalog Up2date je k dispozici od začátku května a nabízí nejen výše popsané produkty, ale i celou řadu dalších vysoce atraktivních nástrojových řešení a produktových doplňků, dostupných do 24 hodin od objednání. Doplňkový katalog si zájemci mohou vyžádat u svého obchodně-technického zástupce nebo na bezplatné telefonní lince 800 555 666.


Bližší informace či produktová videa naleznete na tomto odkaze.

Lucie Filová

Další články

Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: